Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim teljesen ki vannak...

A szüleim teljesen ki vannak rám akadva én pedig nem értem. Az én életem, hadd döntsem el mit kezdek vele. Miért kell ennyire erőszakosan reagálni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 18 éves korom óta van egy barátom, aki kicsivel idősebb nálam.

19 éves korom óta vele élek (messze anyuéktól, majdnem 300 km), ő dolgozik, én egyetemre jártam, engem a szüleim támogattak a tanulmányaimban, de jártam az első perctől kezdve diákmunkára. Megjegyzem sosem kértem, hogy fizessenek bármit is. Mikor nem vettek fel államira én úgy voltam vele, hogy elmegyek dolgozni, mellette csinálok egy emelt szintű érettségit egy tárgyból + még 1 nyelvvizsgát és úgy következő éven tuti felvettek volna. Ők erősködtek, hogy nem, menjek fizetősre majd ők fizetik. 210 ezer forint egy félév.


Időközben viszont kiderült, hogy számomra ez mégsem annyira álomfoglalkozás, de nem mertem elmondani otthon, nem akartam abbahagyni a szüleim miatt, viszont párhuzamosan elvégeztem egy távoktatásos OKJ képzést (saját pénzből) és sikerült is egyből dolgoznom. (A vizsgán a vizsgabiztos egy cég elnöke volt és felajánlotta, hogy menjek hozzájuk dolgozni.) Nem keresem magam agyon, kezdő fizetést kapok (130 nettó), de ehhez jön még a barátom 150 nettója, plusz az étkezési utalványok, így van havonga 280 ezer amiből gazdálkodhatunk, albérletet nem kell fizetni, szóval csak rezsi + kaja meg ilyesmi. Jól élünk és félrerakni is tudunk.


Múlt héten kiderült, hogy én babát várok. Nem volt tervezett, de nem mondom hogy "véletlen" volt, nyilván vállalom, hogy mi hibáztunk. Meg sem fordult a fejünkben hogy elvetessük.

A szüleim viszont teljesen kiakadtak, elmondtam nekik azt is hogy az egyetemet szeretném abbahagyni, emiatt is le lettem hordva a sárga földig. Most ott tartunk, hogy hát ők márpedig nem azért fizettek, hogy az az iskola ne legyen befejezve és hogy a lányuk 21 évesen, a fiatalságát és karrierlehetőségét feláldozva egy szakmunkásnak szüljön gyereket..

Azóta nem is veszik fel a telefont..

Nagyon rosszul esik nekem a viselkedésük és fáj, amiket mondanak..

Tényleg ennyire nagy bűn lenne 21 évesen a fenti körülményekkel gyereket vállalni? És tényleg ekkora bűn lenne nem erőltetni és szenvedések közepette befejezni az oskolát amit elkezdtem? Pláne, hogy van egy normális szakmám, normális állással.


2016. jan. 26. 17:35
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
41%

"elmondtam nekik azt is hogy az egyetemet szeretném abbahagyni, emiatt is le lettem hordva a sárga földig. Most ott tartunk, hogy hát ők márpedig nem azért fizettek, hogy az az iskola ne legyen befejezve és hogy a lányuk 21 évesen, a fiatalságát és karrierlehetőségét feláldozva egy szakmunkásnak szüljön gyereket.."



teljesen jogos a szüleid kiakadása.

22L

2016. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
54%

En egyetertek a szuleiddel.


1) Nagyon fiatal vagy meg, 3 eve vagytok egyutt a baratoddal, szerintem erz nagOn korrai, kesobb megbannad.

2) Nem tudom mi az egyetemi szak, de manapsag nem rossz tobb labon allni es ha mar ki van belole fizetve X ev, akkor tessek megvsinalni, egyreszt ne vessuen karba a penz, masreszt ki tudja mikor fog jol jonni, hogy van ilyen papirod is.

3) Te nost azt hiszed a 280 ezer netto milyen nagy penz, de gyereknevelesnel semmi. Pelenka egy honapban csak 30-40 ezer. Ha nincs tejed es tapszert kell venni, az is alsohangon ennyi.. Babakocsi, kisagy, ruhak amikjet kb kethetente kino..


