Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyósom úgy tesz, mintha...

Anyósom úgy tesz, mintha kedves lenne, csak én érzem úgy, hogy valójában rátelepszik az életünkre?

Figyelt kérdés
Öt hónapos kisbaba anyukája vagyok. Férjemmel nagyon jó a kapcsolatunk, bár egész nap dolgozik. Egyetlen segítségem a baba mellé itt a közelben anyósom lenne, de őt egyre kevésbé tudom elviselni. Az igazság az, hogy önfejű, makacs, ráadásul buta. Mindenbe beleszól, mindenhol ott akar lenni. Eddig ahogy tudtam, "udvariasan" elkerültem, de most az unoka miatt kénytelen vagyok engedni. Párszor már jól összevesztem vele sajnos, ( mert én meg olyan vagyok, hogy kerülném a konfliktust, sokáig tűrök, próbálok szépen beszélni, de abból nem ért, aztán "robbanok". ) de mintha fel se fogná, nem is értené, mi bajunk van. Ott tart, hogy napi kétszer jön (nem lakik messze sajnos). Kb 1-1 órára. Ha nem vesszük fel a telefont, addig nyomja a kapucsengőt, míg be nem engedjük. Az mindegy, hogy a kisfiú esetleg alszik. Múltkor elmentem a szüleimhez két hétre ( ők messze laknak, busszal több átszállás, kb. három óra), oda is "le akart ugrani", mert már két hete nem látta az unokát. Pedig nem hívta senki. Ráadásul van még 2 unokája, csak ők már nagyobbak. Mikor ott van nálunk, persze beleszól mindenbe, pl. : " Minek vesztek játékot a gyereknek, úgyis kinövi" Nem kell neki ennyi ruha, azt is kinövi" a szokásos " Én még mostam a pelenkát, az én időmben még nem volt bébiétel". " Azért nincs tejed, mert nem eszel rendesen" . Stb. Az unoka előtt is szeretett ránk "akaszkodni", Pl. A szentestét is velünk akarta állandóan tölteni, ( akkor általában finoman leráztuk, mert mi kettesben akartunk lenni) az első közös nyaralásunkkor is meglepetésszerűen bejelentette, hogy ő is jön, stb. Már gondoltam rá, hogy gyámhatóságra viszem az ügyet, de nem akarom a férjemmel (aki láthatólag nem az anyja pártján áll, velem szemben megértő, de akkor is az anyja) a jó viszonyt megrontani, ráadásul ha kell segítség, pl. orvoshoz kell mennem, nem tudom másra bízni a gyereket. Valakinek valami tanács? Tervben van az elköltözés, de sajnos a devizahitel miatt még jó darabig ez nem fog menni.
2016. febr. 2. 14:39
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
60%

Az én anyósom is ilyen főokos.

Majdnem a saját lányát is kikészítette idegileg.

Nagyon sok alkalommal kellett négyszemközti beszélgetésre a kertbe invitálva elmondanom, hogy vegyen visszább, mert nem lesz jó vége.

Például állandóan példálózott, hogy a feleségem milyen vastagon hámozza a krumplit. És pedig a jó gazdasszony vékonyan hámozza.

Kihívtam a kertbe, és egy cigarettára gyújtva elmagyaráztam neki, hogy ne kritizálja már állandóan a lányát, aki az én feleségem, és az én háztartásomat vezeti. Nálunk mindenki olyan vastagon hámozza a krumplit, amilyen vastagon akarja. Pláne, ha maga keresi a rávalót. Nyomatékkal megkértem, hogy fejezze be azt, hogy állandóan kritizál mindent!

Kezébe nyomtam egy Kiskegyedet és azt mondtam, hogy ezt olvassa, és ne azt nézze, hogyan hámozza a lánya a krumlit - mert hazazavarom, ha még egyszer szóba kerül!

2016. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!