Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 2 eves kislanyom befolyasoljak...

2 eves kislanyom befolyasoljak, vagy komolyan gondolja ezeket? Ti mit csinalnatok a helyemben?

Figyelt kérdés
Kislanyom egy hete elkezdte hajtogatni, hogy az egyik mamaja nem jo, nem szereti a babat, a baba nem szereti ot. Eloszor elengedtem a fülem mellett, nem akartam felfujni, gondoltam elmulik magatol. Aztan elkezdte mondani a zöldséges nenire, a postasra, akikkel egyebkent joban van, es persze a mamara is. Es efogyott a turelmem, megkerdeztem tole, ki mondta azt neked, hogy rossz a mama, es azt mondta a masik mama. Mindket mamat, ugyanannyit latogatjuk, mind a kettonel szeret lenni, es joban is vagyunk mi is veluk. De sajnos el tudom kepzelni, hogy ilyet mondott neki, de megvadolni sem akarom alaptalanul, ha ezt csak a kicsi talalta ki. A ti gyereketek mondott ilyeneket 2 evesen? Ti mit csinalnatok a helyemben?

2016. febr. 10. 14:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ó, én óvodában mondtam egetverő baromságokat. VAgy kitaláltam, vagy a kontextust felejtettem el elmagyarázni.

Egyszer mondtam, hogy mi nem használunk lepedőt, ágyneműt, csak úgy lefekszünk. Lövésem sincs, honnan vettem, nem volt igaz.


Másik eset, ahol a kontextust nem raktam mellé:

Apám felsővezetőként dolgozott, emellett szétszórt (ez sok csörtét okozott anyámmal). Reggelente ő szokott kirakni minket az oviban és anyámat a munkahelyén. Egyik reggel készülődés közben a homlokára csapott, hogy neki már egy értekezleten kellene lennie, csak elfelejtette, majd elrohant.

Anyám érthető módon kicsit felhúzta magát. Magában fortyogott, miközben engem öltöztetett és annyi kicsúszott mérgesen, hogy "na, apád jól itt hagyott minket".


Az óvodába belépve elújságoltam, hogy apa itt hagyott minket. Délután pletykára éhesen várták az óvónők anyámat, hogy hallották, hogy válnak. Anyám pislogott, hogy dehogy válnak, honnan veszik ezt. Hát én mondtam, hogy apám elhagyott minket.

Nagy nehezen leesett anyámnak, hogy a reggeli félmondatát mondtam vissza, ami kontextus nélkül félreérthető volt.

2016. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!