Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Titeket keresnek a nagyszüleitek?

Titeket keresnek a nagyszüleitek?

Figyelt kérdés

Én 23 éves vagyok és mindkét nagymamám 80-on felül van, jól vannak egészségileg.


Csak akkor beszélünk, ha én felhívom őket, ők sosem keresnek, hogy érdeklődjenek. Ez normálisnak mondható? Titeket keresnek?


2016. máj. 3. 09:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Van pénzük telefonra? A legtöbb idősnek minimáldijcsomagja van... Szerintem mond meg nekik hogy nyugodtan hivjanak, van vezetékes telefonod? Nekik van mobiljuk? Tudnak jól telefonálni, ugy értem, hogy a telefont kezelni, nyomogatni??? 80 év felett ez már nehéz.. nekem 90 éves anyukám van, régóta nehéz neki telefonálni, én annak is örülök ha jól veszi föl. és nem nyom le semmit, amit nem kéne a gombok közül. Igen hivjad őket te és minél gyakrabban, hidd el hogy nagyon várják. és látogasd meg őket minél gyakrabban. az ő fiatalkorukban nem volt telefon, akkoriban becsöngettek az emberek egymáshoz és a konyhaasztal mellett dumáltak.
2016. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok. a szomszédasszonyom, 75 éves, nem őskövület, van mobil a zsebiben. Pár napja pityeregve panaszkodott, hogy hat hete nem látta egyik unokáját. Én mondtam neki, hogy hát hívja föl. Azt mondta, hogy tíz perccel ezelőtt beszélt vele. Minden nap beszél vele. De hat hete nem LÁTTA. Nem érti ezt az ifjúság, na... én mindig magyarázom, hogy LÁTNI is akarnak benneteket... és akkor kaptok sütit. :-)
2016. máj. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Engem már nem fognak soha, sajnos. Sztoriznek egy kicsit. Gyerekkoromban ez a következőképp zajlott (39/N).

Először kb. 12 éves voltam, mikor lett telefonunk (vajszínű). Addig, ha kellett, szomszéd. De az csak sürgős esetben (orvos, halalhír, mentő). Nagyvárosban nőttem fel, nagyszüleim nagyközségben (akkor), cca 20 km tőlünk. Papa elbiciklizett a főutcán, rendelő előtt lévő pénzes fulkehez, ahonnan felhivott minket, kb hetente 1x. 90%-ban irtó Xxr volt a vonal. Beszélgetés: "Itt papa. Hallotok?" "Igen" "Jól vagytok?" "Nem hallunk semmit". "Most Hallotok?" "Igen" "Jöttök hétvégén?" "Igen". "sziasztok/csókolom". Mindezt mindkét részről ordítva :). Ettől hosszabban a vonal minősége miatt ritkán lehetett beszélni. Később lett persze vezetékes telefonjuk.

Elgondolkodva a kérdésen albérletbe, v munkahelyre biztos nem telefonaltak, itthon persze. Én/mi ezt sosem serelmeztuk. Mentünk. Mikor Pesten dolgoztam is hívtam őket, hazajottem hétvégere, mentem. Másban töltöttek életük nagy részét, ilyen szempontból más technikai viszonyok között. Gondold már el, tv is az ötvenes években lett, és nem mindenkinek, telefon háznál? Az utcai fulkek történelmét bevallom, nem ismerem. És ez a korosztaly 1940 előtt született. Papának végül lett mobilja, de ő nagyotthallott, Mama korábban meghalt, de akkor már nekünk volt mobilunk, és nem tizkilos, de anyunak pl még nem. Én is másképp mukodok technikai szempontból, másban nőttem fel, mint a kérdező (életkort nézve) én úgy érzem, hogy kb tíz éve van ilyen kütyüláz, meg ennyi kütyü. Bennem nem tombol, az biztos. Biztos, hogy ez nem érdektelenseg a nagyszülő részéről, mert írtad, hogy jó a viszony.

2016. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez a mai nagyszülő-dédszülő korosztály nagy gáz.


Engem a 60-as években a nagyanyám nevelt-ápolt, ha beteg voltam, mert az anyu ugye dolgozó nő volt, az apu meg férfi.

A másik nagypapámat egyszer láttam, mert paraszt volt, nem tetszett az anyukámnak. Pedig szeretett engem, láttam, és apu volt a kedvence, azt is lehetett látni.


A anyunak, mint nagymamának nem volt ideje az unokáira, hiszen dolgozott, hogy is gondoltam ,hogy majd nagymamát játszik. Fiatal volt hozzá.

Amikor vittem a gyerekeket, mindig ürügyet keresett, hogy mi baj van velük; rendetlenséget csinálnak, nyitogatják a hűtőt, pofákat vágnak rá, játszanak az étellel. És én nem nevelem meg őket. Különben is ottvannak a másik nagyszülők, vigyem oda őket.

A másik nagyszülők meg abbahagyták a főzést, ha véletlenül előbb értünk oda, ülhettünk a finom ételszagban korgó gyomorral. Fölbontottak egy gyümölcskonzervet, elosztani a gyerekeknek. Ugyis már ettetek a másik mamáéknal, ugye...


Ezek a 40-es évek előtt született nagyszülők.

Az unokák születésnapját -van akiét- elfelejtették, mindig, van, akiét a sajátjukkal együtt említették, ami egy, majd egy hónappal előbb-később volt.


Biztos családja is válogatja, de nálunk a nagyszülők egyáltalán nem keresték, a még élők ma sem keresik az unokáikat.

És nem, egyáltalán nem normális, nálunk vannak is kütyüjeik, de nem tudom, hogy vásárláson kívül használják-e másra.

Az unokáik meg belefáradtak, hogy ráerőltessék magukat a mindig elfoglalt, náluk fontosabb dolgokkal foglalkozó nagyszüleikre.

De vannak olyan unokáik, akikkel törődnek, sőt.

Ez van.

2016. máj. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!