Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meddig "büntessem" a fiaim...

Meddig "büntessem" a fiaim nagyszüleit, férjem szüleit?

Figyelt kérdés

Elnézést a hosszú leírásért előre is...

Férjem szülei elég érdekes emberek, Anyósom nagyon ad a látszatra ( és szinte semmi másra) Apósom nem rossz ember, csak eléggé érzelemmentes.. illetve elég alacsony az EQ-ja. IQ az az egekben ( mérnökember, sztem kicsit auti ő is)

Sok rossz lépésük volt, ami 17 év alatt nem olyan nagy dolog:

Mindig kritizálták legnagyobb Fiamat, aki mint kiderült azért volt " lusta" mert agytörzsi infiltratív daganata volt. Mi sejtettük, hogy baj van, de mindig " nincs semmi baja, csak lusta".... ezt mondta Após. OK, a dokik is nehezen diagnosztizálták.. hónapokig tartott.

Soha a kórházban meg nem látogatták. Otthon sem.. mikor hívtuk őket, hogy Fiam még látni szeretné őket utoljára, azt üzenték, hogy úgysem ismeri meg őket...... Fiam végig tudatánál volt, nem meghülyült, csak lassan mindene lebénult.... egy alkalommal nem tudtuk megoldani a kisebbik fiunkat mert én dolgoztam és a férjemnek sugárra kellett vinni a Nagyfiamat.. dühösen hívott hogy hol vagyunk már, férjemék miért nem tudnak már menni.. mondtam hogy még tart a sugárkezelés.. erre hallgathattam a hisztijét hogy ő milyen terhet vállalt ( egy óráról beszélünk...) a buszon... nagyon jó volt... kisebbik unokájuk auti kicsit, nem szeretik, ez okés.. Após mindig mondja, hogy " csak foglalkozni kell vele".. hm... de soha nem jön. Mi mentünk majd minden nap, ovi után, mert Anyósnak fáj a lába. Nagyfiam sírjához egy szál virágot nem visznek soha.. nem is mennek. Ide sem jönnek soha ( csak mondom, 5 perc séta, de nem gond, megyek én) most vasárnap is mentem a gyerekekkel ( egy 6 évesem és egy 9 hónaposom van meg egy majd 17 éves Angyalkám) erre Anyós be sem engedett, mert neki programja van, egy puszit le nem nyomott a kicsiknek, a kaput nem nyitotta ki, de mikor megfordultam láttam, hogy az egész rokonsága megy vendégségbe. Nagyon megharagudtam, eddig mindent megbocsátottam, mert " ilyenek" ( pl elfelejtik az unokájuk szülinapját, de a kutya tortát kapott.. fiam kikap ha felmegy a verandára, de nevetve meséli, hogy a kiskutya bevitte a sárt a lakásba... azt hagyjuk, hogy a kutyusát őszintébben megsiratta Anyósom, mint a a Fiamat ( akkor még Apóst én kapartam össze, mert nagyon kibukott ezen)) meg mert a férjemet tőlük kaptam, de most besokalltam. Szerintetek meddig tartsam a haragot? Egyáltalán, érdemes küzdenem, hogy valaha normális nagyszülők legyenek? Mert nem baj, ha engem szidnak, nem érdekel, hogy minek tartanak, de a gyerekeimet senki nem bánthatja. A férjem szerint szarni kell rájuk, ő már csak akkor megy, ha nagyon megkérem, mert mégis a szülei ( ő NO-ban dolgozik, kéthetente jön haza)Nem baj, ha nem olvassátok, csak ki kellett írnom valahova.. ahol nem ismernek:( mert az az igazság, hogy nem magam miatt... de nagyon fáj...


2016. márc. 15. 10:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
97%

Nálam ott telt volna be a pohár, amikor a súlyos beteg unokájuk kérését, miszerint még egyszer látni akarta őket, visszautasították.

