Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nyáron lesz egy éves az...

Nyáron lesz egy éves az unokám, és míg a szülők dolgoznak, én leszek vele. Kivihetem-e így az udvarra?

Figyelt kérdés
Kertes házban élünk, kutyánk is van. A kutya kinti, a dolgát a kertben végzi, de minden reggel összeszedem. Rendszeresen látja állatorvos, oltva, féreghajtózva van. A kicsi viszont még csak mászni, esetleg totyogni fog, engedjem-e a fűben (általában a kutya egy helyre végzi a dolgát hátul) kúszni-mászni, természetesen, ha én is ott vagyok, vagy ne vigyem ki a kutya miatt? ( A kutya szocializálva van gyerekekhez, nagyon szelíd)

2015. febr. 18. 14:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
én anno heto több napot aludtam mamáéknál, ahol a kertben 3 kutya és általában minimum 4-5 macska volt, plusz tyúkok, nagybátyáméknál két házzal arrébb disznók, kecskék meg tehenek (igen, falu :D). imádtam kint lenni az állatokkal, soha semmi bajom nem lett. az egyetlenegy negatív élmény a gyerekkorommal kapcsolatban nagyapám tyúktápdarálója, ami olyan marha hangos volt, hogy kb 10 éves koromig bőgve rohantam be tőle mamához :D
2015. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy felnevelted a saját gyereked is, mit parázol???
2015. febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Jaja, csak mellettük nem volt kutyám:)
2015. febr. 18. 17:59
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Istenem.. Van kutya, és? Inkább a kutyát félteném a gyerektől, nehogy meghúzza a fülét vagy megüsse a hasánál..

Sose látott még állatot ez a gyerek?

Természetesen vidd ki, szoktasd össze a kutyával, legyenek barátok. Legyen az unokádból normális ember. Akkor se ess kétségbe, ha arcon vagy a kezén megnyalja a kutya.. Nem lesz semmi baja tőle.

2015. febr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alapon játszótérre se vigyétek sose. Bár az utóbbi pár évben már trendi kizárni a kutyásokat meg össze is szedik a jobbak a produktumot, de még mindig több mocsokkal, bacival, kutyaszarral találkozhat ott a gyerek, mint a kertben.
2015. febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi mind a hárman úgy nőttünk fel, hogy két kutya is volt a kertben, jelentem, mind élünk :) Ennyi erővel sehova se lehetne vinni a gyereket. De ha nagyon aggódsz egy pokrócot még mindig letehetsz a fűbe :)
2015. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy így látjátok:)

Kicsit féltem, hogy le leszek tolva, mit képzelek, kutya mellé gyerek. De így megnyugodtam. Egyébként kutyaiskolába járó német juhászról van szó.

2015. febr. 18. 22:03
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell annyira sterilen nevelni egy gyereket, nem lesz semmi baja ha egy kis kosz/kutyagumi éri.

Gondolj bele, ha egy parkba vinnéd ott se "jobb" a helyzet, mert ott sokan össze se szedik a kutyagumit, oda végzi sok ember is a dolgát...

2015. febr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!