Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek hogyan igazságos...

Szerintetek hogyan igazságos a nagyszülők részéről az ajándékozás?

Figyelt kérdés

A saját nagyszüleimnek három unokája volt: a nővérem és én, illetve anyukám testvérének a gyermeke. Ők annak idején úgy ajándékoztak pl. karácsonykor, hogy anyukám testvérének a gyereke kétszer annyi pénzt kapott, mint a nővérem és én fejenként, mert a nagyszülők úgy tartották igazságosnak, ha mindkét lányuk családját ugyanolyan mértékben támogatják, függetlenül attól, hogy hány gyerek van.

Ellenben most nővéreméknek egyetlen gyermekük van, a férje testvérééknek pedig három, és a férj szülei ugyanannyi pénzt ajándékoznak nővéremék gyerekének, mint a másik három unokának. Szerintetek ez így rendben van?



2016. márc. 6. 18:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egyébként ahol három gyerek van, és csak a nagyszülőktől évről-évre három helyről kapnak ajándékot (egyik ágon a nagypapa-nagymama elváltak, így külön-külön ajándékoznak), ott szerintetek lehet még olyan dolgot venni a gyerekeknek, ami nincs meg nekik, és valóban örülnének neki? Tele van a padlás is a játékaikkal, és tíz perc után unottan dobják félre ezek a gyerekek az újabb ajándékot, mert annyira hozzá vannak szokva, hogy mindig kapnak valamit. Nagyon el vannak halmozva a mai gyerekek mindennel. Mi erről a véleményetek?
2016. márc. 7. 09:00
 12/14 anonim ***** válasza:
93%

1. Nem értek egyet a nagyszüleid gyakorlatával. Az unokatesód annó a dupla pénzéből vehetett magának mondjuk 2 pulóvert meg 2 könyvet, míg te csak egyet-egyet. Ez hol a viharban igazságos? o.O

Az én nagymamám is évek óta pénzt ad mindenkinek, de egyenként, mindenkinek ugyanannyit, külön jár boríték anyámnak is, nekem is, sőt, a férjemnek is.

2. Nálunk is 3 pár nagyszülő van, igen, mozdulni sem lehet a játékoktól. De. Ha megkérdezed akármelyik gyerekemet, AZONNAL mondani fog valamit, ami régóta a szíve vágya, és RETTENETESEN örülne neki, ha a Mama megvenné neki.

2016. márc. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
95%

Nagymamám mindig kínosan ügyelt arra, hogy MINDEN unokája pontosan azonos mértékben kapjon ajándékot, pedig volt olyan, aki közelebb állt hozzá, lévén vele lakott.

Nekem a mai napig nagyon jólesik, (pedig már felnőtt vagyok, és a nagymamám rég nem él), hogy egyenlő mércével mért mindannyiunkat. Nem csak ajándék tekintetében, hanem minden másban is: ugyanúgy főzte a kedvenc ételeinket, ugyanúgy figyelt az örömünkre, bánatunkra.

A mai napig jó szívvel gondolok vissza rá, holott felnőttként már tisztában vagyok vele, hogy nagyon nagy tudatosság kellett ahhoz, hogy ne különböztessen meg minket, unokákat semmilyen módon. Egész életemben tőle kaptam a legtöbbet önbizalomban, önértékelésben.

2016. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk többször előfordult, hogy a másik két unoka azért kapott kétszer annyit, mert ők nagyobbak, mint ez a kettő. Csak ugye azok mindig nagyobbak voltak, értelemszerűen... Engem nem érdekelt, ha sajnálja, akkor egyébként sem vagyok rá kíváncsi.
2016. okt. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!