Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehetne tenni olyan idos...

Mit lehetne tenni olyan idos nagyszulovel, aki nem akar oregek otthonaba menni, hanem elvarja, hogy a gyerekei gondozzak elete vegeig?

Figyelt kérdés
Anyukam anyja 84 eves,nagypapam meghalt 5 eve igy egyedul maradt mama.3 evig magaban elt aztan kitalalta hogy az egyik lanyahoz koltozik.Mai napig kisebb segitseggel tudna magaban is lakni,de nem akart mert unatkozott.2 evig a nagynenemeknel lakott,de teljesen kikeszitette oket mert elegge nehez termeszetu.Majdnem el is valtak miatta meg egyebek.Anyukam vette at a gondozasat,de veluk is ugyenezt csinalja.Mindenbe beleszol,a nyakukon log,teljesen kikell szolgalni,az utcara sem hajlando lemenni olyan lusta lett.Anya mar teljesen kesz van tole,folyamatosan stresszel,remeg,mar minden baja van tole.Sajnos mamam sajat lakasa mar ellett adva,igy oda nem tudna visszamenni.Nem tudjuk mit tegyunk, mert mama nem akar oregek otthonaba menni mert szerinte ha mar lanyai vannak akkor azoknal kell laknia.Mama viszont anno a sajat szuleit nem gondozta.Eleg kellemetlen a helyzet,anyunak is rafog menni az egeszsege es feltem.Sajnos mamam nem ismeri be,hogy neki sincs egy aldott jo termeszete es mindig masokat hibaztat.

2015. febr. 9. 10:36
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
69%
49:enyémet viheted egy napra, sírva hoznád vissza. hidd el nekem.
2015. febr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és kevésbé hasznos válaszokat is!
2015. febr. 9. 15:46
 53/59 anonim ***** válasza:
75%

Tudomásul kell venni, hogy nem minden idős ember joviális, kellemes társaság. Még a legnormálisabb emberek is idős korukra bogarassá, olykor elviselhetetlenné válnak. Nem lehet ezért a gyerekeit elítélni.

A leírtak alapján valószínűleg nem fog akarni még a nappali ellátásban sem részt venni, mert ott nem dirigálhat, kötekedhet, alkalmazkodni kell a többiekhez.

Ahogy már mások is leírták, a járható út a kész tények elé állítás: vagy elköltözik albérletbe, ahol hetente 3x meglátogatjátok, vagy megy állami idős otthonba.El lehet azt a 4 órás ellátási igényt intézni, ha nagyon akarják, főleg, ha agresszív is a néni.Ott majd megkapja a gyógyszeradagját, aztán nézhet ki a fejéből, ha nem bír magával otthon.

2015. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
25%

Kedves kerdezo. Nem olvastam el a valaszokat es a vvalaszaidat, de az elso ami egutotte a szemem, hogy azt irod a nagymamadrol hogy lusta barmit is csinalni.... hogy lehet egy 84 eves nagymamara azt mondani hogy lusta???? Kivanom hogy a te unokad is igy velekedjen rolad kesobb...

az irasodbol az is lejon hogy szegeny nagymama mindenkinek csak teher... nagyon sajnalom szegenyt, hiaba a rossz termeszete..84 ev az 84 ev.. nehezen tud mar alkalmazkodni es ertheto hogy nem akarja idegenekkel tolteni a hatra levo idejet..

Szegyellnetek kellene magatokat hogy igy gondolkoztok rola, hogy hogyan lehetne lepasszolni a nagyit...

ha az en mamam arra a szintre fog jutni, hogy gondozasra fog szorulni, szo nelkul magamhoz vennem. Mielott barki is mondana hogy konnyu beszelni, reszben o nevelt fel minket... edesanyad is csak a problemat latja benne... Ramegy az egeszsege.. jo kifogas..

2015. febr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:
Utolso!ne kivangass nekem te semmit,hogy jossz te ahhoz, hogy latatlanban elitelsz minket!Lezarom a kerdest,koszonom!
2015. febr. 10. 12:54
 56/59 anonim ***** válasza:
57%

Pedig nem is írt akkora hülyeséget az utolsó!

