Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem tudom feldolgozni a...

Nem tudom feldolgozni a halálát, mintha napról napra rosszabb lenne. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
10 éve halt meg a Nagymamám, akkor 10 éves voltam, viszont csak ilyen 16 éves koromban realizáltam és kezdtem szomorú lenni. Azóta mintha folyamatosan romlana a helyzet. 18 évesen tudtam kimenni elöször sírjához, azóta nem megy. Nagyon sokszor álmodom vele és rengetegszer jut eszembe, nem ritka, hogy sokáig nem tudom abbahagyni a sírást. Nem tudom, hogy ez miért lehet, mit tehetnék, hogy enyhítsem a gyászt? Édesapámat nem viseli meg ennyire, pedig neki az anyukája volt.
2017. jan. 14. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj ezzel pszichológushoz, nem tudod a gyászt feldolgozni.
2017. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Sajnos én is ugyanazt tudom tanácsolni, mint az első válaszoló. Menj el pszichológushoz. Nem tudod feldolgozni a gyászt, és ha ezen nem segítenek, az egész életedre ki fog hatni. Rendes esetben egy év elteltével el kell tudd engedni az eltávozott szerettedet. Neked pedig nem sikerült tíz év elteltével sem.

2017. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen nem kell kipróbálnod, ha nem akarod, de szerintem pszichológus nélkül is mennie kell a dolognak.

Először is azt kell magaddal megértetned és elfogadnod, hogy minden születés így végződik, ez az élet rendje.

Ez után már talán könnyebb a témáról és a nagymamáról elgondolkoznod. Fel kellene idézned vele történt pozitív emlékeket és örömmel gondolni rá, örülni neki, hogy ez megtörtént veled, veletek. Utána elgondolkozni azon, hogy mit adott neked a léte, ami miatt most hiányt és űrt érzel, rá kell jönnöd, hogy amit gyerekként más biztosított pl. biztonság érzet stb., azt mostantól magadnak kell megteremtened, lassanként pedig egy új családban te fogsz gondoskodni másról, ahogyan a nagymamád rólad. Meg kell érteni az élet körforgását és nem ezen egyszerűen nem szabad örökkön-örökké szomorkodni, el kell fogadni. Segíthet még az is, hogy leírod a gondolataidat, fájdalmaidat, mert könnyebb saját magadat is megérteni így. Persze tudom, hogy sokan csakis a szakember segítségét tartják járható útnak, nekem más a véleményem.

2017. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tiz éve? Te most 20 éves vagy, két éve voltál egyszer a sirjánál tiz év alatt. Egyrészt az a véleményem, hogy a szüleid annak idején, 10 éves korodban, nem beszélgettek el veled erről a dologról. Azt sem tették jól, hogy soha nem vittek el magukkal a sirjához, pl. mindenszentekkor. A dolog másik része, hogy neked igazából valamilyen más fájdalmad van, amit erre vetitesz ki, ebbe "csomagolod be". Kevés jutott neked a nagymamádból, dehát sokan vagyunk igy, hogy mire felnőttek leszünk, ők már a túlvilágon vannak. Én az első nagyszülőmet 6 évesen vesztettem el, az utolsót 21 évesen. Korai volt. Dehát ezt nem mi választjuk.


A sirógörcsök miatt szerintem is érdemes pszichológushoz fordulnod. Tiz év alatt egy gyászfolyamat már rég lezajlott, még szülő elvesztése esetében is. Ez már nem a gyász része, ez valami más probléma.

2017. jan. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!