Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyósom úgy tesz, mintha...

Anyósom úgy tesz, mintha kedves lenne, csak én érzem úgy, hogy valójában rátelepszik az életünkre?

Figyelt kérdés
Öt hónapos kisbaba anyukája vagyok. Férjemmel nagyon jó a kapcsolatunk, bár egész nap dolgozik. Egyetlen segítségem a baba mellé itt a közelben anyósom lenne, de őt egyre kevésbé tudom elviselni. Az igazság az, hogy önfejű, makacs, ráadásul buta. Mindenbe beleszól, mindenhol ott akar lenni. Eddig ahogy tudtam, "udvariasan" elkerültem, de most az unoka miatt kénytelen vagyok engedni. Párszor már jól összevesztem vele sajnos, ( mert én meg olyan vagyok, hogy kerülném a konfliktust, sokáig tűrök, próbálok szépen beszélni, de abból nem ért, aztán "robbanok". ) de mintha fel se fogná, nem is értené, mi bajunk van. Ott tart, hogy napi kétszer jön (nem lakik messze sajnos). Kb 1-1 órára. Ha nem vesszük fel a telefont, addig nyomja a kapucsengőt, míg be nem engedjük. Az mindegy, hogy a kisfiú esetleg alszik. Múltkor elmentem a szüleimhez két hétre ( ők messze laknak, busszal több átszállás, kb. három óra), oda is "le akart ugrani", mert már két hete nem látta az unokát. Pedig nem hívta senki. Ráadásul van még 2 unokája, csak ők már nagyobbak. Mikor ott van nálunk, persze beleszól mindenbe, pl. : " Minek vesztek játékot a gyereknek, úgyis kinövi" Nem kell neki ennyi ruha, azt is kinövi" a szokásos " Én még mostam a pelenkát, az én időmben még nem volt bébiétel". " Azért nincs tejed, mert nem eszel rendesen" . Stb. Az unoka előtt is szeretett ránk "akaszkodni", Pl. A szentestét is velünk akarta állandóan tölteni, ( akkor általában finoman leráztuk, mert mi kettesben akartunk lenni) az első közös nyaralásunkkor is meglepetésszerűen bejelentette, hogy ő is jön, stb. Már gondoltam rá, hogy gyámhatóságra viszem az ügyet, de nem akarom a férjemmel (aki láthatólag nem az anyja pártján áll, velem szemben megértő, de akkor is az anyja) a jó viszonyt megrontani, ráadásul ha kell segítség, pl. orvoshoz kell mennem, nem tudom másra bízni a gyereket. Valakinek valami tanács? Tervben van az elköltözés, de sajnos a devizahitel miatt még jó darabig ez nem fog menni.
2016. febr. 2. 14:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Az ilyen ember nem ért a szóból, csak a tettekből. Ha úgy jön, hogy nem volt megbeszélve ne engedd be. Kösd ki a csengőt ha kell, ne vedd fel a telefont. Majd elmegy. Ha hatodszor is pórul jár, mert bejelentkezés nélkül ment, akkor talán elgondolkodik a dolgon, hogy mit is kéne másképp csinálni. Ha ez sem segít, költözzetek külföldre :)
2016. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
46%
Anyós túlságosan ráér, sok a fölös ideje. Vagy egy pasit kéne neki keríteni, vagy egy olyan hobbit, ami az idejét és energiáját is lecsökkenti annyira, hogy hozzátok már csak ritkán legyen kedve elmenni. :-)
2016. febr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

És a férjed ehhez mit szól?


Ha az én anyám lenne ekkora tapló,már rég szóltam volna, hogy állítson magát, különben legközelebb kikötöm a csengőt aztán felőlem nyomhatja 4 órán át a hidegben, amíg meg nem unja...


Rohadtul nem értem az olyan tutyimutyipina férjeket, akik nem képesek szólni a családjuknak, hogy viselkedjenek már...


