Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti rábíznátok olyan nagyszülőr...

Ti rábíznátok olyan nagyszülőre a 15 hónapos gyereketeket, akiben nem bíztok és akit nem kedveltek, de imádja az unokát és biztosak vagytok benne, hogy nem ártana neki semmilyen módon?

Figyelt kérdés
A bizalom hiánya arra vonatkozik, hogy tudod, hogy úgysem úgy fogja csinálni a dolgokat, ahogyan kéred, mert a jelenlétedben is ellened beszél és tesz dolgokat.
2015. júl. 29. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy MIT csinálnak másként - ha nem ugyanakkor/ugyanúgy fektetik le, mint te, azzal nem foglalkoznék, ha viszont adnak neki pálinkás kenyeret, amit te veszélyesnek érzel, akkor viszont nem hagynám náluk.


Magyarul: Ha szerinted tényleg ÁRT a gyereknek, ahogy ök csinálnák, akkor ne bízd rájuk, ha azoban nem, akkor nyugodtan. A gyerekek nagyon hamar felismerik, hogy mit lehet anyukánál és mit a mamánál - és emiatt otthon nem lesz gond vele.

2015. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

például mit csinál máshogy?

az nem mindegy

ha ha nem bízom benne akkor nem

2015. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Szerintem bízd rá, és szusszanj egyet. Ha úgyis másként neveli, mint ahogy ti, akkor szükséged is lesz a feltöltődésre, hogy legyen elég energiád kinevelni a hisztit.
2015. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

A nagysulo az nem dadus vagy bebiszitter, hogy mindent ugy koteles csinalni ahogy te kered, es te eloirod.


Ha nala van a gyerek, akkor az o szabalyai ervenyesek (persze ezalatt nyilvan nem azt ertem hogy ellened nevelheti meg ilyenek).

A gyerek hamar megerti, hogy kinel milyen szabalyok ervenyesek, hogy nagyinal delben van az ebed, es utana a piheno, aztan estig lehet tevezni, otthon meg mittudomen delutan haromkor van a joghurt, es delelott a csoki...


A 'jelenletedben ellened tesz' is kifejtendo, mert ha pl a sajat lakasomban az lenne, hogy en megmondom a gyereknek hogy oke, most mar ebedig nincs tobb cukorka, o meg fennhangon kijelenti, hogy na gyere, majd a nagyi ad, azt nem turnem.

2015. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor kicsit kifejtem. Nincs parancssor meg házirend, csak bizonyos dolgokat pl nem ehet a saját érdekében. Akkor legyen egy konkrét példa.


Romlik az első két foga, töredezik le, ezért nem kaphat édességet, szénsavas dolgokat, hígítatlan 100%-os gyümilevet, a saját érdekében. Nyilván előtte sem tömtem vele, de belefért naponta valami apró nasi. A gyerek nem kéri, követeli, nem is hiányzik neki. Persze, ha előtte kezdenek ilyet enni, akkor szeretne ő is, egyértelmű. Én ezért kértem, hogy ne egyen előtte édességet, de nem bírta ki, a gyerek kért. Kérésem ellenére kapott. Mi baja lesz tőle címszóval. Ez nagyon bosszant, mert a gyerek előtt járat le, plusz még hozzáfűzi, hogy anyád buta vagy ilyesmi.


Azért nem akartam kifejteni, mert nem a panaszkodás a cél, meg tudom, hogy a testi épségét nem veszélyezteti, de sok ilyen eset fordult már elő és ebben leginkább a szülőre tett megjegyzések zavarnak. Apád hülye, anyád rosszul csinálja.


A vigyázás a saját otthonunkban lenne, nem nála.

2015. júl. 29. 15:50
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a saját otthonunkban van a vigyázás, akkor szerintem könnyen megoldható. Ne tartsatok otthon édességet, szénsavas üdítőt és akkor nem tud neki adni.

Gondolom, nem ezekkel felszerelkezve jár hozzátok :)

2015. júl. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Nem bízom senkire a gyerekem, akiben nem bízom meg 100%-ig, hogy úgy vigyáz rá, ahogy ÉN kérem. Akár egyetért, akár nem, akár irreálisak az elvárásaim, akár nem. Az én gyerekem, és akire rábízom, azzal szemben elvárásaim vannak. AKi annak nem felel meg, az csak látogatóba jön, de nem vigyáz rá. N31
2015. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7: Én is így gondolkodom, de más lehetőségem meg nincs és nem hiszem, hogy jót tenne neki, ha 3 éves koráig nem mozdulnék el mellőle. Ezért vacilálok. De jelenleg a nem felé hajlok. Főleg, hogy a férjemmel is meg tudjuk oldani a dolgokat, igaz belekerül jó pár szabadnapjába.
2015. júl. 29. 16:07
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább azon kéne dolgozni, hogy jobb legyen a kapcsolat, kommunikáció a nagyszülővel. Hiszen, azért jól jöhet, ha van, aki vigyáz rá. Főleg, ha szeret is a gyerek vele lenni.

Ezeket meg lehet beszélni, nem olyan nagy dolgok.

2015. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Az edesseg dolgot szerintem tuldramatizalod, nincs az az unoka akit a nagyszulo ne kenyeztetne el kicsit. Amugy meg ha romlik a foga, akkor fogorvoshoz kell vinni, rendbehozza, kesz, amugyis "csak" tejfog.


Ami viszont sulyosabb, azok az "anyad hulye ehhez, apad nem jol mondja" megjegyzesek, ez nem az egy-ket csoki titokban szintje, emiatt mar hajlok arra, hogy igazat adjak neked ha nem akarjatok rabizni, foleg rogton tobb napra.

2015. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!