Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meddig "büntessem" a fiaim...

Meddig "büntessem" a fiaim nagyszüleit, férjem szüleit?

Figyelt kérdés

Elnézést a hosszú leírásért előre is...

Férjem szülei elég érdekes emberek, Anyósom nagyon ad a látszatra ( és szinte semmi másra) Apósom nem rossz ember, csak eléggé érzelemmentes.. illetve elég alacsony az EQ-ja. IQ az az egekben ( mérnökember, sztem kicsit auti ő is)

Sok rossz lépésük volt, ami 17 év alatt nem olyan nagy dolog:

Mindig kritizálták legnagyobb Fiamat, aki mint kiderült azért volt " lusta" mert agytörzsi infiltratív daganata volt. Mi sejtettük, hogy baj van, de mindig " nincs semmi baja, csak lusta".... ezt mondta Após. OK, a dokik is nehezen diagnosztizálták.. hónapokig tartott.

Soha a kórházban meg nem látogatták. Otthon sem.. mikor hívtuk őket, hogy Fiam még látni szeretné őket utoljára, azt üzenték, hogy úgysem ismeri meg őket...... Fiam végig tudatánál volt, nem meghülyült, csak lassan mindene lebénult.... egy alkalommal nem tudtuk megoldani a kisebbik fiunkat mert én dolgoztam és a férjemnek sugárra kellett vinni a Nagyfiamat.. dühösen hívott hogy hol vagyunk már, férjemék miért nem tudnak már menni.. mondtam hogy még tart a sugárkezelés.. erre hallgathattam a hisztijét hogy ő milyen terhet vállalt ( egy óráról beszélünk...) a buszon... nagyon jó volt... kisebbik unokájuk auti kicsit, nem szeretik, ez okés.. Após mindig mondja, hogy " csak foglalkozni kell vele".. hm... de soha nem jön. Mi mentünk majd minden nap, ovi után, mert Anyósnak fáj a lába. Nagyfiam sírjához egy szál virágot nem visznek soha.. nem is mennek. Ide sem jönnek soha ( csak mondom, 5 perc séta, de nem gond, megyek én) most vasárnap is mentem a gyerekekkel ( egy 6 évesem és egy 9 hónaposom van meg egy majd 17 éves Angyalkám) erre Anyós be sem engedett, mert neki programja van, egy puszit le nem nyomott a kicsiknek, a kaput nem nyitotta ki, de mikor megfordultam láttam, hogy az egész rokonsága megy vendégségbe. Nagyon megharagudtam, eddig mindent megbocsátottam, mert " ilyenek" ( pl elfelejtik az unokájuk szülinapját, de a kutya tortát kapott.. fiam kikap ha felmegy a verandára, de nevetve meséli, hogy a kiskutya bevitte a sárt a lakásba... azt hagyjuk, hogy a kutyusát őszintébben megsiratta Anyósom, mint a a Fiamat ( akkor még Apóst én kapartam össze, mert nagyon kibukott ezen)) meg mert a férjemet tőlük kaptam, de most besokalltam. Szerintetek meddig tartsam a haragot? Egyáltalán, érdemes küzdenem, hogy valaha normális nagyszülők legyenek? Mert nem baj, ha engem szidnak, nem érdekel, hogy minek tartanak, de a gyerekeimet senki nem bánthatja. A férjem szerint szarni kell rájuk, ő már csak akkor megy, ha nagyon megkérem, mert mégis a szülei ( ő NO-ban dolgozik, kéthetente jön haza)Nem baj, ha nem olvassátok, csak ki kellett írnom valahova.. ahol nem ismernek:( mert az az igazság, hogy nem magam miatt... de nagyon fáj...


2016. márc. 15. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

A ferjednek van igaza.


Minek foglalkozol ilyen emberekkel? A ferjed sem akar foglalkozni a sajat szuleivel, es, amint latjuk, nagyon jo oka van.


Kovesd a peldajat. Ha talalkoztok, koszonsz, de ennyi. Folosleges eroltetni, ok nem vevok ra, te szenvedsz tole es rohadtul bant. Felejtsetek el egymast, ne foglalkozz veluk tobbet.

