Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet szót érteni a...

Hogyan lehet szót érteni a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

Történetem elég hosszú,próbálom összefoglalni :(


A szüleim sosem voltak egyszerű esetek...önfejűek akaratosak ,de tisztességesen felneveltek ...most viszont nagyon elmérgesedett a helyzetünk..

Volt egy előző házasságom amibl született egy kislányunk ,sajnos a kapcsolatunk tönkre ment és jobbnak láttuk ha szétválunk amíg még kicsi a lányunk.Szerencsére a volt férjemmel és családjával jó a viszonyom rendszeresen tartjuk a kapcsolatot és a gyereket nézve bárhol megtudunk jelenenni együtt!!

Közben neki is nekem is lett uj családom.Jelenlegi férjemtől nemrég született egy kisfiam.Nagyon harmónikus a kapcsolatunk a nagylányom nagyon szereti a tesót abszolút nincs féltékenység benne.Jelenleg anyukámék mellett élünk két éve .

Kezdetektől fogva gyűlölik a férjemet sőt gyűlölték a volt férjemet is!Apám szerint a párom semmire való ,mert nem "parasztkezi" munkát végez De mellette dolgozik maszekol....és tisztességes családapa ,aki ha hazajöna munkából foglalkozik a gyerekekkel besegít nekem ....ráadásul a nevelt lányát is sajátjaként szereti és az apjával is normális a viszonyuk!

Amióta itt lakunk pokoli a helyzet ...folyamatos szidalmazások beszólalgatások...gyereknevelés terén is és minden más téren ...folyamatosan sértegetve vagyunk napi szinten!!Immáron 2 éve egyhuzamban

Most egy kis településen lakunk és férjem és a baba előtt én is bejártunk a közeli nagyvárosba dolgozni vonattal autóval..

ez rengeteg időt vesz igénybe ésköltségileg is elég megterhelő.Több mint egy éve eldöntöttük hogyha a lányunk kijárja az óvodát beköltözünk a városba.A munkánk miatt is és a gyerekek miatt is hogy több lehetőségük legyen mint falun! és mivel én 8 évet jartam be vonattal ettől is megkímélve őket!

Valamint szabadulnunk kell a jelenlegi helyzettől mert a nagyszülők felőrölnek bennünket!

most találtunk egy házat és nyár végén költözünk

és hogy ez kiderült azóta maga a pokol az éltünk :(

rettenetes szidalmazások a gyereket befolyásolni akarják zsarolják érzelmileg ....hogy neki rossz lesz velünk ne menjen és amit kutyát vettek neki azt se engedik h elhozza :(

Engem nagyon bántanak olyan szavakkal illetnek amit sose tudnék elképzelni hogy így beszéljek még egy idegennel is akár:(

az anyaságommal próbálnak zsarolni hogy milyen rossz anya vagyok tönkre teszem a gyereket....holott a gyerek nagyon vágyik a városba mivel az édesapja is ott lakik

Nem lehet velük szót érteni mert üvöltözés van fenyegetőzés szidalmazás!!Apám megfenyegette a férjemet hogy agyonveri ha elmegyünk...anyám azzal zsarol hogy milyen gyerek vagyok itt hagyom a beteg anyját (aki nem is beteg) és még van testvérem helyben ...

Teljesen felőrölnek ...a férjem próbálja higgadtan kezelni ..de én nem bírom mert engem egész nap támadnak hogy itthon vagyok GYED en

Nem bírom tovább ....

Aki volt már ilyen helyzetben írja már meg a tanácsát hogy hogyan lehet ezt lekezelni??hogy lehet azt megtenni ,hogy nem veszi fel a dolgot??

Aludni se tudok ...ideges vagyok amit éreznek a gyerekek :( próbáltam már magamra zárni az ajtót is de akkor hívogatnak dübögtetik az ajtót :((



2016. jan. 20. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, de kitartás, hamarosan el tudtok költözni!


Ha nem lehet sehogy sem szót érteni velük, akkor én egészen biztosan drasztikus módszerekhez folyamodnék - megmondanám nekik, hogy többé nem vagyok rájuk kíváncsi, nem nyitnám ki az ajtót, és ha zaklatnak és dübörögnek, rájuk hívnám a rendőrséget. Feljelentés, minden egyéb nékül, csak, hogy valaki helyre tegye őket. Teljesen függetlenül attól, hogy szülő avagy sem, attól még, hogy rokon, ha így viselkedik valaki, ráadásul évek óta, nem tekinteném többé az életem részének.


Kitartás, legyen az előtted, hogy hamarosan elmentek. Ne mondjátok meg az új címetek, a végén még ott is megjelennek zaklatni.

