Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nyáron lesz egy éves az...

Nyáron lesz egy éves az unokám, és míg a szülők dolgoznak, én leszek vele. Kivihetem-e így az udvarra?

Figyelt kérdés
Kertes házban élünk, kutyánk is van. A kutya kinti, a dolgát a kertben végzi, de minden reggel összeszedem. Rendszeresen látja állatorvos, oltva, féreghajtózva van. A kicsi viszont még csak mászni, esetleg totyogni fog, engedjem-e a fűben (általában a kutya egy helyre végzi a dolgát hátul) kúszni-mászni, természetesen, ha én is ott vagyok, vagy ne vigyem ki a kutya miatt? ( A kutya szocializálva van gyerekekhez, nagyon szelíd)

2015. febr. 18. 14:52
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
100%
Szerintem ezt a kérdést a gyerek szüleinek kéne feltenni.
2015. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
66%
kis kerítéssel megosztanám a kertet, elég kutyuwc-nek kisebb rész is
2015. febr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

A gyerek szülei kérték, hogy nálam legyen, szeretnék, ha én lennék vele . A kutyagumit reggel szoktam összeszedni, mire a gyerkőc jön, azzal már rég készen leszek.

Plédre én is gondoltam, de annak idején a gyerekeimet sem igazán lehetett rajta tartani. Kicsit félek a dologtól, mert régen voltak ilyen kicsik a gyerekeim, és én sem fiatalodok:)

Bölcsibe viszont nem szeretnék adni ilyen fiatalon.

2015. febr. 18. 15:26
 14/28 anonim ***** válasza:
94%
ne lesz semmi baja.had kusszon
2015. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 gyerkőc van és 2 kutya meg 3 macska. Mi is rendszeresen szedjük a macska/kutyagumit a kertből (ők is egy helyre járnak inkább de néha előfordulnak kivételek). Meg sem fordulta fejemben, hogy miattuk ne vigyem ki a gyerekeket a kertbe. Nyilván te sem a kutyák által kijelölt helyre fogod letenni a kicsit mászni.

Bevallom én ennyi idős korukban attól jobban féltem, hogy megesznek valami mérgezőt (pl tiszafa termése, lilaakác virága, leander...), így az általuk bejárt területet mindig átnéztem, hogy semmi veszélyes ne legyen ott.

Nálunk a két nagyobb már tudja, hogy mit szabad és mit nem, ők már szinte a teljes kertet meghódították, a legkisebb majd idén nyárra lesz kúszóképes, szóval megint indul a terepszemlés időszak. :)

2015. febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Utolsó:))
2015. febr. 18. 15:51
 17/28 anonim ***** válasza:
92%
Ha valakitől félteni kell a gyerekeket, azok az emberek, és nem az állatok!
2015. febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi a húgommal egy német juhász mellett nőttünk fel, nyilván ő is kakált a kertbe, de össze lett szedve, figyeltek ránk, és természetesen nem ültünk emiatt egész nap a négy fal között, sőt. Nyár lesz, szép idő, kár lenne nem kivinni a kertbe az unokát :) Szépen összeszeded reggel a kutyaszart, a gyerek meg úgyis csak veled megy ki, figyelsz rá, nem lesz semmi baja :)

Egyébként én most várom az első babánkat, nálunk is van kutya, anyuméknál szintén, anyósoméknál kettő is a kertben, nem nagyon jutott még olyan eszembe, hogy emiatt majd nem mehet ki a kislányom játszani, meg nem matathat a fűben akár nálunk, akár valamelyik mamánál. Szerintem nálatok se nagyon lesz ezzel gond, a szülők nyilván azért szeretnék, ha te vigyáznál a gyerekre, mert úgy gondolják, jó helyen van nálad, a kutyával együtt is, ne aggódj :)

2015. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Annyi kell annak a gyereknek, különben igen gyenge lesz az immunrendszere. A kutya meg (ha megfelelően lett szocializálva) igencsak jót tesz bármelyik gyereknek.
2015. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Kutyák mellett nőttem fel, jelentem, még élek. :) Pedig akkor még nem voltak ilyen profi féreghajtó szerek.

Ha a kutya egészséges, rendben van tartva, és naponta szeded a kutyagumit, nem lesz semmi baj.

De a biztonság kedvéért az állatorvos tanácsát kérjétek ki, hogy milyen széles spektrumú féreghajtót kéne a kutyának venni, ne csak az "alap" tablettát.

2015. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!