Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyósom úgy tesz, mintha...

Anyósom úgy tesz, mintha kedves lenne, csak én érzem úgy, hogy valójában rátelepszik az életünkre?

Figyelt kérdés
Öt hónapos kisbaba anyukája vagyok. Férjemmel nagyon jó a kapcsolatunk, bár egész nap dolgozik. Egyetlen segítségem a baba mellé itt a közelben anyósom lenne, de őt egyre kevésbé tudom elviselni. Az igazság az, hogy önfejű, makacs, ráadásul buta. Mindenbe beleszól, mindenhol ott akar lenni. Eddig ahogy tudtam, "udvariasan" elkerültem, de most az unoka miatt kénytelen vagyok engedni. Párszor már jól összevesztem vele sajnos, ( mert én meg olyan vagyok, hogy kerülném a konfliktust, sokáig tűrök, próbálok szépen beszélni, de abból nem ért, aztán "robbanok". ) de mintha fel se fogná, nem is értené, mi bajunk van. Ott tart, hogy napi kétszer jön (nem lakik messze sajnos). Kb 1-1 órára. Ha nem vesszük fel a telefont, addig nyomja a kapucsengőt, míg be nem engedjük. Az mindegy, hogy a kisfiú esetleg alszik. Múltkor elmentem a szüleimhez két hétre ( ők messze laknak, busszal több átszállás, kb. három óra), oda is "le akart ugrani", mert már két hete nem látta az unokát. Pedig nem hívta senki. Ráadásul van még 2 unokája, csak ők már nagyobbak. Mikor ott van nálunk, persze beleszól mindenbe, pl. : " Minek vesztek játékot a gyereknek, úgyis kinövi" Nem kell neki ennyi ruha, azt is kinövi" a szokásos " Én még mostam a pelenkát, az én időmben még nem volt bébiétel". " Azért nincs tejed, mert nem eszel rendesen" . Stb. Az unoka előtt is szeretett ránk "akaszkodni", Pl. A szentestét is velünk akarta állandóan tölteni, ( akkor általában finoman leráztuk, mert mi kettesben akartunk lenni) az első közös nyaralásunkkor is meglepetésszerűen bejelentette, hogy ő is jön, stb. Már gondoltam rá, hogy gyámhatóságra viszem az ügyet, de nem akarom a férjemmel (aki láthatólag nem az anyja pártján áll, velem szemben megértő, de akkor is az anyja) a jó viszonyt megrontani, ráadásul ha kell segítség, pl. orvoshoz kell mennem, nem tudom másra bízni a gyereket. Valakinek valami tanács? Tervben van az elköltözés, de sajnos a devizahitel miatt még jó darabig ez nem fog menni.
2016. febr. 2. 14:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
A férjed tegye helyre az anyját. Neked nem kell konfliktusba belemenned.
2016. febr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 acelsziv ***** válasza:
73%
1 jól mondja. A férjed tegye helyre jó alaposan a mutert.
2016. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Gyámhatóság? Ugyan mi miatt? Beszélgessen el vele a férjed, hiszen az ő anyja, de te is megmondhatod neki egyenesen, hogy ne jöjjön hozzátok. Viszont ne vidd akkor sem a gyereket, ha segítségre szorulsz.
2016. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

Nincs anyósoddal semmi baj. Szeret titeket, csak egy másik korban szocializálódott, amikor még máshogyan neveltek gyereket, és kicsit szereti osztani az észt, mint még sok másik anyuka.

Tudom milyen ez, külső szemlélőként csak mosolygok rajta, amikor anyám és húgom közt látom a véleménykülönbségeket, és az ebből kialakuló indulatos vitákat.


Egyébként meg szerintem is egy-két dologra az ő korukban figyeltek jobban. Pl. nem szoptattak úgy babát, hogy előtte nem fertőtlenítették a mellbimbót, nem szoptatták túl a csecsemőket dagadtra, jobban ügyeltek arra, hogy a gyerek napirendhez szokjon.

2016. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Megértelek Kérdező! A túlzott segítés igenis nagyon terhes tud lenni. Gondolom ez a had'csináljam én, had'csináljam én, majd én, majd én, majd én típus.


A férjed beszéljen az édesanyjával, ne te!

Meg kell húzni a határokat, hogy eddig és ne tovább. Egyszer csak bejelenti, hogy megy veletek nyaralni...?? Vicc.

2016. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
az anyósod nem normális, de ti sem. Nem igaz, hogy nem tudod kinyitni a szádat, és elmondani a férjednek a problémádat! Ő meg, ha nem képes beszélni az anyjával, akkor vagy papucs, vagy lecar titeket. Én leordítanám a hajat az anyós fejéről. Meg lehet neki is mondani, hogy anyuka, ne tessék csengetni, mert a kis Balambér felébred!
2016. febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek! Már beszéltem a férjemmel. A férjem is beszélt az anyjával. Én is beszéltem az anyjával. Szépen is, csúnyán is. Ordítva is. Amit szépen mondunk, azt elengedi a füle mellett. Amit csúnyán, arra megsértődik, de sajnos nem haragtartó; ez kb.3 napig tart, aztán megint úgy tesz, mintha mi sem történt volna.
2016. febr. 2. 16:16
 8/21 A kérdező kommentje:
5/7-es nagyon jól ráhibázott; ez valóban az a típus... :-(
2016. febr. 2. 16:16
 9/21 A kérdező kommentje:
4-es: Az teljesen más, ha a saját anyád osztja neked az észt, mint mikor az anyósod...ezt csak az tudja, aki mindkettőt tapasztalta... :-)
2016. febr. 2. 16:21
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

Szóval a beszélgetés megvolt.- Akkor ne engedd be, ha nem akarod. Ha nyomja a csengőt, akkor nyomja (igen, tudom, hogy kellemetlen, a gyereknek is, de nehogy már bejöjjön, ha te nem akarod. ha egy idegen nyomja a csengőt, azt is beengeded? ugye nem), de ha engedsz, akkor sose lesz nyugtod.


Remélem, a nyaraláskor elküldtétek finoman a csudába...

2016. febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!