Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért hiányzik ennyire a...

Miért hiányzik ennyire a nagypapám? 16/L

Figyelt kérdés

Kb 8 éves lehettem, amikor meghalt és évekig nem is érdekelt annyira, nem is gyászoltam túl sokáig. De most úgy 1-2 éve egyre többet gondolok rá és nagyon sokszor sírok is miatta. Annyira hiányzik :( És annyira bűntudatom van, amiért akkor, amikor meghalt, olyan hamar túl lettem rajta, meg azért is, amiért kicsi koromban utáltam, hogyha meg kellett puszilnom és mindig hisztiztem olyankor és nem voltam vele elég kedves....Ha most élne, bármit megtennék, hogy boldognak lássam :'(

Miért csak most jött ez rám, eddig miért nem hiányzott ennyire? És mit tehetnék, hogy ne sírjak emiatt kb minden 3. nap? :/


2014. dec. 31. 01:21
 1/7 Ko.Ru. válasza:

Velem is pont ugyan ez volt, annyi kivétellel, hogy én nekem már amióta meghalt, nagyon fáj (4 év), de mostmár úgy érzem, hogy egyre jobb.

Sajnos a másik papám sincs olyan jó állapotba.


Ui.: nekem azt ajánlták, hogyha emiatt kell sírnom, sirjam ki, mert ha nem, egyre rosszab lesz.

2014. dec. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Egyébként sajnálom a másik nagypapád miatt is :(
2014. dec. 31. 02:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

7 éves voltam, mikor meghalt a nagymamám, és akkor nem fogtam fel. Annyit értettem, hogy addig mentünk a mamihoz és papihoz, utána meg csak a papihoz.


Nálam is évekkel később jött elő, hogy mennyire hiányzik, hogy bárcsak jobban ismerhetném. Azt hittem, megőrültem, mert évek után ki gyászol? Hát mi.


Amíg kicsi vagy, nem vagy képes felfogni a halált. Sokan felnőttként sem; erre vannak a vallások. Most értetted meg igazán, hogy már nem fogod soha többé látni, és csak pár évig volt az életed része. Ez rettentően szomorú és szívbemarkoló, de szerintem ez a normális. (Bár én Harry Potteren nőttem fel.:)


Nyugodtan sírj, el fog múlni. Egyre kevesebbet fogsz sírni, ritkábban fog rád jönni. Elmúlni soha nem fog, de tompulni igen. Gondolj arra, hogy nagyon örülne, hogy látná, hogy úgy működik a lelked, ahogy egy jó embernek kell.

2014. dec. 31. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ez most megnyugtatott :)
2014. dec. 31. 02:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

Mark Twain

2014. dec. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én két éves voltam amikor a papám meghalt Úgyhogy szinte még nem is ismertem... Tudom ez nem volt hasznos válasz de úgy éreztem le kell írnom... :)
2014. dec. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

07:38 Ez mennyire igaz.. :(

08:41 Semmi baj :) És részvétem nagypapád miatt :(

2014. dec. 31. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!