Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljunk/csináljak, ha...

Mit csináljunk/csináljak, ha a nagymama nem érdeklődik sem az unokája, sem a lánya iránt?

Figyelt kérdés
A párommal kb. másfél éve vagyunk együtt. A kapcsolatunkba hozott egy 1 éves gyereket, akit a sajátomként szeretek. A nagymama egy városban él velünk, de nem érdeklődik az unokája iránt. Karácsonykor meghívott minket, de nem főzött semmit. Csinált somlói galuskát, mert ő szereti, nem érdekelte, hogy senki nem eszi meg rajta kívül. Anyai ösztöne sem teng túl, a párom mesélte, hogy gyerekkorában betegen ült a lépcsőházban, mert az anyja meg nem engedte be, mert az aktuális szeretőjével volt. Ti keresnétek még? Arra gondoltam, hogy még egyszer elhívhatnánk bográcsozni és ha ezek után sem keres minket, leépítjük. A saját unokája sincs el vele, mert alig ismeri. Az én anyum jobb "nagymamája".

2016. jún. 26. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy mit jelent az, hogy leépítitek? Most se keres titeket, nem megy át és nem hív titeket magához és nem érdeklődik a gyerek iránt. Mit kell rajta még leépíteni?
2016. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Nem kell vele foglalkozni. Az egy szép álom, hogy a nagymama rajong az unokaert, de a valóságban sokakat nem érdekel. Hagyni kell
2016. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Semmit. Max.karácsonyra egy képeslap,oszt kész.

Ha eddig nem változott,ill.mindig is ilyen volt,ilyen is marad. Sajnálom.

2016. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Semmit, főleg hogy nem is igazán van közöd a barátod családjához egy ilyen rövidtávú kapcsolatban.


A gyerekhez nem fűz vérrokonság; a barátodnak a saját családjához való viszonya szintén nem a te dolgod.


Mi az, hogy "leépítjük"? Te mit szólnál, ha 1,5 év után a barátod akarná megmondani neked, hogy pl. építsétek le anyádat vagy apádat, mert neki nem szimpatikus? Álljon már meg a menet. Majd ha ő úgy érzi, hogy "le akarja építeni" a nagyit, akkor megteszi ő. Te ne pofázz bele.Hihetetlen.

2016. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Tudod, mindenki úgy gondolja, hogy a nagyi, na az imádja az unokát.


De hidd el, van aki szereti, van aki elviseli, van aki nem is viseli el.


Felnőtt ember, nem kényszerítheted rá, hogy szeresse az unokát, ha nem úgy érez. Fura, persze, de van ilyen.

2016. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!


Én még mindig a kapcsolat normalizálása mellett vagyok. A páromat, a saját lányát kevésbé érdekli ez a családi kapcsolat.

2016. jún. 26. 14:27
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Ami nem megy, nem kell erőltetni.

Ha a párodat nem érdekli a kapcsolatuk, akkor te minek avatkoznál bele? Nem a te dolgod!

Mellesleg ilyen előzményekkel nem is bíznám rá az unokáját. Nem mindenki való szülőnek/nagyszülőnek.

Az pedig, hogy mit nem főzött Karácsonykor, mellékes, ti is vihettetek volna ennivalót ezzel az erővel, kár ezen kiakadni.

2016. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Edd meg a somlói galuskát.
2016. jún. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
54%
Szerintem ha ő nem töri azon az agyát, hogy hoppácska, nekem van egy unokám, és egy lányom, akkor ti sem foglalkozzatok vele. Ha áthív menjetek, meg ilyenek, de szerintem inkább erről az egészről a párod véleményét is kérd ki. Mert nem biztos, hogy neki pedig tetszene, ha elszeretnéd intézni, de ő nem.
2016. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!