Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti nyugodt szívvel ott tudnáto...

Ti nyugodt szívvel ott tudnátok hagyni a gyereketeket a nagyszülőknél?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti.

A nagyszülők legyenek a te szüleid. Anyád fakanállal vert téged az ágyra hasaltatva, mikor túl hangos voltál, kiöntöttél valamit stb. Egyszer hajlandó elmondani normálisan a dolgokat, másodjára ordibál, harmadjára nem érdekli semmi, pl a gyerek az asztal tetején ugrálhat. Leesik? Így járt.

Mostohád (anyád élettársa) naponta kap idegbeteg rohamokat anyádtól, ajtókat rúg be, ordibál, de ő a nap nagy részében a garázsban van kocsit szerelve, a reggeli és esti veszekedéseket leszámítva nem lehet látni.

Mindkettőnek hamar eljárt a keze.


Tegyük fel, hogy van egy bölcsis vagy már ovis gyereked. A szüleid bizonygatják, hogy megváltoztak, már csak unokázni szeretnének.

Eddig csak nálatok jártak kevésszer, akkor is szigorúan vagy te vagy a párod felügyelte az egészet, viszont mostanában a gyereked és a nagyszülők is szeretnék, ha "börtönőr" nélkül pár napot/hetet náluk töltene.

Ti mit szólnátok az ötlethez? Belemennétek?


2015. júl. 15. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

amikor még a kategóriában jártam elolvastam a kérdést, simán igent mondtam volna, mert a saját szüleimet vettem alapul...

anyám nagyon lelkiismeretes, kedves nő, apám néha gyerekes, de normális simán rábíznám a gyereket...húgomnak van gyereke apám szokott vele foglalkozni, tornáztatni...


de elolvasva a te leírásodat...még ha elméleti is...

hát inkább először megnézném hogyan viselkednek amikor ott a gyerek és én is...aztán max 1-1 órákra hagynám ott, megkérdezném a gyereket milyen volt...és max akkor hagyom ott ha tényleg ő is jól érzi magát ott...


22F

2015. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Fél napokra, később egész napokra hagynám ott a gyereket, aztán meglátnám hogy jó-e a gyereknek vagy sem.
2015. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Állítólag az unokákhoz egészen másképpen állnak a szülök, mint a gyerekeikhez, DE először pár óránál tovább nem hagynám velük a gyerekeimet. Miután elhoztam tőlük, úgyis érzékelni-tudni lehet, hogy érezték magukat a nagyiéknál. Ha minden rendben volt, akkor lehet növelni az időt, mint a szoktatásnál bölcsibe, vagy oviba.Így talán nincs kockázat. Dönteni mindenképpen neked kell.

2015. júl. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak 3 év felettit hagynék ott és elöször csak is néhány orára.

3 felett már eltudja mondani, ha ordibáltak vele vagy megütötték, de több napra egyszerre tuti nem.


Nekem mind anyámmal mind anyosommal szuper kapcsolat, jó szülök voltak, de még sem hagyom a gyerekeket egyböl ott napokra. Ha nem találkoztok sürün akkor elöször csak néhány órára.

2015. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is a fokozatosság híve vagyok.

Először menjen le vele egy órát egyedül a játszótérre. Ezt ismételje meg többször és ha bírja akkor meg vigye egy fél napos programra. Ez is ha volt többször, akkor gyerek elmehet hozzájuk egész napra és a déli alvást meg lehet próbálni náluk . Ha ezek mind gond nélkül mentek, gyerek nem panaszkodik és nagymama se kap fenyítési rohamot, akkor iskolás korukban elengedném.

Addig biztos hogy nem, amíg nem tudnak hazatelefonálni a gyerekek ha gond van. 18 évig verve nevelt az anyád, szerintem érthető lenne ez az óvatosság.

2015. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vinném oda, maximum ha én is megyek meglátogatni, de rájuk (ilyen szülőkre) biztosan nem bíznám a lányaim.

