Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meg akar változtatni a nagymam...

Meg akar változtatni a nagymamám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nos, akkor bele is vágnék az egész törénetbe:

Másodszülött unoka vagyok a családban, és az unokatesóm, aki 4 évvel idősebb tőlem kiment angliába az anyukájával és a tesójával. És azóta - mivel nekünk van netünk - akárhányszor elmegyek mindig róla beszélnek. Én megértem, hogy hiányzik nekik, de kicsit zavaró egy idő után, hogy csak róla kérdeznek.

A második pedig:

Ebbe is belefolyik az unokatesóm, aki ráadásul fiú (!), de ezt csak a nagymamám csinálja.

Eléggé fiús lány vagyok, inkább a sötét színeket kedvelem, a szoknyákat meg kicsit sem.

Nos, ezt a mamám nem nagyon díjazza. Akárhányszor elmegyek (nem laknak messze, úgy 5-600m) mindig kritizálja az öltözködésem, hogy miért nem szoknyát hordok bezzeg az unokatesóm XY stb. Ez rányomta a viszonyunkra a bpecsétet erősen, mert egyre ritkábban megyek, azért, mert nem szeretném hallgatni hogy kritizál. Már mondtam neki, hogy Én így szeretek öltözködni, a sötét színeket szeretem, de neki ez nem elég. Folyton ezt csinálja, és "kicsit" idegesítő.

Mit tehetnék?


2014. ápr. 23. 12:06
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Lemaradt:

Én: 12/L

Unokatesóm: 16/F

2014. ápr. 23. 12:07
 2/22 anonim válasza:
27%

Változz meg... vagy ne. Ahogy jólesik.

Bocs nem olvastam el.

2014. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Minden nap vegyél be egyet ebből, mielőtt elindulsz a nagyihoz:


[link]


ha rendszeresen szeded, nagyon kevés problémád lesz az életben

2014. ápr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%

1. Őszintén megmondod neki, hogy nem fogsz másképp öltözni, mert ez van, és rosszul esik, hogy kritizál, és emiatt nem szeretsz hozzá jönni. Lehetséges következmények:

a) Megérti és többet nem piszkál.

b) Megsértődik, összevesztek, és legközelebb újra ugyanezzel piszkál.


2. Veszel magadnak egy világos szoknyát, és amikor hozzá mész, mindig ezt veszed fel.

Következmény: boldoggá teszed. (Ha nem hozzá mész, akkor meg a régi ruháidat hordod.)


Tekintettel arra, hogy az ember nagymamamája előbb-utóbb sajnos meghal, én a 2. megoldást választanám.

2014. ápr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó: Igen, ez igaz... Viszont nem csak engem kritizál, hanem a környezetem is, de ezt inkább figyelmen kívül hagyom.

2014. ápr. 23. 12:19
 6/22 anonim ***** válasza:
7%

[link]


Vegyél fel ilyet. Sötét is és szoknya is.

A kecske is jól lakik és a kápó is megmarad.

Nem mellesleg nagyon dög leszel benne.

2014. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"veszel magadnak egy szoknyát"


"dög leszel benne"


jah..persze, 12 évesen...

2014. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7%

"jah..persze, 12 évesen..."


Szerintem te nem nagyon vágod, hogy mi megy manapság a fiatalok körében. :D

Én most 22 vagyok, de már 10 éve is az volt, hogy a korombeli lányok nagyon tepertek a 15-16 éves nagyfiúkra.

2014. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Stabilan akarja tudni nagyi a világképét (fiúk izgágák és rosszak, lányok masnisak és szoknyásak, meg rózsaszínűek), amibe nem passzolsz bele. Kénytelen lesz elfogadni a tényt. Ugyanakkor változhatsz még, most frusztrálónak érezheted, de lehet, hogy elültet benned ezzel valamit, ami később hasznodra válhat. Ezt idősebb fejjel láthatod másképp, a jelenben semmiképp. Ettől függetlenül értelmetlen, amit csinál, mondd meg ezt így neki. Gyerek az gyerek, a maga korszakaival és hóbortjaival, csírázó individumával. A változások bizony súrlódásokkal járnak, te pedig serdülsz, úgyhogy.. Törvényszerű, bár nem könnyű.
2014. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont nem csak engem kritizál, hanem a környezetem is"


Gondolom, nyugdíjas, egész nap otthon van. Nem történnek vele érdekes dolgok, nincs mit csináljon, ezért kitalál magának problémákat: mit lehetne kritizálni másokban.

Addig is úgy érzi, csinál valamit.


Ez nagyon rossz hozzáállás, de sajnos tipikusan jellemzi a magyar nyugdíjasokat. Soha semmi nem elég jó nekik.


Úgy lehet rajta segíteni, ha eltereled a figyelmét, pl. kártyáztok, társasoztok, sétáltok (nézitek a madarakat, fákat), elmentek moziba, kirándultok, szervezel neki programot és utána ezekről a programokról beszélgettek és a következőt tervezitek. Ha van, ami leköti, nem fog mások cseszegetésével foglalkozni.


4.

2014. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!