Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek ha meghalt a papám?

Anna0010 kérdése:

Mit tegyek ha meghalt a papám?

Figyelt kérdés
Kb.2 honapja meghalt a papam es nagyon jo kapcsolatom volt vele.Mar baba korunk ota mellettunk allo hazban lakott.Mindig egyutt neztunk filmeket,vetélkedőket es nagyon szerettuk egymast.O rendor volt es nagyon sokat meselt rola h milyen volt.Az utobbi idoben a honved korhaz intenziv osztalyan fekudt de mivel en csak 12 eves vagyok ezert nem engedtek be csak ketszer.Nagyon megrendito latvany volt es rossz volt latni szenvedni.Vegul december 31.-en lekapcsoltak a gepekrol es a noveremmel sirtunk a varoteremben.Igazabol azota nem telik el ugy nem h ne sirnek.Nem tudom mit cainaljak es nagyon-nagyon hianyzik.

2016. febr. 13. 20:08
 1/6 A kérdező kommentje:
*Igazabol azota nem telik el ugy nap h ne sirnek,*Nem tudom hogy mit csinaljak
2016. febr. 13. 20:12
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs adható tanács.

Emlékezz rá szeretettel, és hidd el, idővel enyhülni fog a fájdalom!

2016. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezen semmi más nem segít, csak az idő múlása. Közhely, de igaz.

Ha úgy érzed, sírnod kell, sírj nyugodtan.

De próbálj a szépre emlékezni, és próbálj nem belesüppedni az önsajnálatba. Tudom, nagyon nehéz, de az életed megy tovább. Tanulj, sportolj, csinálj valami olyasmit, ami lefoglal. Így könnyebb.

Gondolj arra, hogy a papád mit tanácsolna most neked, ha tehetné. Biztosan azt szeretné, ha boldog lennél, és nem szomorkodnál miatta sokáig.

2 hónap az még elég kevés idő, tök normális, hogy így érzel. Napról napra könnyebb lesz, még ha nem is érzed most így. Fel a fejjel, és tartsd meg őt mindig emlékezetedben, szívedben.

2016. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legjobb dolgot teszed, amit lehet. Sírsz, gyászolod. Ahogy már előttem is írták, idővel könnyebben viseled el. Addig emlékezz rá és sírj nyugodtan.
2016. febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán meglepő a válaszom, de örülj annak, hogy ilyen jól megvoltatok egymással. Sokan vannak, akik nem is ismerték a nagyszüleiket és azok nem is tudják, hogy az unoka-nagyszülő jó kapcsolat mennyi boldogságot tud jelenteni mindkét fél számára. Biztos vagyok benne, hogy a nagyapád iránt érzett szereteted segít majd abban, hogy jól szeresd majd a saját gyerekeidet és saját unokáidat is.
2016. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia. Sajnos el tudom képzelni mit érzel. Az én nagytatám szeptemberben halt meg és néha még mindig sírok miatta. Szerintem örülj annak, hogy tudsz és (ha jól értettem) akkor is tudtál sírni. Az én nagytatám gyakorlatilag kevesebb mint egy két nap alatt ment el, esélyem sem volt találkozni vele (nem engedtek be a kórházba). Én igazából csak akkor sírtam amikor megtudtam, hogy meg fog halni és akkor amikor először láttam. Utána pedig legalább két hétig semmi. Csak utána jött, hogy úgy igazából hiányzik és még ma is van úgy, hogy olyan mintha még köztünk lenne. Mivel szüleimnek rengeteg dolga volt azokban a napokban, gyakorlatilag egyedül voltam. Nekem sokat segítettek a barátaim akikkel egész napos telefonos kapcsolatban voltam és a temetés napján egy számomra nagyon fontos ember. Tényleg óriási közhely az, hogy az idő majd megoldja, de ebben az esetben tényleg igaz. Az én esetemben igaz, hogy több idő telt el és még mindig vannak bizonyos dolgok amiket nem bírok elviselni, de már rá tudok nézni a fényképére anélkül, hogy a sírás fojtogatna.

Ha van lehetőséged beszéld meg az érzéseidet a szüleiddel vagy a nővéreddel. Tereld a figyelmedet és egy idő után már jobb lesz még akkor is ha most nem úgy tűnik. Gondolj arra, hogy ő sem akarná, hogy sírj és, hogy vár rád és majd évek múlva találkoztok. Vigasztalódást kívánok. 14/l

2016. febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!