Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti mit szólnátok ha ezt vágná...

Ti mit szólnátok ha ezt vágná hozzátok a nagyi? (Te még bírod, fiatal vagy)

Figyelt kérdés

23 vagyok (lány ) teljes munkaidoben dolgozom minimal béren, fizetem a kocsimat, a számlákat, itthon bevasarolok ha kell, mellette persze tanulok főiskolán. Panaszkodni nem szoktam, de tény az, hogy nem sokat alszom mert hajnalig tanulok, gyakorlatra megyek majd rohanok dolgozni. A tandíjat is én állom. A szüleim megemlitettek a nagyimnak, hogy el vagyok faradva, mert megállás nélkül dolgozom és tanulok. Erre azt hallom vissza, hogy én nekem ezt bírnom kéne mert fiatal vagyok...


Bezzeg az unokahugat annak idején pénzelte, nehogy már iskola mellett dolgozzon a főiskolás leányzó. ..


csak én reagálom tul?


2016. júl. 9. 02:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Kivel laksz a nagyiddal ?
2016. júl. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, a szüleimmel. .. csak szóba hozták a szüleim hogy miért is vagyok mosott fos...aztán megkaptam a hátam mögött, hogy én még fiatal vagyok, nekem bírnom kéne
2016. júl. 9. 03:06
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Aludj és nem leszel mosott szar.
2016. júl. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Hát te bírod, nem?

"Bezzeg az unokahugat annak idején pénzelte, nehogy már iskola mellett dolgozzon a főiskolás leányzó. .. "

Vagy most ez a baj?

2016. júl. 9. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Óó, az ilyen öregekkel nem kell foglalkozni. Ez olyan, mint az a mondás, hogy minél öregebb a nagypapa, annál jobb tanuló volt az iskolában. Összehasonlíthatatlan a helyzeted az ő fiatalságával, az ő akkori élethelyzetével, és amelyik még ehhez undok és bunkó is, azt sose fogod meggyőzni, hogy Te is lehetsz fáradt. Kér a gőzért. Vond le a következtetést, hogy nem te vagy a szeme fénye kedvenc unoka, és kész. Vagy ha nagyon kiakaszt, akkor te meg vágd a fejéhez, hogy ő mitől lenne fáradt, mikor már évek óta (évtizedek) semmit nem csinál, csak várja a halált :D
2016. júl. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Kocsi mondjuk havi 20, ebbe belefér biztosítás, súlyadó, karbantartás. Számlák is legalább ennyi. Tandíj minimum 100/félév, ez is havi 15-20. Bevásárolsz.


Gondolm, a fele sem igaz...

2016. júl. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8%

Aki el akar erni valamit az eletben annak tenni is kell erte.

Nagyinak igaza te meg birod fiatal vagy mas meg gyerekkel is kuszkodik ugy tanul dolgozik stb.

Az a diploma amit mas fizet nem fog annyit erni a szemedben mint az amiert kemenyen megdolgoztal.

2016. júl. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem reagálod túl, mert ha mindaz úgy van, ahogyan írtad, akkor fiatal létedre gyakorlatilag nincs "normális" életed, az időd 99%-át kitölti a munka és a tanulás. Az pedig pluszpont, hogy minden költségedet magad állod - ellentétben az unokahúgoddal, aki nem dolgozott és akit mégis zokszó nélkül pénzelt a nagyi...

Itt nem is csak a nagymamád kijelentése bántó, hanem a kettős mérce is. Világosan látszik, ki a kedvenc. Ha igazán szeretne Téged, nem mondott volna ilyet.

2016. júl. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
6 éve egyik osztálytársam is ebben a helyzetben volt... Tanult, mellette éjszakás műszakban dolgozott, és mivel külön lakott, otthon sem volt sok ideje semmire sem. Összeveszett annak idején a szüleivel, akik a későbbiek folyamán nem segítették őt, meg amúgy sem volt olyan típus, aki másokra támaszkodott volna. Összeköltözött a pasijával, de az a nyár folyamán külföldön dolgozott. Ő meg állandó éjszakás műszakot vállalt be, mellette iskola, és később bejött a gyakorlat, ahol betették délutánra. Akkor is jött a duma a rokonaitól, mert mesélte nekik, mennyire fáradt, épp csak pár órája van alvásra, nem több. Kinevették, mondták, majd megtudja, ha kijárja az iskolát, és gyerekei lesznek, mennyit kell dolgozni. Ha ezt nem bírja, akkor azt sem fogja... Mindegy, folytatta, és meg is lett a végeredménye... Elaludt a biciklin, ez pedig elég volt arra, hogy megtörténjen a baj. Kétszer élesztették újra, túlélte, de vegetál... Nem tud magáról semmit sem, mások látják el. Ismertem, ha kérhetné, biztos a halált választaná inkább :S
2016. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Azért nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Nem voltál ott a hanglejtést sem hallottad, tehát ne gondolj egyből bele rosszat. Az én szüleimnek is van egy ilyen elszólása...te meg fiatal vagy, és egy széles mosoly. Ezzel inkább arra utalnak hogy mi még bírjuk azért a strapát ellenben velük, nekik már itt fáj ott fáj :) Nem kell rosszindulatot feltételezni rögtön.
2016. júl. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!