A látogatás szép és jó, de meghívásra vagy előzetes egyeztetés után, és nem napi 2 órákra...

2016. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%

Tehát, ha szükség van az anyósra, akkor menjen.

Ezért nem akarsz összeveszni vele!

De ha neked nincs rá szükséged, akkor ne menjen a közeletekbe!

Ha kell előrántom. ha nem kell akkor takarodjon haza!

Remélem te is ezt kapod vissza a gyerekedtől!

Mert azt azért ne hidd, hogy majd te leszel a tökéletes anyós, akit majd imád a menye!

Remélem majd ő is ugy hajt el téged, ahogy most te az anyósodat!

2016. febr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Nektek is! Azt hiszem, a 11-es mondja legjobban. Utolsó előttinek: Már lett szólva anyósnak, de nem értette. "Kedves" utolsó! Nem Te magad vagy az anyósom? Mert láthatóan a probléma lényegét sem sikerült megértened...
2016. febr. 3. 12:29
 16/21 anonim ***** válasza:
25%
Pedig a 14-es jól írta!
2016. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a kérdező nem akarja előhúzni az anyóst a fiókból, amikor szüksége van rá és eldobni amikor nincs.

Ez óriási sarkítás!

Sok átmenet van eközött, meg aközött, hogy anyós napi 3-szor átmegy csak úgy, bejelentkezik nyaralni, stb.

2016. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg igen: "Már gondoltam rá, hogy gyámhatóságra viszem az ügyet, de nem akarom a férjemmel (aki láthatólag nem az anyja pártján áll, velem szemben megértő, de akkor is az anyja) a jó viszonyt megrontani, ráadásul ha kell segítség, pl. orvoshoz kell mennem, nem tudom másra bízni a gyereket. " Ez eléggé arra utal, hogy néha előhúzná, ha meg nincs rá szüksége akkor hagyja őket békén.
2016. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Oké. Szerintem a 17-esnek van igaza. Hogy tisztábban lássatok: 10 éve ismerem a páromat. Ezzel együtt az anyját is. Amíg a baba meg nem született, én SOHA nem kértem tőle egyetlen apró szívességet sem. Ő ezalatt az idő alatt is folyamatosan "nyomult" mint fentebb írtam-ha egyáltalán végigolvastátok....És ez alatt az idő alatt is voltak összeveszések, meg azóta is. Csak nem tart tovább a hatás 3 napnál. Igen, mióta megszületett a kisfiunk, az öt hónap alatt valóban megkértem összesen négy alkalommal, hogy vigyázzon már rá. (Ebből a 4 alkalomból ő egyszer nem ért rá.) De akkor, amikor megkértem, akkor sem úgy kértem meg, hogy fogtam, becsengettem, és a kezébe nyomtam a gyereket, mert éppen az ütött fel! Mint ahogy ő jön hozzánk! Hanem felhívtam telefonon jó előre, hogy esetleg ráér-e. És NEM én osztom neki az észt! Hanem ő szól bele mindenbe! És egy szóval sem írtam, hogy egyáltalán nem akarom itt látni, vagy az unoka körül. Azt sem írtam, hogy csak akkor, mikor szükségem van rá. Jöjjön mondjuk HETENTE egyszer vagy kétszer. Ha van szükségem rá, ha nincs. De olyan, mint egy kullancs. Ha elolvastátok (volna) a végéig, tervezzük az elköltözést- ebben benne van szerintem, hogy ott sem lesz segítségem akkor, amikor "elő akarom rántani". Akik sarkítanak, (mert igenis sarkítanak) azoknak van egyáltalán anyósuk? Vagy maguk is anyósok inkább. Vagy anyósuknak szülték eleve a gyereket? Esetleg pasik?
2016. febr. 3. 18:33
 20/21 anonim ***** válasza:
40%
vannak olyan emberek, akik elhiszik az anyósvicceket
2016. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!