En meggondolnam.

2016. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
76%

"Nem volt tervezett, de nem mondom hogy "véletlen" volt"

Ez mit jelent? Én nem mernék gyereket szülni úgy, hogy egyedül nem tudok megállni a lábamon.

2016. jan. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
82%

Igen, ahogy az előző írta: jogos a kiakadásuk.

De eeeez:

"a lányuk 21 évesen, a fiatalságát és karrierlehetőségét feláldozva egy szakmunkásnak szüljön gyereket.. "

Sokat elmond a szülőkről.

2016. jan. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
66%

"Pelenka egy honapban csak 30-40 ezer"

Na, nem túlzás ez?

2016. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
61%

A szüleid túloznak. A mai világban egy szakmunkás sokszor jobban keres, több munka lehetősége van, mint egy semmilyen egyetemet végzettnek.

Egyébként sem szép valakit lenézni azért, mert szakmunkás.

Nyugtasd meg a szüleidet, hogy nem maradsz le semmiről sem. Hiszen bármikor tanulhatsz még. Akár 40-50 évesen is.

És valóban a te életed. Nem erőltethetik rád az ő vágyaikat.

Arra figyelj oda, hogy ne csak dacból mondj ellent a szüleidnek, és ha valóban segítő szándékkal mondanak valamit, akkor azt azért fontold meg.

2016. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
71%

Iiistenem, miért számít az, hogy mi az ember foglalkozása? Önálló, rendszeres keresete van, méghozzá 150 nettó, ami jelenleg MOn egész jónak számít.


És azért azt se hidd el amit itt valaki írt, hogy havi 70-80 ezer kell csak pelenkára meg tápszerre. Akkor szerintem nem sok embernek lenne gyereke..


Annál undorítóbb dolog meg nincs, mikor a szülő számonkéri a gyerekén a pénzét - pláne hogy ők ajánlották fel.


Nem jogos a viselkedésük, a hangnem meg pláne nem, az hogy nem veszik fel a telefont meg egyszerűen nevetséges. Más ember meg mit nem adna unokáért..


Hagyd abba a sulit, dolgozz amíg terhesen tudsz, tegyetek félre minél többet, hogy ha nem elég a GYED/GYES+a párod fizetése, legyen hova nyúlni.

Aztán mikor újra elkezdesz melózni, szépen lassan kezdd visszatörleszteni a szüleidnek amit rád költöttek, aztán majd ha később idősebbek lesznek, betegebbek lesznek, akkor majd nézegessék a pénzüket ha az fontosabb, mint a lányuk boldogsága.

2016. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
74%

Elég gázos a helyzet, de most mit lehet tenni, ez van. Ha elveteted a gyereket, utána valószínű hogy egész életedben bánnád.


"Ők erősködtek, hogy nem, menjek fizetősre majd ők fizetik. 210 ezer forint egy félév"

Főleg így - ha ők akartak fizetni, ezt a lehetőséget is bele kellett volna számolniuk.

2016. jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem jogos. 21 éves vagy, semmi közük az életedhez és semmi beleszólásuk abba. Biztosítsd róla őket hogy amint teheted, visszafizeted a pénzüket, aztán szépen te se vedd fel nekik a telefont.

Nevetséges & gyerekes a viselkedésük.

2016. jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
46%

Mennyi az a "kicsi", amennyivel idösebb a barátod? Mert ha 40 körül van, és még csak ennyire jutott, akkor érthetö a szüleid kifakadása.


Mellesleg az egyetemet félbehagyni nagy butaság lenne, amíg a gyerek nincs meg, addig tudod folytatni, utána egy évig passziváltatod magad, azután meg befejezed.


Az nem sokat számít, hogy MOST van munkád, mert egyrészt nem biztos, hogy megtartanak, miután visszamennél a gyerek 3 éves kora után - nagyon sokat elkülödenek, a gyerek miatti sok hiányzás végettt -, másrészt meg nem sok lehetöséged van arra, hogy utána jobb kereseted legyen - ez pedig nem igazán elég semmire, ha van egy gyerek is.

2016. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!