Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 19 évesen költöznék? Egyedi...

19 évesen költöznék? Egyedi eset. Felpontozlak.

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok. A nyáron fogok összeköltözni a barátommal egy kis albérletben, valószínű egy lakótársunk is lesz, hogy könnyebben boldoguljunk.

A lényeg, hogy szüleimmel nagyon rossz a viszonyom, úgy 3-4 éve nem beszélgettünk, csak amikor a nagyiéknál vagyunk,akkor megy a színlelés- ők nem tudják hogy nem vagyunk jóban, meg már öregek, 80hoz közel , messze laknak(300km) és én se szívesen terhelném ezzel őket. Hadd ne legyenek abban a tudatban hogy a gyerekük megbukott mint szülő.

A lényeg, hogyan mondjam el a nagyszülőknek, hogy elköltözök?Mivel a városban maradnék, ezért nem sok indokot tudok felhozni. Egyedül a valóságot, az összeférhetetlen ellentétet ami itthon megy. De nekik tényleg nem szeretném ezt mondani, mert ők olyan jó emberek.

Valami ötlet?A külön gond , hogy elég konzervatívak, nem nagyon pártolnák a házasság előtti együttélést. A nagyim már 17 évesen férjnél volt, ezt tegyük hozzá. De akkor még másvilág volt, én még ugye tanulok is, mellette dolgozok. A párom meg teljes munkaidőben dolgozik.

Ők azt szeretnék hogy egyetem végéig lakjak itthon, és még utána is , hogy saját lakásra spóroljak, eszembe se jusson albérletre költeni.

De ezt is a távoli jövőben képzelik el és nagyon gyerekként kezelnek, talán amiatt is hogy ritkán látnak.

Nektek van valami ötletetek , hogy hogyan vezessem fel nekik? Nem szeretném hogy úgy tudják meg, hogy jönnek egyszer és a szobám már üresen áll.

A barátommal 14 éves korom óta vagyok együtt, ő 23 éves. Én másodéves leszek szeptembertől, még 4,5 évem van hátra, csúszás nélkül.

De nem nagyon veszik komolyan a kapcsolatomat sem a nagyszüleim, ezért is tanácstalan vagyok hogy mire hivatkozzak, nagyon régimódiak.

A másik, meg hogy a bátyám még 26 évesen is itthon lakik. Ő talán gyűjtöget külön lakásra, erről nincs információm. De gondolom azt is, hogy a nagyszüleim előbb várnák őt kirepülni a fészekből, mint engem.


2015. máj. 21. 15:49
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

köszönöm az utolsó két választ is, hasznosnak ítéltem :))

azóta beszéltem velük, megertik, de meglepodtek nagyon

2015. máj. 23. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!