Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális dolog ez?

Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
A nagymamám adott kölcsön pénzt autóra 300000 ft ot. Törlesztgetem meg segítek neki nagyon sokat,ennek ellenére állandóan felhánytorgatja hogy most ezt azt nem tud megvenni mert ideadta a pénzt.Persze megértem én ha nem lenne több millió forintja de nem értem hogy akkor mért adja ide ha felhányna? Nem kértem a pénzt ő magától adta ide. Akkor mért csinálja ezt?
2016. szept. 27. 07:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Megvannak bolondulva az öregek, pár éve mi is kértünk kölcsön ÉTELRE!!!! pénzt, mert már nagyon nem volt pénzünk, egy hét múlva apum apja már éhen akart halni, pedig neki is milliók voltak a bankban.. (és ez tényleg így van, nem csak mi hittük)
2016. szept. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Szval mamádnak több mill ft-ja van, DE HA NEM IS LENNE...... ha egyszer önszántából adott kölcsön, akkro nagyon aljas dolog felhánytorgatni... főleg, ha ezt mások előtt is megteszi!

Sztem pr meg minél hamarabb egy összegben visszaadni neki a fennmaradót vagy több pár nagyobb részletben, s mond meg neki, h köszönöd, de többet nem kérsz a segítségéből.

Egyébként én pont ilyen dolgok miatt nem fogadok el segítséget, jobb, ha az ember mindent magának intéz vagy gyűjt össze, mert aztán úgyis a fejéhez lesz vágva.

persze biztos van ellenpélda is, csak én nem tapasztaltam még...

Kitartást.

2016. szept. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Elegánsan, EGY ÖSSZEGBEN add vissza neki a hátralévő összeget, ezzel a dolog le van zárva.
2016. szept. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem kérted, de elfogadtad.
2016. szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak hándálós emberek. Tedd helyre finoman hogy miért adta ha nem bírja ki hándálás nélkül. Mond neki oké eladom a kocsit és már adom is vissza. Legközelebb meg gondolja át hogy ad kölcsön.
2016. szept. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

én pont az ilyenek miatt nagyon ellenzem a családon belüli kölcsönöket.

ha kell a kölcsön, inkább kérj a banktól, ő nem fog elítélni és piszkálni miatta. vagy ne vedd meg a kocsit pl amíg nincs rá pénzed, hanem előbb gyűjts össze rá. sokkal jobb megoldás, mint családtagtól kérni rá.

annyit tudsz tenni,hogy minél hamarabb visszaadod a mamádnak a pénzt. és ne kérj többet /ne fogadj el tőle.

amúgy tényleg szemétség tőle,hogy felhánytorgatja,hogy neki is kéne.akkor miért adott kölcsön? miért nem mondott nemet..

2016. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem is akartam kocsit venni ő hozta fel hogy nézzek. Azt hajtotta haladjak csináljam a dolgom. Majd szépen vissza adom részletekbe. De azt hittem szívből adja hisz annyit dolgozom nálla és csak úgy ajándékba soha nem adott semmit még egy falat kenyeret se. Nagyon megbántam hogy elfigadtam. Aljas hálátlan ember.
2016. szept. 27. 09:22
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

:D mamámèk rendszeresen vesznek (nem hitelre) tévét, most vettek 4 millióért egy autót, 2 naponta járnak vásárolgatni és kértem tőlük kölcsön fizetèsig 5000 forintot, 2 hetet kellett volna várnia amíg vissza adom és MINDEN NAP megkérdezte, hogy mikor adom végre vissza. :D

Úgy irigylem azokat akiknek normális nagyszülei vannak...

2016. szept. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Jééézusom... 5e ft-ért? Hát nem tudom eldönteni, h sírjak v röhögjek rajta!

Istenem! Más, akinek meg be kell osztani a nyugdíját, h utolsó napokban is legyen legalább kenyér meg vaj otthon, az az utolsó ft-ját is jó szívvel odaadja az unokájának...

2016. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
21%

"aljas hálátlan ember"???

Te valójában arra számítottál, hogy a házimunkába besegítesz és JÁR neked a 300000 Ft?

Miért is legyen neked hálás? Hogy hozzásegített téged, legyen egy autód, különben lehet, hogy sosem lenne, te meg cserébe lealjasozod?

Vagy magadra értetted, hogy aljas, hálátlan ember vagy?

2016. szept. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!