Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak a nagymamámmal?

Mit csináljak a nagymamámmal?

Figyelt kérdés
A papám két hete halt meg, a mamám pedig hozzánk költözött. De állandóan piszkál, akármit csinálok semmi nem jó neki, hol a ruhámba, hol a hajamba köt bele. Legutóbb is lekvázott mert tangát hordok, szerinte mutogatom magam. Szerinte egy 14 éves lány nem viselkedik ilyen tiszteletlenül, Az a baj, hogy anyát is nagyon befolyásolja, azóta megromlott a kapcsolatunk. Hetedikes vagyok a hatosztályos gimnáziumban, kitűnő voltam, most meg emiatt (is) nagyon leromlott az átlagom.

2015. ápr. 20. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd el neki. Biztos nagyon rosszul érinti, hogy elveszítette a papádat. Magányos. Inkább foglalkozzatok vele többet, szeressétek feltételek nélkül. Erre van most szüksége, ha kimutatja, ha nem.
2015. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Két hét alatt csak nem romlott le nagyanyád miatt az éves átlagod.


Légy vele tisztelettudóbb, és kerüld el. Most vesztette el a férjét, akivel az egész felnőtt életét leélte, légy egy kicsit belátóbb, még ha piszkál is. Anyád gondolom az édesapját veszítette el, neki is nehéz időszak ez. Ha elég nagylány vagy ahhoz, hogy tangát hordj, akkor ahhoz is légy elég érett, hogy empatikusabban állsz hozzá a családtagjaidhoz.

2015. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én türelmes vagyok, de kicsit unom, hogy állandóan mindenben hibát talál amit én csinálok. Pedig segítek otthon amit csak tudok.
2015. ápr. 20. 22:22
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

"Ha elég nagylány vagy ahhoz, hogy tangát hordj, akkor ahhoz is légy elég érett, hogy empatikusabban állsz hozzá a családtagjaidhoz."


Ez nettó baromság. Mert, ha nagyi bugyit hord, akkor azt csinál, amit akar? Talán ezért lehet bunkó a a nagyi is? Persze nehéz időszakot él meg, de nem lehet mindenkivel bunkó ettől függetlenül.


"Hetedikes vagyok a hatosztályos gimnáziumban, kitűnő voltam, most meg emiatt (is) nagyon leromlott az átlagom." Ez pedig tényleg mese, hiszen csak 2 hétről van szó a kérdésben.

2015. ápr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
#4-es, mindössze arra kívántam célozni, hogy elég gyerekes kirohanás ez a kérdező részéről. Tedd meg, kérlek, hogy ha már engem lebarmozol, akkor legalább egy frissen megözvegyült idős asszonyt ne bunkózz le, ez ugyanis csak téged minősít. Nem ismerjük a másik oldal verzióját, nekem pedig a kérdező leírása nem igazán hiteles.
2015. ápr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Tanulj meg olvasni.
2015. ápr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Mondd meg neki, hogy mama, ez már nem a Kádár rendszer, és hagyd faképnél.

A gyász nem jogosít fel senkit a gyűlölködésre.

2015. ápr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Még ötéves sem voltam, amikor már mindenféle oktatás nélkül megtanultam olvasni:-) A tiedre sincs szükségem, köszönöm:-)
2015. ápr. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az átlagrontás alatt azt értem, hogy kaptam két egyest (bár az igaz, hogy nem biztos hogy mamám miatt, mert pápát én is nagyon szerettem), mamám viszont soha nem csípett. Igaz nem bántott, de sokszor éreztette velem, hogy nem vagyok a kedvenc unokája.
2015. ápr. 21. 04:24
 10/11 anonim ***** válasza:
14%
Ne hordj tangát
2015. ápr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!