Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 19 évesen költöznék? Egyedi...

19 évesen költöznék? Egyedi eset. Felpontozlak.

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok. A nyáron fogok összeköltözni a barátommal egy kis albérletben, valószínű egy lakótársunk is lesz, hogy könnyebben boldoguljunk.

A lényeg, hogy szüleimmel nagyon rossz a viszonyom, úgy 3-4 éve nem beszélgettünk, csak amikor a nagyiéknál vagyunk,akkor megy a színlelés- ők nem tudják hogy nem vagyunk jóban, meg már öregek, 80hoz közel , messze laknak(300km) és én se szívesen terhelném ezzel őket. Hadd ne legyenek abban a tudatban hogy a gyerekük megbukott mint szülő.

A lényeg, hogyan mondjam el a nagyszülőknek, hogy elköltözök?Mivel a városban maradnék, ezért nem sok indokot tudok felhozni. Egyedül a valóságot, az összeférhetetlen ellentétet ami itthon megy. De nekik tényleg nem szeretném ezt mondani, mert ők olyan jó emberek.

Valami ötlet?A külön gond , hogy elég konzervatívak, nem nagyon pártolnák a házasság előtti együttélést. A nagyim már 17 évesen férjnél volt, ezt tegyük hozzá. De akkor még másvilág volt, én még ugye tanulok is, mellette dolgozok. A párom meg teljes munkaidőben dolgozik.

Ők azt szeretnék hogy egyetem végéig lakjak itthon, és még utána is , hogy saját lakásra spóroljak, eszembe se jusson albérletre költeni.

De ezt is a távoli jövőben képzelik el és nagyon gyerekként kezelnek, talán amiatt is hogy ritkán látnak.

Nektek van valami ötletetek , hogy hogyan vezessem fel nekik? Nem szeretném hogy úgy tudják meg, hogy jönnek egyszer és a szobám már üresen áll.

A barátommal 14 éves korom óta vagyok együtt, ő 23 éves. Én másodéves leszek szeptembertől, még 4,5 évem van hátra, csúszás nélkül.

De nem nagyon veszik komolyan a kapcsolatomat sem a nagyszüleim, ezért is tanácstalan vagyok hogy mire hivatkozzak, nagyon régimódiak.

A másik, meg hogy a bátyám még 26 évesen is itthon lakik. Ő talán gyűjtöget külön lakásra, erről nincs információm. De gondolom azt is, hogy a nagyszüleim előbb várnák őt kirepülni a fészekből, mint engem.


2015. máj. 21. 15:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
9# felpontoztalak ha ez boldoggá tesz:D de jól esett volna ha adsz is valami tanácsot
2015. máj. 21. 16:21
 12/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell nagy fenekit keríteni. Felnőttél, nem tartozol elszámolással, együtt akarsz lenni a paroddal . Majdcsak eszükbe jut hogy nem az a világ van mint régen.. Én a saját anyamnak se magyarazkodtam 18évesen, pedig jóban vagyunk. Másnak meg főleg nem
2015. máj. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
28%
De milyen tanácsot adjak, könyörgöm? 19 éves vagy, nyisd ki a szád, vagy mondd el az igazat, agy találj ki valamit, pl. hogy önállósodni szeretnél. Bár a legjobb és legegyszerűbb megoldás az lenne, ha az igazat mondanák, azért mert 80 év körül vannak, nem kapnának mindjárt infarktust, ha megtudnák. De gondolom ezt hiába is írtam, úgyhogy akkor hazudj. Megfelel?
2015. máj. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
(Ja és nem annyira egyedi, mint hiszed.)
2015. máj. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
45%

Egyetemre jársz és létszivest sikerül írni? Jó komoly követelmények lehetnek arrafelé. ...

Nagyszülőknek nem kell erről beszamolni

2015. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
15# nem magyart tanulok, bár látom sikerült megragadni a lényeget.
2015. máj. 21. 16:39
 17/21 anonim ***** válasza:
42%
A lényegre is írtam. A légyszíves pedig általános iskola, szerintem második osztály. ...
2015. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

"Jó komoly követelmények lehetnek arrafelé."

a követelmény fizika és matek érettségi volt, legalább egyik emelt.

de nem ez volt a kérdés szóval hagyjuk...

2015. máj. 21. 16:50
 19/21 FüligJimmy88 ***** válasza:
40%
Hát nem lesz egy egyszerű menet, arra jobb, ha felkészülsz :) Sajnos amennyire én észrevettem, az öregek baromi rosszul viselik, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogyan ők akarják. Pláne hogy írod, hogy gyerekként kezelnek, plusz hogy a szüleiddel rossz a viszonyod, ezekből én arra következtetek, hogy veled akarják bepótolni, amit apukádnak/anyukádnak nem adtak meg. De ez csak egy tipp. Az viszont tény, hogy ilyen korban már félnek az emberek magukra maradni. Tehát mindezekből csak azt akartam kihozni, hogy foggal-körömmel ragaszkodni fognak hozzád. Ha meg lelépsz, készülj fel, hogy vérig fognak sértődni, akárhogyan vezeted is fel nekik a dolgot. Ide a rozsdást, hogy ha már 5 éve házasok lennétek és saját, tehermentes lakásba készülnétek költözni, akkor is kitalálnának valamit, hogy marasztaljanak. Na de szóval, hogy mi is legyen az ürügy... Esetleg az, hogy van egy saját életritmusod, ami kényelmetlen lehet nekik: sokszor hajnalig tanulsz (vagy ha nincs így, majd úgyis így lesz), hétvégente dolgozol (gondolom az a 8 nap/hó úgy jön ki), és te igazán hálás vagy nekik és szereted őket, de sokkal könnyebb lesz így neked is és nekik is, és ettől még látogatni fogod őket... Szóval én valahogy így csinálnám. A lényeg hogy lássák rajtad, hogy tudod, mit csinálsz. Így is vérig fognak sértődni, de talán könnyebben fogadják.
2015. máj. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Költőnő? ***** válasza:
88%

szeretnél önállósodni, próbálgatni a szárnyaid, h ha kell, időben fel tudj nőni a feladathoz, h ne kelljen téged támogatni.

Ha ezt nem értik így meg, nem kell tovább magyarázkodni. Állítólag szeretnek, akkor bízzanak meg a döntéseidben és fogadják el azokat.

Felnősz lassan. A saját életedért tartozol felelősséggel és az egyetlen akinek elszámolással tartozol: Te vagy saját magad.

Pont.

Nem kell játszmázni meg kitalálni dolgokat. Ha azt várod, h felnőttként kezeljenek, akkor viselkedj is úgy és állj bele bártan a konfliktusokba.

Lehet h rövid távon nehéz, meg vita meg jajj, de hosszabbtávon ez a legtöbb, amit a saját emberi tartásodért megtehetsz.

2015. máj. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!