(Bár nekem anyukámék arany nagyszülők, anyu pont olyan -még kenyérre kenhetőbb, mint amilyen gyerekkoromban volt, fél óránként kérdezgeti, hogy nem e álmos-éhes-szomjas, stb- néha túlságosan is visszaél lányom az engedékenységükkel és avval, hogy a papa bármikor képes játszani, még ha ki van dőlve a fáradtságtól, akkoris)


De evvel a háttérrel így, amit olvastam,én azt mondom, hogy lehet hogy az első pár alkalom simán menne, de mi van, ha bal lábbal kel fel vmelyik és egy apró csintalanság miatt repül a saller vagy hasonló. Tehát a válaszom, határozott nem.

2015. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Megmondom őszintén, ha ilyen szüleim lettek volna, aki ennyire eljátszották volna a bizalmamat, nem szívesen hagynám náluk a gyerekemet, mert még akár egy verést sem kockáztatnék....
2015. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy tényleg másképp viselkednek nagyszülőként, mint szülőként. Én a mai napig pszichológushoz járok amiatt, hogy anyám hogy bánt velem gyerekkoromban, de nagymamának vitathatatlanul ezerszer jobb, mint anyának volt. Mintha az unokájánál akarná kompenzálni azt, amit elrontott velem.

De ahogy a többiek írták: fokozatosan lehet felépíteni. Nálunk mondjuk már csecsemőkortól zajlik a "szoktatás".

2015. júl. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Nos, az én szituációm nem elméleti, hanem sajnos valós.


Az apám sokszor ivott, anyám is. Mind a kettőnek eljárt a keze, anyu piásan hülyeségeket csinált. Apu türelmetlen, katonás, volt, hogy szíjjal ütött ránk.


Nekünk két gyerkőcünk van, kisfiúk, négy és másfél évesek. A nagyobb már tavaly is maradhatott az anyósoméknál. (Náluk is nagy az engedékenység, de úgy vélem, egy kis nagymamai kényeztetés kell a gyerekkorhoz.) Anyukámék állandóan mondják, hagy maradjon. Nem engedem, nem tudok túllépni a bizalmatlanságon. Próbálok, de nem megy.

Amíg anyósomék napirendet tartanak, kezelik a felmerülő hisztit, addig apukám mindent ráhagy a gyerekre, szerinte nem baj, ha holt fáradtan éjjel 11 még rajcsúrozik a gyerek. A fáradtságtól, ha bepörög a gyerek, és tombol, az már persze kellemetlen, ilyenkor veréssel fenyegetőzik. (Tudod, hogy a papa odacsap... címszóval.)


Eddig egy-egy órát volt ott a nagyobb úgy, hogy mi közben elugrottunk valahová, de akkor ott voltak a testvéreim is, akik lefoglalták a gyereket, vagy éppen aludt.

Hamar elveszítik a szüleim a türelmüket, egyszerűen nem bízom bennük. Akiben pedig nem bízom, arra nem hagyom a gyerekeket.

2015. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Amikor én gyerek voltam,nem volt nap anyám ne vert volna el.Az élettársa ivott,igaz nem bántott az senkit.Viszont az unokáit imádta és soha nem bántotta őket!nem kell a nagyszülőt fogyatékosnak nézni,1-2 óra.Ugyan már némelyik jobban ellátja a gyereket mint a saját anyja!azt írod a gyereked is szeretne anyádéknál lenni.Tudj róla agyerek érzi tudja ki szereti. Ha nem lenne oda anyádért menni se akarna.Én pici kora óta elhozom az unokám pár napra.Nyugodt lehet felőle az anyja elöbb vágnám le a kezeim mint a gyereknek baja essen.ja és mivel most fedezi fel a világot,néha csinálná amit nem szabad,én is mondom te elverem a kezedet.Na ettől mi baja lesz?Semmi.Nyugodtan add oda,egy élmény lesz nekik.
2015. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!