Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért érzek így?

Miért érzek így?

Figyelt kérdés

A nagymamám több,mint két hónapja halt meg. Én és nagyapám láttuk utoljára élve. Borzalmas látvány volt az addig egyébként életkedves nagyimat elsápadva,levegő után kapkodva látni...Aztán megtörtént a lehető legrosszabb...

Órákig küszködtem azzal,hogy kierőltessek magamból egy fájdalmas üvöltést,de nem ment. Olyan volt,mintha a testem ellenkezett volna velem. És ez most,két hónappal később sincs másképp. Ha megemlítik őt,csak néha kap el a sírógörcs,legtöbbször csak fojtogató ürességet érzek. Miért van ez? Nagyon szerettem a nagymamámat,jó volt a kapcsolatunk,akkor miért nem tudom "rendesen" megsiratni?

Minden hasznos választ előre köszönök.

15/L



2016. jún. 20. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
a sírás nem feltétlenül jelenti a gyászt. Szerintem a sírás nélküli fájdalom mélyebb, mint a annak a fájdalma aki csak bőgni tud. Én sem tudtam megsiratni se a nagyszüleimet se a nagybátyámat és mindenki érzéketlennek hisz, mert nagyon is hiányoznak.
2016. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocsi nem mert hanem pedig nagyon is hiányoznak. Lényeg több éve már nem akar elmúlni a fájdalom a gyász egy szintjét nem tudom átlépni míg az aki tud sírni elég könnyedén átlépi a gyász szintjeit(én legalábbis ezt tapasztalom a környezetemben)
2016. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérd meg a szüleidet, hogy keressenek neked egy gyászterapeutát, mert egyedül nem megy. Ez nem szégyen! Gondolj arra, hogy a nagymamád nagyon szeretett téged. Biztos büszke lesz rád mindig.

A fájdalom pedig sajnos nem múlik el, csak enyhíthető. Kívánom, hogy könnyebb legyen!

2016. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Tőlem anya megkérdezte,hogy nem hiányzik-e nekem,mert sose beszélek róla. Nem azért nem beszélek róla,mert nem hiányzik,hanem mert néha jó beszélni róla,néha nem...még annak a bizonyos napnak az éjszakáján meglátogatott engem álmomban,és azt mondta ne sírjak. Legtöbbször igyekszem is eleget tenni a kérésének,de úgy látszik én se lehetek mindig erős. :)

2016. jún. 20. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ez nemcsak 15 évesen nagy sokk, hanem jóval későbbi életkorban is. Nem kell magyarázkodnod senkinek, a fájdalom fojtogat, lehet, hogy lesz egy pillanat, amiko kiszakad és nagyon fogsz sirni. Semmit nem kell magyaráznod senkinek, a gyász a te gyászod és nagyon nehéz.

Öt hónapja temettem az apukámat... igazán együttérzek veled.

2016. jún. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Részvétem,utolsó. Nem is tudom,hogy örülnék-e ennek a "kirobban belőlem minden érzelem" dolognak,vagy nem...
2016. jún. 21. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!