A család nem szent, legalábbis nekem biztosan nem, szinte mindenhol vannak széthúzások, problémák. Aki ezek ellenére azon fáradozik, hogy összetartsa a családot, rendezze a viszonyokat, azt könnyen ki is használhatják és még több fájdalmat okozhatnak neki és másoknak is. A viszonyok rendezéséhez két fél kell, ha csak az egyik szeretne változtatni, akkor az nem fog működni, sőt, további bonyodalmakat okoz. Egyetértek azzal, hogy legjobb ignorálni őket. A gyerekeknek továbbra is ott vannak a szüleik és a nagyszüleik a másik oldalról, akik szeretik őket, törődnek velük. Anyósékat pedig le kell sz.rni. Érthető egyébként, hogy jólesne büntetni őket, de számukra pont az lesz a büntetés, hogy semmibe veszitek őket ezek után. Én a köszönésen kívül nem kezdeményeznék kommunikációt velük, ha ők keresnének, kérdeznének valamit, közömbösen válaszolnék és ennyi. Ha a férjed is partner ebben, az különösen jó.

2016. márc. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ma 11,36-os, értelek, és igazad van. De pont a Fiam okán tanultam meg, hogy mennyire fontos az összetartás. Anyum a 11 hónap alatt teljesen kikészült, amúgy is pánikbeteg, ne tudd meg, volt, hogy magából kikelve ordított, hogy rendőrt hív, mert férjem nem törődik kellőképp a fiával.. utána elfelejtette, mert tényleg, iszonyatos roham jött rá. Nagyon sok mindent kellett megbocsátanom, mert akinek beteg gyereke van, volt, tudja, hogy tényleg csak az marad melletted, aki igaz, aki tényleg szeret.. és aki nagyon erős. Anyuméknak megbocsátottam, mert nagyon szeretik a gyerekeimet, és tudom, engem, és férjemet is. Megbeszéltük a sérelmeket, levontuk a tanulságokat.. soha nem engedem olyan közel magamhoz Anyumat, mint előtte, de a gyerekeim a mindenei. Nagyon meg is keményedtem, eddig is küzdő alkat voltam, lehet, ezért is küzdöttem volna Anyósomékért. Most látom, sokan már lezárnák. Lehet, tényleg, ez kell nekik is. De ezentúl hagyom őket. ha jönnek, jönnek.
2016. márc. 15. 11:48
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj szerintem így is van elég dolgod,bajod ,amit gyakorlatilag egyedül kell megoldanod. Ebben a helyzetben én mindenképp arra törekednék,hogy a lehető legnyugodtabb körülmények közt éljek a gyerekeimmel. Aki nem kíváncsi rátok,nem keres,és rádzárja az ajtót,arra nem érdemes energiát és időt fordítani .
2016. márc. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Elolvastam, mert érdekelt, amit írsz. Hidd el, vannak ilyen emberek, hogy képtelenek kimutatni az érzelmeiket. Borzasztóan sajnállak a kisfiad miatt. Szerintem haragudnod nem kell, szemét dolog, de nem tehet róla szerintem. Kerüld el őket, aztán majd érdeklődnek, ha akarnak. Igaza van a férjednek.

Nálunk após hasonló. Mikor az én apukám meghalt, annyit nem mondott, h részvétem, b+... Mikor az ő anyja, a párom mamája feküdt a halálos ágyán a kórházban, eszében nem volt meglátogatni. Telefonálnak is ilyenkor ugye, h be kellene elbúcsúzni, mert már bármikor....Na szerinted bement? Esze ágában nem volt, mert, h ő úgy akar emlékezni rá, amilyen egészségesen volt. Az, h az anyja látni akarta utoljára...á tök mindegy. Nade ennek ellenére ha bármi kell segít, hoz ezt azt, pénzben, munkában lehet rá számítani. EQ... igazad van.

2016. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Nagyjából mind ugyanazt mondtátok. Ezentúl békén hagyom őket. A lepontozó(k) meg... valszeg dühödt anyósok, akik szerint rendben van az unokák ignorálása, és egy haldokló utolsó kívánságának nem teljesítése, mert csak azok lettek lepontozva, ahol volt egy kis ítélkezés a nagyszülőkkel szemben.Hát.. ez az én ítéletem felettetek:) Részemről mindenkinek ment a zöld kezecske, mert minden válaszból a segíteni akarást olvastam ki, senki nem kötekedett stb... én mindezek ellenére szeretem Anyósomékat, de így most átgondolva, valszeg tényleg nem akarnak látni minket. Illetve ha akarnak, majd jeleznek.. esetleg jönnek. Nem idegesítem magam ezen többet. Férjem is megerősített ebben ma is.
2016. márc. 15. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!