2016. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez borzalmas lehet. :(

Ha anyagilag belefér, én a helyetekben keresnék egy albérletet a városban, és odaköltöznék. Nyár végéig még iszonyatosan sok idő van hátra, addig meg fogtok bolondulni.

Egyébként tudom, utólag okos az ember, de kár volt nekik elmondani a költözést. :/

2016. jan. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ !

azt elfelejtettem leírni hogy anyám tegnap pl arra vetemedett hogy mikor apám kiment én meg ültem a babával az ölemben elkezdett kiabálni apámnak h jöjjön mert nekimegyek ...babával az ölembe ,

köpni nyelni nem tudtam ....egyszerűen lefagytam hogyan képes ilyesmit hazudni!

Persze apán nem hitte el hogy szó sem volt ilyenről4!Üvöltöttek velem h elmebeteg vagyok és pszihológussal kezeltessem magam ..ilyeneket a babaám előtt aki meg sírt mert gondolom megijedt..

már a férjem is mondta h hogy tudok még velük szóba állni nem maga miatt hanem ahogy velem is viselkednek ...rendőrséget nem merek rájuk hívni mert értelme se lenne az egész rendőrség a "barátja"

2016. jan. 20. 11:06
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Nagyapám és nagyanyám volt hasonló helyzetben, mikor 50-hez közek költöztek faluból városba, ott is nagyanyám anyja kiakadt, hogy a lánya öreg korukra magukra hagyja őket, viszont apja megértette, hogy unokáik érdeke ezt kívánja. Ott nagyanyám azért érzett lelkiismeretfurdalást mert szülei hozzá, gyerekeikhez nagyon rendesek voltak. Nagyszüleim utána is több mint 20 éven keresztül minden hétvégén látogatták nagyanyám szüleit és nagyapám ott lakó szüleit is.


Esetekben elég nyomos indok az eltávolodásra az, hogy téged szavakkal bántanak, és az, hogy férjedet sem kedvelik.


Békésen állj hozzá, hogy ez már eldöntött tény, és talán a távolság jót is tesz nektek. Ha ritkábban látjátok egymást, akkor talán jobban becsülni fognak Titeket.

2016. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen beszéltük mi is hogy májusban vége a sulinak inkább albérletbe bemegyünk addig!

Annyi a szerencsénk hogy a lányom apja támogat minket és ő is úgy látja jónak ha bemegyünk ,valamint szerinte nincsenek jó hatással a lányomra a szüleim...amiben igaza van..nagyon nehéz higgadtan kezelni ...főleg ha vérig sértegetnek ..apám azt mondta hogy a jelenlegi férjemnek úgysem kellek majd ugyhogy náluk fogok kikötni pár év múlva....talán az anyaság amivel a legjobban bántanak mert az nagyon fáj..mindent megteszünk a lányomért ha már így alakult h elváltunk..az óvónők szerint semmi nem látszik rajta nagyon kiegyensúlyozot és még ők dicsértek meg minket hogy igaz elváltunk de példaértékűek vagyunk a hozzáállásunkkal és a gyerekneveléssel :(

2016. jan. 20. 11:15
 6/12 A kérdező kommentje:
bocsi az ovinak ha vége májusban nem a sulinak
2016. jan. 20. 11:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen elköltöznék albérletbe. Akár egy kis lyukba, ahol éppen csak elfértek, a nyugalom ennyit megér.
2016. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, albérlet, amilyen gyorsan csak lehet.
2016. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudnátok most elköltözni, és a kislányt esetleg visszahordani arra a pár hónapra az iskolába? Egy a lelki terror többet árt a gyereknek, mint a költözés, és az utazgatás együtt.


Egyébként miért engeded be őket a házadba? Én biztos nem tenném. Szidalmazni, ordítani csak akkor tudnak veled, ha ott vannak, vagy te vagy náluk (max. az utcán, de falun gondolom adnak a jó hírükre, ezt nem tennék). Szóval mi a fenének engeded őket a gyerekeid közelébe?!

2016. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nem tehetem meg hogy nem engedem be mert jelenleg amiben lakunk az az anyám nevén van ezt a házat felújítottuk kívül belül összesen 3 milliót költöttünk rá azzal az igérettel h anyám átírja a nevünkre....na ebből semmi nem lett!!! igéret maradt!tehát tulajdoni lapon az övé mi meg csak bérlők vagyunk!

Tudom hogy röhej az egész de ezt is megtették!

nem lehet megoldani hogy elmegyünk és visszahordjuk oviba mert autóval haromnegyed óra az út és anyagilag is megterhelő valamint nem tudnánk kivitelezni

albérlet itt nincs ! a hírnevük meg nagyon nem számít mhét csütörtökön volt anyósomnak szidott ,csak nem jött össze a számítása.

Sajnos azt hiszem erre találták ki azt hogy a családját nem választhatja meg az ember :(

2016. jan. 20. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!