2016. márc. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én elolvastam. (vége kissé zavaros nekem, de gondlom ideges vagy) Rossz a kérdésed! Meddig büntesd?? Nekik az a büntetés ha te keresed őket, és erőlteted a kapcsolat tartást az unokákkal. Szóval ne büntesd őket, hagyd a fenébe ezen kár erőlködnöd. Ha valami változna bennük ők keresnék a kapcsolatot veletek.
2016. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak fura a helyzet. Mert pl anyagilag anno sokat segítettek. pl évekig lakhattunk az egyik lakásukban. Szóval olyan fura. Mert néha mintha szeretnék őket, meg mondják is, de mint írtam, nem igazán törik magukat. Nem tudom. Mert már öregek, betegek, és mi van, ha gondoskodásra szorulnak??? Undorítónak tartanám magam, ha nem segíteték majd nekik. Bár megvallom, Após mindig azzal bizonygatja, hogy szeret minket, hogy a gyerekeimre is iratja az egyik lakást meg belevesz a végrendeletébe engem.. vagy belevett.. nem tom.... hm.. azon gondolkodom, megmondom nekik, hogy inkább kössenek eltartási szerződést valakivel, mert nekem nem a lakás kell, hanem a figyelem, és hogy a gyerekeim szeretve legyenek. Durva lenne ezt megmondani? Szóval nem ilyen fekete fehér a helyzet. Mert mintha nem TUDNÁNAK szeretetet kimutatni. Egymással is furák.
2016. márc. 15. 10:54
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Addig "büntesd", amíg nem betegszel bele. Azt tegyél, amit a férjed mond: ... szarni kell rájuk,...
2016. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
basszus, második válaszoló, lehet, hogy beletrafáltál..komolyan mondom, ha tudnám biztosan, hogy így van nem lenne bűntudatom, mert megmondtam, hogy ezentúl én nem megyek, majd jönnek ha akarnak:)
2016. márc. 15. 10:59
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Elvesztetted egy gyereked, a másik rengeteg törődést igényel, van még két kicsi, gyakorlatilag egyedül vagy velük, és eszükbe se jut, hogy átmenjenek segíteni? Anyós becsapja az orrotok előtt az ajtót, és te azon gondolkozol, hogy átmész hozzájuk? Ne haragudj, de tényleg nem vagy eszednél. Fogadj segítséget, ha megtehetitek, anyósék felé pedig képpel se fordulj többet, ha kíváncsiak rátok, majd átmennek. Te meg eldöntöd, beengeded-e őket, vagy sem.
2016. márc. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
1-ben a szerintem is válasz. Az a jó, hogy a férjeddel együtt tudjátok ignorálni őket. Ha abból a tragikus tapasztalatból, amit kaptak, nem tudtak tanulni, emberileg fejlődni, empátiában erősödni- reménytelenek ilyen szempontból. Nem kell haragudni, csak semmibe venni - mintha nem léteznének. Ha akarsz, írhatsz privit is.
2016. márc. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, kemény vagy, de aranyos:)Nekem a család mindig is szent volt. Ezért akarom őket benn tartani. Nem vagyok "jó" ember nagyon is önző. Amit írtál, megtettem, megmondtam nekik. Ezzel büntettem őket, bár mint fentebb írták lehet, most teszek jót:) Hála az égnek rengeteg segítségem van, igazi barátok, és a szüleim... mindig, éjjel nappal itt vannak, ha kell. És van egy imádó, remek férjem, aki a lelki szemetesládám is:) Köszönöm, tk kellett, hogy tudjam, nem hisztizek, hanem jogosan kívánom jelenleg őket a ......... szóval oda. Akkor nem keresem őket, lehet, örülnek is majd neki:)
2016. márc. 15. 11:13
 9/15 A kérdező kommentje:
bocs, 6/6-osnak szól az előző válaszom. De mindenkinek köszönöm a megerősítést!!!! Zöld kezecske ment
2016. márc. 15. 11:14
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt őszinte részvétem a Fiad miatt!

Másrészt én nem is értem, hogy miért vagytok még kapcsolatban.. Pláne, hogy a férjed sem erőlteti a dolgot. Mert még ha ő úgy állna hozzájuk, hogy de hát mégis csak a szülei.. de nem, mert még ő is leszarná a dolgot. Te miért nem teszed? Csak bántani tudnak titeket! Te mész tönkre ebben az egészben, és a gyerekeid. Hidd el, nekik sem egy jó dolog látni, hogy a nagyszülő szarik a fejük. Inkább ne is tartsátok a kapcsolatot. Én biztosan nem keresném őket. Amiket pedig elkövettek ellenetek mikor a fiatok beteg volt.. Megbocsáthatatlan. El kell engedni ezt a dolgot és egyszerűen csak megszüntetni a látogatásokat hozzájuk.

2016. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!