Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy tudják az idős emberek...

Hogy tudják az idős emberek elfogadni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi ez ügyben idős emberekkel kapcsolatban.Nagymamámról lenne szó.Combnyaktörése volt,megműtötték.Egészségi állapota eddig se volt jó,egyetlen öröme a cigi és a kávé volt,egyedül szeretett lenni,nagyot hall már,és az emlékezetével is sokszor gond volt.És most egy kiszolgáltatott helyzetbe került,utálta a kórházat,sehova sem szeretett menni.Cigi,kávé ebben a helyzetben megszűnt,felkelni-mozogni nem tud,idős korban állítólag ez már veszélyes,rövid időn belül meghalnak tüdőgyulladás,trombózis,stb. miatt,tehát nem a törés a fő ok.A pszichés részre lennék főleg kíváncsi : mikor rádöbben,hogy nem csak 1-2 napig lesz kórházban,innentől kezdve segítségre szorul,nem mehet többet haza,lehetséges hogy annyira depresszióba zuhan,ami végül a halálát okozza ? Nagyon sovány,olyan ételeket már rég nem tud enni amit rágni kell például,a kórházban ez pont nem érdekel senkit.Van olyan dolog egyáltalán ilyen helyzetben ami jobb kedvre derítené őt ? Vagy kezdjem magam felkészíteni a legrosszabbra ?
2015. okt. 19. 23:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk szerintem te tovább fogsz panaszkodni. :))

Szerencsétlen vénasszony...

2015. okt. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
20%

Szia!

Látszik az időseken, amikor "feladják" és csaka végét várják. Amíg ez nem jött el, és hidd el, tudni fogod, hogy eljött, addig rengeteg tudsz tenni, hogy jobban érezze magát, később is segít a jelenléted, de most itt szerintem nem erről van szó. Egy combnyaktörésből fel lehet épülni, én nagymamám 75 éves kora körül felépült belőle és tudott utána járni is.


Kezdheted ott, hogy viszel neki enni valami finomabbat, mint amit a kórházban adnak, vagy csak olyat, amit meg tud enni. Bár ha nem éhes/nem hajlandó enni, akkor nehéz. Ha nem is tudsz vele igazán beszélgetni, mert nem hall rendesen, akkor is biztos értékeli, hogy valaki leül mellé és megfogja a kezét picit. Engem az sem érdekelne, ha hülyének néznek, ha olyan hangosan kell hozzá szólni pár szót, hogy a szomszéd szobában is hallják, akkor legyen.

Mennyire lát rosszul? Ha viszel egy pakli kártyát/dominót jó nagy számokkal, akkor tudsz vele játszani valami egyszerűt?


Szerintem te ennyit tudsz kb tenni, mert nekem úgy jön le, hogy még nem vagy önálló felnőtt.

2015. okt. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
40%
39% Akkora paraszt vagy, hogy még a mentő is traktorral jön érted.
2015. okt. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%
A korházban még az a jobb, ha nem foglalloznak az emberrel... 1x kiskoromban voltam a heim pálban, és olyan gyógysuert adtak, amitől a helyzet még rosszabb lett, cserébe majd tönkrevágta a szívem, és meghíztam tőle. Kaja persze nem volt kaja. Az a szerencsém, h anyám átvitt máshiva. Más sztori:2013 elején az anyai nagyapámról kiderült, h tüdörákja van. Elment orvoshpz, teletömték gyogyszerrel, 10honap után meghalt... A szomszédunkrol 2009ben derült ki, nem ment el semmilyen korházba, azota is él...
2015. okt. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

39%-osnak pedig teljesen igaza van - bár a stílusával adódnak némi problémák.


Nem sajnálni kell (meg magatokat), hanem elvinni a szr környezetből. Ha ti nem akarjátok gondozni (nem elvárás, rhadt nagy meló), akkor tegyétek otthonba, ahol figyelnek rá, meg ellátják. Bár az elég sok pénz, de nyugodtak lehettek felőle, és ti sem mentek tönkre benne.

2015. okt. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
20%
A helyzet elfogadása ill. a felépülés nagyban függ az illető személy korától, egyéb betegségeitől és általános életszeretetétől. Az idős embereknél az alapvető dolog az, hogy nem kell őket kirekeszteni a családból, hanem találni egy olyan közbenső megoldást, ahol egyedül is lehet és kedve szerint a többiekkel is. Fontosak a környezetből érkező ingerek, ezért nem jó, ha saját korosztályával van egybezárva. És igen lényeges, ha be van vonva a család aktív életébe, azaz kap feladatot, amiből az derül ki az ő számára is, hogy fontos, van szerepe és szükség van rá, nem érzi feleslegesnek magát. A protézist már rég kitalálták és egy családban még napi mozgatás, tornáztatás is megoldható.
2015. okt. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Az én dédimnek is volt combnyaktörése, egy hónapon belül kétszer műtötték, ráadásul 93 évesen. Minden nap járt bent nála valaki a családból, vittünk neki ennivalót meg tejeskávét (függő szintén), beszélgettünk vele (bár nálatok ez nem tudom mennyire lehetséges, hogy nem jól hall), lábát maszíroztam testápolóval, kezét vagy ha felült akkor a hátát finoman :) Mi mosdattuk minden este, el volt ő is keseredve, azt hitte nem jön már haza. Ez februárban történt, azóta itthon van, jól van és a botot is ,,eldobta" már. Törődni vele, ahogy tudsz, ha kell szavak nélkül. Szerintem az sokat segít.

Minden jót nektek és jobbulást a mamának!

25/N

2015. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
47%
Én idősek otthonában dolgozom, igaz Németországban és a "magyar helyzetről" nincs sok fogalmam, de az ilyen betegek nálunk gyógytornára, ergo- és logopédiára kapnak receptet. Újra tanulnak járni, szükség esetén kapnak tolókocsit vagy járókeretet. A logopédus nem csak a kommunikációban, hanem a nyelés zavaroknál segít, némely esetekben gyomorszondát kapnak a betegek, melyen keresztüli egészítik ki a táplálékfelvételt. A kávét meg a cigit nem vonjuk meg tőlük. Én együtt gyújtok rá velük :D Szóval lehet Mo-on nincs annyi rehabilitációs lehetőség, de érdemes utánanézni.
2015. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

De, van itt is minden, ha a családod foglalkozik veled. Itt ugye erről nem beszélhetünk.

Gyomorszondát azért én nem erőltetném.

2015. okt. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#15, az otthonban is kenni kell a személyzetet, ha azt akarják hogy valami legyen vele. Otthonba mondjuk a legalja emberfajta löki be, annyi különbség van a kórházhoz képest, hogy hetente egyszer van orvos. Igen, ezek a JÓ otthonok.


A stílusom nekem is tetszik, örülök hogy észrevetted. A tények kemény dolgok.

2015. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!