Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lehetséges, hogy egy nagyapa...

Lehetséges, hogy egy nagyapa nem érett meg a nagyszülőségre?

Figyelt kérdés
2015. okt. 26. 23:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Már miért ne lenne lehetséges? Egy csomó ember a szülőségre sem érett meg, mégis összehoz egy gyereket, akár teljesen direkt, pedig az azért közelebbi dolog, mint az, hogy a gyerekünknek gyereke születik, amibe nincs beleszólásunk...
2015. okt. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
96%

Az hogy lehet, Kérdező? Túl fiatal vagy túl felelőtlen az illető? :-)

Egyébként a nagypapaság pont arról szól, hogy cinkosok az unokával az önfeledt játékban.Ha valaki eljutott életének ebbe a korszakába, akkor már talán meg is engedheti magának (úgy értem, saját magának), hogy gyerekes legyen.

2015. okt. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos, igen! - ráadásul elég gyakori.

Ők azok, akik olyan gyereke(ke)t tudtak csak nevenli, aki(k)

megkérdőjelez(i) nagyapai érettségét annak e

2015. okt. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

Bocsanat, technikai hiba párosult figyelmetlenségemmel!

.

Ők azok, akik olyan gyereke(ke)t tudtak csak nevelni, aki(k)

megkérdőjelez(i) nagyapai érettségét annak ellenére, hogy az unoka az ő gyermekének utódja, génjei is szerepelnek vérében.

.

Fel kell tennem ezt a kérdést:

aki megkérdőjelezi gyermekének felmenőjének nagyszülőségre alkalmasságát, saját szüleit is szülőségre alkalmatlannak tartja?

2015. okt. 27. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

lehet, de a kérdés azt sugallja - "még megérhet". Annak viszont elég kicsi a valószínűsége, hogy változzon 50-60 év körül, csak ha elég erős saját akarat van benne a változásra, kívülről nem tudja senki megváltoztatni.

Tehát pontosabb így: vannak olyan nagyszülők, akik nem alkalmasak a nagyszülőségre.

2015. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Bocs, de a nagyszülősségnek pont az a lényege, hogy feléjük már nem támaszthatsz elvárásokat, persze jó ha szeretnek az unokával foglalkozni, és téged időnként kicsit tehermentesíthetnek. Még ha férfi annak idején felesége parancsára időnként tisztába is tette gyerekét, nem érez arra késztetést, hogy ugyanezt unokájánál is megtegye, ott pedig már nem lehet elvárás.
2015. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülőség nem érettség dolga. Ha unokája születik valakinek, automatikusan nagyszülő lesz. Akkor is, ha több ezer km válassza el őket. Akkor is, ha nem az ideális nagyszülő szerepét vállalja, és akkor is, ha a világ legjobb nagyszülője lesz.
2015. okt. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mire kéne megérnie pontosan? Én nem értem.

Nem a nagypapának szülik a gyereket. A két szülő legyen érett a gyerekvállaláshoz.

2015. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én már hallottam olyat, hogy valaki nem akart nagymama lenni, mert ő még nem olyan öreg. Nagypapával ilyet még nem, de azért lehet hasonló eset.
2015. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
felelőtlen nagypapa. tudnia kellett volna 16 évvel azelött hogy még nem lesz elég érett a nagypapaságra 16 évvel késöbb.
2015. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!