Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tennétek, ha a nagyszülők...

Mit tennétek, ha a nagyszülők nem fogadnák el, hogy ti, hogy neveztétek el a gyereketek?

Figyelt kérdés
Az anyukám teljesen kiborít ezzel a dologgal. 2 hete született meg a kisfiam, és minden látogatáskor ezt kell hallgatnom, hogy miért nem máshogy neveztük el, vagy miért nem adtunk neki jobb nevet. Miért nem tudja fel fogni, hogy nekünk ez tetszett?
2016. júl. 20. 08:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt a helyzet, én egy ideig tűrtem, aztán kerek-perec megmondtam, hogy nem muszáj látogatni, ha nem bírja ki bántás nélkül, és vagy megtanulja a gyerek nevét rendesen (más néven akarta nevezni), vagy inkább menjen haza.

Ebből értett.

A család többi tagjának elég volt annyit mondani, hogy ők adtak már nevet a gyereküknek (vagy fognak adni), a miénknek mi adunk. Ha nem tetszik, szüljenek maguknak még...

2016. júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell tenni, majd megnyugszanak. A névválasztás a szülők feladata.
2016. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

1. Közlöd vele, hogy a ti gyereketek, nektek ez a név tetszett.


2. Ha nem tudja elfogadni és leállni a kötözködéssel, akkor legyen szíves ne zaklatni benneteket a látogatásával

2016. júl. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
37%
Megkérdezhetem h mi az a "borzalmas" név?
2016. júl. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
42%
Milyen nevet kapott?
2016. júl. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Barmi lehet "borzalmas" név, hiszen ez egy szubjektív dolog, nem kell ahhoz különlegesnek lennie.

Az elsővel amúgy egyet értek

2016. júl. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%
Első vagyok. Nálunk annyi volt a kifogásuk, hogy nem az egyik nagymamáról vagy az elhunyt dédmamáról neveztük el a kislányunkat... folyamatosan Bözsinek vagy Icukának becézgették.
2016. júl. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
21%
A becezgetes engem nem zavart sosem. Anna a lányom, egyik csaladtag mindig Arankanak becezte. Ha mentek valahova és kérdezték a gyerek nevét, természetesen Annát mondott, tehát nem arról volt szó, hogy atkeresztelte a gyereket.
2016. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Legkozelebb szurj vissza azzal hogy: "Jaj mama, annyira koszonom ezt a sok tanacsot es segitseget, csak azt sajnalom hogy neked nem segitett senki amikor az en nevemet adtad.", megha szereted a nevedet, akkor is. Talan ebbol lejon neki hogy mennyire abszurd amit csinal.
2016. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

8

Nálatok ez nem becézgetés volt. A becézés az lett volna ha az Anna lányodat, Annácskának nevezi, akárki is volt az a hülye, de más néven szólította a gyerekedet.Az Annának az Arankához semmi köze. Szóval átnevezték a te gyerekedet is.

2016. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!