Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Sajnos egyedül a családból...

Sajnos egyedül a családból egyedül én nem lettem kitűnő, és most mindenki engem degradál! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
6. osztályos tanuló vagyok, és lány. Matekból és magatartásból nem lettem 5-ös, csak 4-es. A magatartást nem értem, mert van 3 ötösöm, és egy négyesem. És most a nagymamám, akit a legjobban szeretek a családból beszélt anyummal, hogy kisül a szeme, meg beszélni akar velem. És félek, hogy szégyent hoztam rá..(ő igazgató volt egy iskolában) Mi tévő legyek? Nagyon félek attól a beszélgetéstől!
2017. febr. 3. 19:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ettol meg semmivel sem vagy kevesebb naluk:) en pl.soha de soha nem tudtam kituno lenni, a matek es az a ki...tesi (ami egyebkent szamomra csak a megalazassal egyenlo) mar elsoben is 4-es volt, most gimi 10-ben pedig mindketto 2-es. Tesibol egyszeruen bena vagyok, a labdat nem tudom elkapni, alacsony vagyok rovid labakkal, ezert nem tudok gyorsan futni stb stb (bezzeg az erositesnel, kotelmaszasnal az otos szintu eredmenyeim erdekes modon mindig valahogy hatterbe szorulnak, csak azzal tudnak terrorizalni, hogy ez meg az nem megy...na mindegy), a matekba pedig rengeteg energiat fektetek, magantanarhoz jarok, otthon gyakorlok, megis epphogy utom az elegseges szintet, ahogy sajnos kemiabol, fizikabol is.

DE!!! A csaladom ettol meg sosem szegyellt engem, es most sem annak ellenere, hogy a hajdani min.4,5 koruli atlagom most csak 3,7. Miert? Mert tudjak, hogy nem mehet mindenkinek minden es hogy sajnos nekem a real egyszeruen gyenge venam, nem is erdekel+egy ritka gerinctelen modon viselkedo tanerot is kifogtam. De ettol meg nyelvekbol, magyar nyelvtanbol dicseretes otos vagyok, tortenelembol,es foldrajzbol 4-es (irodalom sajnos csak 3, noha elotte 8 evig az is kituno volt). Es mivel angol-orosz szakos tanar vagy idegenvezeto szeretnek lenni, igy pontosan tudjak, hogy pl.kemiara az eletben nem lesz szuksegem.

Summa summarum, szerintem ilyenek a rendes szulok. Nem varjak el a gyerektol, hogy feleslegesen kinlodjon olyan targyakkal, amikkel semmifele celja nincs. Persze nem szabad hagyni, hogy megbukjon, de ugyan miert kene mar mindent hibatlanul tudni? Ha gimibe akarsz menni, azert tanuld meg egy 4-esre, mert sajat tapasztalat, hogy meg egy kozepesnek szamitoban is tudnak kovetelni rendesen, de ha majd pl.celiranyosan mesz szakkozepbe, akkor sokkal tobb ertelme van inkabb azokra a targyakra rafekudni, amikre valoban szukseged lesz (ezeket viszont tenyleg tudd nagyon jol), a tobbit pedig hagyd a fenebe harmas szinten. A kettes azert mar tenyleg keves, de pl.ha egy zenemuveszeti a cel, akkor a kutyat nem fogja erdekelni, ha a fizikad csak 3.

Nekem a mostani osztalyfonokom (aki talan a legjobb tanar, akivel valaha talalkoztam, iszonyatosan inspiralo es lelkes, noha szerintem legalabb 20-25 eve van mar a palyan) mondta, hogy igenis szelektaljunk. Valasszuk ki azokat a targyakat, amelyekkel celunk van es azokat tanuljuk meg 6-osra, mig amiket nem akarunk tovabbvinni, azokbol boven eleg a harmas is. Szerintem ezt a szelektalast mar altalanosban is el lehet kezdeni, ha tudod mar, hogy nagyjabol mik a celjaid.

2017. febr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen, azt kifelejtettem, hogy a zenei pályán szeretnék majd elhelyezkedni, ugyanis 5 éve zongorázok, és 1 éve gitározok. Nagyon szeretem a zenét, valószínűleg majd ezzel megyek tovább!
2017. febr. 3. 20:45
 13/16 anonim ***** válasza:

Ehenhalni sem lehet zenebol

Akkor kituno felesleges is.

Ps nem hiszek abban egy gyerek mindenbol kituno olyan ember nincs a vilagon.

A legtobb sikeres boldog ember soha nem volt kituno csak talpraesett okos ugyes es kitarto

2017. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem ezt, komolyan. Most vagyok 22, nem volt olyan rég a gimi, de velem ugyanezt csinálták, állandóan az átlagomat nézegették, én is gyomorgörccsel mentem dogákat írni, mindig féltem, h nem teljesítek maxon. Matekból folyton 2-3-as voltam gimiben, tesiből is. Egyszerűen képtelen voltam ezekből jó lenni, de az irodalom, töri jól mentek. Utólag visszagondolta, ki nem szarja le, h 2-es voltam matekból? De komolyan semmire nem emlékszem abból a korszakból, ami tananyag volt és mégis valahogy most 2. diplomámat csinálom az ország egyik legjobb művészeti egyetemén. Rohadtul nem számítanak ezek, max ha mindenből rosszul teljesítenél állandóan és a leghülyébbek közt lennél számon tartva.

Ha zenére akarsz tovább menni, akkor úgyis majd a saját felvételi számít, amit az egyetem kér, ahhoz meg nem nézik az eredményeket. Persze azért igyekezz egy jó érettségit írni, az mindig jól jön.

2017. febr. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
4 szerintem is jó eredmény szülöként mondom ezt ,magatartás nem ötös na bumm kit érdekel engem mint szülöt nem érdekelne ez annyira.
2017. febr. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Andris-1974 válasza:

Anno én is így voltam hogy Úr isten becsúszott egy 4-es most mi lesz... ez volt általánosba.... utána Úr isten becsúszott egy 3-as ez volt középiskolába... utána JUHÉÉ MEGVAN A 2-ES ez volt a műszaki karon... és a műszaki karon a kutya se kérdezte általánosba vagy középiskolába nem csúszott be véletlenül egy 4-es? :D Nevetséges is lett volna :D Ha minden második tárgyból 4-es lennél is a legjobbak között lennél ugyanúgy.... arra hajts ha majd tovább szeretnél tanulni, és gondolom szeretnél, -> a pontszámok rendbe legyenek, de szerintem ahogy nézem a szorgalom megvan. A legfontosabb azonban nem ez hanem hogy ne készítsd ki magad, az egészség nagyobb kincs mint az idióta tananyag.. közöld a családod tagjaival hogy ilyen nyomásra neked ninc szükséged... a nélkül is eléred a céljaidat nem hiányzik, hogy még nem is tudom milyen magas palánkot kelljen megugorni.... Egy valamit tanuj meg:

A mércét magadnak állítsd be, soha ne mások neked. Soha ne másokhoz viszonyítsd magad, és ne a jelenben ragadj le hanem a jövő felé tekints.


Hidd el 10 év múlva erre a 4-es matekra még csak emlékezni sem fogsz......... ennek a tétje 0 a jövőd szempontjából.

2017. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!