Oké, értem én, hogy gond a nagyi, de ha egy kis energiát fektetnétek abba, hogy legalább utánaolvassatok, milyen lélektani változásokkal jár az öregség, könnyebben megértenétek őt, és hamarabb tudnátok szót érteni vele.


Visszaolvastam, és úgy tűnt, nem problémáztál azon, ha komolyabb pénzbe kerülő megoldásokat kínáltak.

Vannak úgynevezett nyugdíjasházak. Önellátásra nagyjából képes idős emberek lakják ezeket. Külön pici lakása van mindenkinek, amit meg kell vásárolni. Az áruk a normál lakásokéi alatt vannak. Haláluk után örökölhető, de nem beköltözhető, elővételi joga van rá a megfelelő bemeneti feltételekkel rendelkező nyugdíjasoknak. A lényeg, hogy a pénz visszajön.

A külön kis lakás általában előtér, egy szoba, pici konyha és fürdőszoba.

Jelzőrendszert használnak, a házban mindig van ügyeletes gondozónő, kijár a háziorvos, a gyógytornász, a pedikűrös, kérésre elintézik a bevásárlást, gyógyszerkiváltás, az ebédet házhoz viszik. Azzal, hogy valaki beköltözik, jogosult ezekre a szolgáltatásokra, és a nyugdíjának x %-át kell érte fizetnie,meg persze a rezsit.

Ez milyen megoldásnak tűnne?

2015. febr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
16%
Kedves kerdezo! Ne tamadj, mert en sem tettem. A masik hogy nem itelkezem, csak velemenyt nyilvanitottam. Ha nem szeretnel olyan velemenyt olvasni ami nem esik jol vagy ami nem egyezik a tieddel akkor ne irj ki kerdest legkozelebb. En megertem hogy nehez mindenkinek, de egy kicsit gondolj az o helyzetebe, mit erezhet a nagyi? Mindenhol csak azt erzi hogy teher....
2015. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 54., és 57. válaszoló!

Akkor mesélek neked valamit. A nagymamám 84 évesen is dolgozott a ház körül, sokszor anyámnak kellett leállítani, de néha már sírt, hogy hagyja abba a munkát. Agyvérzést is kapott szegény mamám, és az utolsó 5 hónapjának szenvedését nem kívánom senkinek,gyakorlatilag teljesen lebénult.

Az ő anyósát annak idején ő ápolta évekig. A néni egész nap csak feküdt az ágyban, és onnan dirigált, "riportoztatta" a mamámat, és a botjával hadonászott, ha nem tetszett neki valami. És ez elég gyakran így volt. De amikor még nem volt ez a fekvős időszaka, akkor is mindenki kerülte, mert kiállhatatlan zsarnok volt.Szívta a család vérét. Sokmindenre mentség a kor, de idős fejjel kell annyi bölcsességet magunkra szedni a kosz, meg a kilók mellé,hogy tekintettel legyünk arra a családra, aki a gondunkat viseli. Még ha ezt természetesnek vesszük is, pedig amióta nem lehet egy keresetből egy családot tisztességgel eltartani, azóta bizony igen nagy terhet jelenthet egy beteg idős szülő ápolása. Hiszen míg régen az anyuka otthon volt,nagyobb energiát tudott fektetni az idős szülő gondozására, a legtöbb sváb paraszt telken még ma is megvannak azok az egyszobás kis épületek, ahol az öregek laktak. Ma a nyugdíjasok jelentős része maga is nyavalyás,kimerült, sok asszony 2-3 műszakban ledolgozott 40 évet. Nincs már annyi energiájuk, hogy egy fiatal korában is kiállhatatlan öregemberrel vesződjenek.


Szóval a lényeg az, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a néni nem tudna tenni annak érdekében, hogy könnyebb legyen vele együtt élni.Ellentétben azzal, amit a te válaszodból leszűrök.

2015. febr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
68%
Mi van veletek, kérdező?
2016. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!