Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Újdonsült anyukak! Nektek...

Újdonsült anyukak! Nektek szülés utan volt segitsegetek? A férjemnek dolgoznia kell, odahivnatok valamelyik nagymamát egy kis időre? Melyiket?

Figyelt kérdés

2016. szept. 12. 20:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
46%

Idiota vagy te

5 gyereket szultem es neveltem fel ne csinaljunk mar martirsagot a csaszarbol nem kell fat vagni csak szoptatni es kenyeret kenni magadnak hazimunkat ferj is osszecsapja napi egy oraban

2016. szept. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
50%
Már olvastam tőled vagy 80-szor. Hányat szültél császárral? Emelgetted a totyogó nagyobbakat, amikor törleszkedtek hozzád, nyújtózkodtak, mert végre hazamentél, vagy félrerúgtad őket, hogy most hagyjanak békén, majd apu egy óra alatt rendbevág mindent, őket is?
2016. szept. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
79%
Értjük, hogy te szuperhős vagy, de neked is meg kell értened, hogy nincs két egyforma szervezet, ami ugyanúgy reagálna a szülésre. Anyukámnak is volt császármetszése, sokat segített neki, hogy nagymamám hozzánk költözött egy időre (pláne, mert velem is foglalkoznia kellett, pár éves voltam).
2016. szept. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
36%

nem volt segitsegem. nem is igényeltem. a férjem itthon volt 3 hetet. igy volt tokeletes, hogy egyutt rázodtunk bele a helyzetbe, feladatainkba. semmi keresnivaloja nem lett volna ott anyámnak, vagy anyosomnak.

igy vagyunk 3-an egy család, igy kell megkuzedeni a kezdeti nehézségekkel, kihivásokkal.

a másik, teljesen jol éreztem magam, nem zavart, hogy ossze-vissza voltam varrva. nem az a tipus vagyok, aki otthon fetreng kétségbeesve és sajnáltatja magat.

2016. szept. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
88%
Én császárral szültem,mikor kijöttünk a kórházból már teljesen jól voltam. Anyósom volt nálunk egy hetet,sajnos anya nem tudott jönni a munkája miatt. Igazából,én nagyon megbántam hogy akkor itt volt az anyós,mert amúgy is bizonytalan voltam,stresszeltem hogy jól csinálom-e? Ő meg csak mégjobban elbizonytalanított,meg sem hallotta amit mondtam. Egy nyugodt percem nem volt tőle. Mire letelt az egy hét,full depressziós voltam.
2016. szept. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

" a férjem itthon volt 3 hetet."


Ezek szerint VOLT segítséged. A kérdés meg arról szól, hogy a férjnek dolgoznia kell, érdemes lenne-e HELYETTE segítséget hívni. Így már világos?

Amúgy én kettőt szültem császárral. Szerencsére nem löktek ki a kórházból a 4. napon, a második eléggé megviselt, transzfúziót, antibiotikumot kaptam bent, a 2. napon fel kellett tágítani a méhszájamat, nem volt egy leányálom. Nem hívtam nagymamát, mert mindkettőnél egészségügyi problémák voltak, én meg már rutinos, magabiztos voltam, nem úgy, mint az elsőnél. Viszont nem is vajaskenyeret evett a családom.:-)

2016. szept. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
51%

Nem jott senki hozzank volt csaszaros szulesem volt lepeny mutetem 3l verzessel voltam intenziven is.

Nem kellett senki foleg anyos nem

Ferjem szabit vett ki egy het mikor hazajottem a nagyobat testverem votte el a korhaz idejere.

Ketten szuperul elvoltunk en szoptattam ferjem fozott

2016. szept. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
96%

Akkor még egyszer: a te férjed otthon volt. A kérdezőé nem lesz otthon. Többször nem próbálom elmagyarázni.


Kérdező, hívd el pár napra édesanyádat, ha jóban vagytok. 3-4 nap elég szerintem, addigra te is belejössz a baba körüli teendőkbe, el tudjátok intézni a hivatalos dolgokat is. Vásárolj be mindent, legyen otthon bőven eltartható alapanyag a főzéshez, pakold meg a fagyasztót, hogy ne kelljen a babával futkosnod, max tejért, kenyérért, ha a férjed sokáig dolgozik. Pár nap után már ellesztek, ki tudod alakítani a napirendet.

2016. szept. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
75%

Látom, megjöttek a kemény arcok, akik nyílt sebbel, hátrakötött kézzel, térdig érő szélben is mindent elsőre tökéletesen csinálnak.

Ahogy a kérdező is írta és az egyik válaszoló is többször hangsúlyozta, nem lesz otthon a gyerek apja, ezért is tette fel a kérdést.

Úgy néz ki, nálunk sem lesz, így első babásként, nulla tapasztalattal nem szégyellem én sem elfogadni a felajánlott segítséget. Ha belegondolok, annak idején, amikor szokás volt több generáció együttélése, valószínű, hogy nem volt egyedülhagyva a friss anyuka, ott voltak a nőrokonai, ha kellettek. Egy rutinos anyának már nyilván kevésbé volt erre szüksége, a nagyobb gyerekeket pedig le tudták foglalni (többnyire munkával). De ha a mai viszonyokat nézem, más területeken: még a legegyszerűbb betanított munkánál is odaállítanak egy tapasztaltabb kollégát az első napokban. Ha az sem ciki, akkor pont a babázásnál lenne az?

2016. szept. 13. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
84%

Ha úgy érzed, hogy jól jön kis segítseg hívd át a nagyit. Akár anyóst is ha jóban vagytok. Ezt neked kell érezni, szükséges-e.

Engem a víz is levert ha ott volt valaki, fáradt voltam, nyűgös, fájt mindenem.. Így csak gyorsan meglátogattak, anyuék hoztak pár adag (1-2napra) főttkaját, de max egy órát voltak ott. Látták hogy zavar az egész, hogy totyogok még mint egy pingvin és úgy probáltam házigazda is lenni (ez lehet mást nem zavart volna, de engem nagyon). De ha neked kell hívj segítséget! (Nalunk az 3 hónaposan lett ,,aktuális")

2016. szept. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!