Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni egy egyedül...

Mit lehet tenni egy egyedül élő 80 éves nagypapával ha a nyugdíját hülyeségekre költötte?

Figyelt kérdés
Sokszor hívták ilyen bemutatókra ahova hívogatják az időseket igy egy vagon dolgottt össze vissza vett ilyen gyógylámpákat stb.. ez idáig az ő dolga mit tesz. Alap dolgokat tudja fizetni mert viszonylag magas a nyugdíja de ugye elkölti. Nagyon megromlott az állapota. Esik kellik van h levizeli magát ès észre se veszi. Otthonba nem tudjuk berakni. Látogatni nagyon ritkán tudjuk mert dolgozunk és akikkel jóba volt elmarta magától meg kölcsönöket kér. Mit tudunk tenni ilyen esetben? Van valami szociális dolog erre h valaki néha rálessen?

2016. febr. 16. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Menjetek be a helyi önkormányzathoz, és érdeklődjetek a lehetőségekről. Általában szokott lenni valamilyen szociális háló.
2016. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
Kezeljétek ti a pénzét. Csekkeket befizetitek, gyógyszereit megveszitek, havonta feltöltitek a hűtőt. Hagyjatok nála némi "zsebpénzt", hogy mégis legyen, ha hirtelen valamire kell, de ne sokat. Sajnos valószínű már a második gyerekkorát éli szegény.
2016. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
bocs, természetesen hetente vásároltok neki kaját, nem havonta.
2016. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Szociális gondozó, ha olyat akarsz aki törődik is vele kicsit az nem ingyen lesz! Keress a környékbe ilyet.
2016. febr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
#2: Ha nem hajlandó otthonba menni akkor szerinted megengedi hogy kezeljék a pénzét? Ne haragudj de te nem tudom évesen mit szólnál ha a gyereked elvenné tőled a pénzt.
2016. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Gyámság alá véteni. Édesanyámat is kénytelen voltam, mert mindenkinek, mindent aláírt.
2016. febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az össze-vissza vásárlásból lehet még baj.... Ezek a lehúzós bemutatók általában arról szólnak, hogy hitelre vegyenek meg minden szirszart. Nézzetek utána, van-e adóssága ezek miatt, kellemetlen "meglepetés" érhet titeket, ha a papi meghal....
2016. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem ver addósságba titeket,akkor mégis mi jogon vennéték el a pénzét?

Gondolom szegény egyedül van, magányos és ez az egyetlen szórakozása hogy vásárolgat.

Apósom volt ilyen, hogy a felesége halála után nagyon megzuhant. Mi együtt éltünk vele, a költségeket felesbe fizettük. Neki is magas nyugdíja volt és állandóan kaparós sorsjegyekre költötte meg eljárt a kocsmába a haverokhoz de az nem volt vészes, csak napi 1-2 sört ivott. Kidobott pénz volt a sorsjegyekre költenie de hagytam mert szerette és mindig izgatott volt vajon megnyeri e a fődíjat. Havi 40-50ezer körül is elment neki rá, de nem szóltam bele, az ő pénze volt.

2016. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Több mint 20 éve egyedül van tudjuk h rossz neki de én és a testvéreim fiatalok vagyunk. Édesapám kétműszakban dolgozik anyukám is dolgozik. Nem tudjuk meglátogatni folyamatosan. A csekkeket mindig befizeti és a kaját is. Lottózóba jár és ennyi. De otthonba nem hajlandó menni mondta h ő inkább meghal de nem megy oda. De így meg egyfolytában aggódunk h összesik valahol. Az ő baja h magányos mindenkit csak kihasznált amig a nagymamám élt és együtt voltak szeretőt tartott aki nála 10 évvel idősebb és ott lakik az utcába a mai napig. Nem akarjuk a pénzét elvenni nem szorulunk rá de hozzánk nem tud költözni nincs annyi hely édesanyámat meg utálja sőt szinte mindenkit nem igen egy mint papa. A saját fiát is lehúzza. De nyilván nem akarjuk h baja legyen.
2016. febr. 16. 13:17
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudsz mit csinálni, az ilyen idősek sosem akarnak otthonba menni. Mondjuk nem is csodálom, szörnyű helyek. Anyum keresztanyja is egyedül élt magányosan. Ugy döntött eladja a lakását és bemegy otthonba. Semmi baja nem volt addig de rá 3 hónapra meghalt. Rosszul esett neki hogy megszabták mit ehet, nincs válogatás meg a szobatársa is szörnyű volt...ésatöbbi. Egy embert se hallottam még aki boldog lett volna egy ilyen helyen. Apósom alzheimeres volt, a végén már nem ismert meg bennünket sem és akkor kezdtünk el neki keresgetni otthont. Szerencsen van egy nagyon jó egyházi otthon. Havi 90 körül de annyira emberségesek ott az idősekkel. Programokat csinálnak nekik, foglalkoznak velük. Mi már nem tudtuk odavinni őt mert meghalt de ha valaha meghülyülnék vagy a gyerekem terhére lennék nagy magányomban akkor én ilyen otthonba mennék. Államiba soha. Elfekvő. Aki ott kigúz 3 hónapot az kész csoda.

Jah és a kaparóssorjegyesapósos voltam :)


Hagyjátok nagypapát így élni amíg nagy károkat nem okoz, mert így még boldog. Állami otthonba hamar meghalna szóval nyugi, idekint szerintem még egyedül is sokkal nagyobb biztonságban van.

2016. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!