Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyot csalódtam a nagyszüleim...

Nagyot csalódtam a nagyszüleimben, hogy dolgozzam fel? Nem az élet legnagyobb problémája, bunkó válaszokat nem szeretnék!

Figyelt kérdés

Légyszi ne szidjatok, ne szóljatok be, így is elég pocsékul érzem magam.


Családi házban élünk, apai nagyszüleim meg az anyám. A szüleimet nem nagyon érdeklem, miután apám ötletére összeköltöztünk, ő hamarosan le is lépett egy másik nővel, tartjuk a kapcsolatot, de hát csak filmezni jövünk össze. Azóta anyámat is annyira érdeklem, ha neki kell valami.. Apai nagyszüleim neveltek, ők ismernek a legjobban (és még ők sem eléggé.)


Amit rólam tudni kell a történet szempontjából, hogy imádom a természetet, az állatokat, és hiába rosszalljátok, sokkal jobban, mint bármilyen embert ezen a világon (mert ahogyan most is, mindenki bántott, és csalódást okozott). Mindig tartottam állatokat, papagájokat, kutyát, hörcsögöt, nyuszit... tavaly 3 kedvencem is meghalt, napokig gyászoltam, rengeteget sírtam, és ezt a nagyszüleim is látták.


Most fogtok igazán bolondnak nézni: akkor így hasonló gyászosan reagáltam, amikor a kertünkben a vízbe esett verebet már nem tudtam megmenteni és a kezeim közt halt meg. Egyszerűen nem bírom elfelejteni azóta sem azokat a szomorú szemeket... nem bírom ha valaki ártatlant ilyen igazságtalan vég ér.


És egyik nap véletlenül kiderült, hogy a papám lövöldözi le a kertünkben a madarakat, mindössze azért, mert megettek pár epret. Ennyi volt a nagy bűnük. (Tudom, hogy ez bosszantó, és valóban, de a legjobb barátnőm is ilyen és az ő papája meg tudta oldani gyilkolás nélkül is.)

Azokat a madarakat én csábítottam ide, etetgettem őket, imádtam

nézni, ahogy rohangásznak az udvaron, reggel a csicsergésükre kelni, a papagájaim kivinni közéjük... és a nagyszüleim erre semmit sem szóltak! Itt költöttek, lehet hogy egy kismadár elveszítette emiatt a szüleit! Még a mamám mutogatta, nézzem milyem aranyosak, hol fészkelnek, fürdenek...!


És ami a legeslegjobban fáj, hogy mindezalatt a szemembe hazudtak! Hogy tudták mennyire megbántanak ha kiderül és megtették! Hogy őket ez semennyire nem érdekli! Sem az, hogy az egyetlen unokájuknak mekkora fájdalmat okoznak!

Képmutatóak voltak és képesek voltak gond nélkül a szemembe hazudni és ezzel a tudattal mutogatni, hogy milyen aranyosak!


Hatalmasat csalódtam bennük, hogyan bocsássam meg, hogy átvertek? Tudom, hogy ilyenkor már minden nap ajándék, és szeretni akarom őket, amíg lehet, de ezzel akkora sebet ejtettek bennem, hogy úgy érzem ezután nem tudok megbízni bennük.


Tudom, hogy nem ez az élet legnagyobb problémája, van sokkal rosszabb is (nekem is) de ez a napok óta szótlanság kikészít, muszáj volt leírnom és csak egy kis megértésre vágyom..


2015. máj. 29. 13:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%

Csak egy kérdés: hány éves vagy?

Gondolom 14 alatt lehetsz, mert ilyenkor nagyon érzékenyen érint minden veszteség, igaz én idősebb vagyok, nekem is borzasztó nézni.

Viszont ne legyünk álszentek, eszel húst nem? Azok is éltek egyszer, nekik is van gyerekük, ők is ismerték a friss levegőt, ettek-ittak, élvezték az életet, aztán megölték őket, szóval az előtted lévő rántott hús vagy a sült csirke is kapirgált egyszer ;) amikor tojást eszel, akkor konkrétan a gyerekét eszed meg.

2015. máj. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Én is nagyon sajnálom szegény állatokat.Nyugi, én nem nézlek hülyének és nem vetlek meg :D
2015. máj. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%
Szívből kívánom, hogy soha ne legyen ennél nagyobb gondod az életben
2015. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
13%

Hany eves vagy, 10? Mert kabe ezen a szellemi szinvonalon allsz.


" egy kismadár elveszítette emiatt a szüleit!"


OMFG.

2015. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%

En nagyon sajnalom, amit most atelsz a nagyapad tette miatt.

Szeretnem felhivni a figyelmed, h nem jo altalanositani! Nem "ök" rosszak a szemedben, nem az egesz vilag, hanem a nagyapad. Senki mas nem tudja megakadalyozni, ha ö meg akarja tenni, mert felnöttkent szabad akarata van. Anyukad pl. nem tehet rola, neki megcsak nem is az apja, h beleszolhatna a tetteibe.

En is egy anya vagyok, aki (sajnos) laktam együtt anyossal es apossal. Nyilvan nem a gyerekemnek fpgok panaszkodni, de ök kb olyanok, mint neked a szomszed neni, erted a különbseget? Attol meg lehet, h anyukad szereti a kismadarakat es en biztos vagyok benne, hogy ö ugy gondolja, ahogy mondta es föleg, hogy szeret teged. :)

Sztem probald megbeszelni vele, hogy mekkorat csalodtal a nagyapadban, biztosan megert. Es a nagyapadnak is megmondhatod, persze. Az erzeseidröl mindig beszelhetsz. :)

2015. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Azt tudja a nagyapád, hogy belterületen tilos a vadászfegyver használata? Büntetendő, ahogy az is, ha esetleg védett madarakat lövöldöz.

Tényleg képmutatás volt ez a nagyszüleid részéről, nyugodtan meg is mondhatod nekik, hogy nagyot csalódtál bennük.

Azt viszont próbáld elfogadni, hogy a természet rendjébe senki részéről nem kell beavatkozni és nem kell emberi érzelmekkel felruházni az állatokat. Olvasd az MME weboldalát, nagyon hasznos és tanulságos cikkek vannak ott a madarakról.

2015. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
17%
Melyik barom pontozza le az embereket? :D
2015. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%
2015. máj. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Egyetlen választ pontoztam le az elmúlt 2 hónapban, de valaki folyamatosan pontozgat.


Kérdező, ha te teszed, akkor ne sunyizgass, törődj bele, eszel húst, kilövik az állatokat.


https://www.youtube.com/watch?v=gmJKyntWBoI

Ajánlom figyelmedbe ezt a videót :)

2015. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
"... imádom a természetet, az állatokat, és hiába rosszalljátok, sokkal jobban, mint bármilyen embert ezen a világon...." Vagyis sokkal jobban szereted mint a nagyszüleidet. Akkor miért is várod el, hogy ök olyan nagyon szeressenek? Tudod, egyetlen unoka ide, egyetlen unoka oda, de ha te eleve nem is szeretted öket annyira mint egy rohangászo (bár inkább ugrándozo????) verebet, akkor mit vársz el tölük jogosan??????? (Nem bántani szeretnélek de a szeretet csak kölcsönösen szeretet.)
2015. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!