Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért viselkedik velem így a...

Miért viselkedik velem így a barátom mamája?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve vagyunk együtt a barátommal. Nagyon szeretjük egymást, jól kijövünk. A szüleivel is nagyon jó a kapcsolatom, az édesapja szüleivel szintén. Viszont az édesanyja anyukája ki sem bír engem állni... Sosem adtam neki rá okot, az első perctől fogva unszimpatikus vagyok neki. Próbáltam "kibékülni" vele, de reménytelenül. A barátom 21 éves lesz, egyetemre jár. Én 19 vagyok, most fogok ballagni gimnáziumból.

Szeretnénk majd összeköltözni (persze még nem most) de ezt is ellenzi. Szerinte nem vagyok az unokájához való. Sokszor előfordul, hogy a barátnőinek rólam pletykázik. Ha elmegyek hozzá a barátommal, mindig bunkó velem, pl.ha ad a barátommak zsebpénzt, kijelenti hogy azt neki adja, szóval magára költse, ne a barátnőjére (azaz rám).

A barátom már nem egyszer veszett vele össze miattam, de én ezt semmiképp nem szeretném. Ezzel csak mégjobban ellenem hangolja, mert azt hiszi, hogy én mondtam neki, hogy veszekedjen vele. Egyébként van egy lány, akinek a mamájával szintén barátnő, és szerették volna ha vele jön össze a barátom, csak ugye ez nem jött össze. Elképzelhető, hogy ezért is neheztel rám? Hogyan kezeljem ezt a dolgot? Már nem igazán bírom idegileg, és a barátom sem érti, hogy miért nem képes elfogadni a kapcsolatunkat...


2017. márc. 27. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
beszéld meg a barátoddal hogy ez téged zavar. segítsen megoldani ezt a dolgot.
2017. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Hát, nem lennék a helyedben, az egyszer biztos! Miért nem ültök le hárman (te, a barátod és a mamája) és beszélitek ezt meg?

Valószínűleg nem ismert meg igazán, ezért nem tudja milyen vagy, és a rosszat feltételezi rólad. Egyébként bocsi a kérdésért, de anyagilag mennyire vagytok egy szinten a barátoddal? Mert ha esetleg kicsit anyagiasabb tőled, lehet azt hiszi, az unokája pénzére hajtasz. Ami egyébként elég gyakori manapság...

2017. márc. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

A barátodnak meg az anyukájának kéne a mama orrára koppintani, hogy elég volt, fejezze ezt be,a srác dolga,hogy kit választ barátnőjének, fogadja el, ne szóljon bele és ne éreztesse veled,hogy utál.

Nehéz az idősebbekkel, sokszor elég makacsok tudnak lenni.De akkor is beszélni kéne vele,hogy ne viselkedjen így, amikor te semmi okot nem adtál rá

2017. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

Ahogy én látom, az anyáknak, nagymamáknak legtöbbször igazuk van abban, hogy ki nem való a gyerekükhöz, unokájukhoz. Csak a fiúkat, férfiakat elég jól lehet befolyásolni, van, hogy évtizedek is kellenek a helyzet felismeréséhez, amig a hormonok lenyugszanak.


Nyugalommal, türelemmel lehet kezelni, és ki kell kerülni a családtagok szembeállítását. A zsebpénznél megnyugtatni a mamát, hogy ne féljen, te úgysem fogadnád el, hogy a zsebpénzből rád költsön, a sajátod is elég neked. A barátodat meg ugyanúgy a nagyanyjával való jó és elnéző viszonyra irányítani tőled függetlenül.


Igazából nem kell megérteni, hogy miért nem fogadja el a kapcsolatotokat, hanem nektek kell elfogadni, hogy ellene van. aztán majd kiderül, hogy hogyan lesz.

2017. márc. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Nagy ívben tegyél az öregasszonyra, ne menj el hozzá, kerüld el, senki sem kényszeríthet, hogy találkozz vele.
2017. márc. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vy ***** válasza:

Nem tudom, azóta változott-e a helyzet - mindenesetre elhiszem, mennyire rossz lehet ez. :/ De az egyetlen módja, hogy ezt kezelni tudjátok (szerintem), az az, ha megpróbálsz nem foglalkozni vele. Ha ennyire "zavarod", akkor ne is próbálj vele jópofizni, a barátod nyugodtan látogassa, de neked nem kötelező (csak mikor nagyon muszáj vele találkoznod - az bőven elég). Én legalábbis biztosan nem próbálnék mindenáron összehaverkodni egy olyannal, aki utál, nem pitiznék, ezt az örömöt nem adnám meg neki.

Itt maximum a barátod tud vele elbeszélgetni, hogy ezzel a viselkedéssel azt fogja elérni, hogy őt is elidegeníti magától - ő téged választott, és ezt a nagyi is próbálja csak elfogadni, ha tényleg szereti az unokáját.

(Nálunk olyan fordult csak elő, hogy mamám gyakran szekálta a barátomat, nem tetszett neki a hajviselete, öltözködési stílusa + hogy nem borotválta a szakállát, és hogy így milyen huligánnak néz ki, stb. Nyilván barátomnak se volt kedve azért elmenni hozzá, hogy utána ezt hallgassa... Szóval én se erőltettem, csak akkor találkoztak, ha elkerülhetetlen volt, egyébként meg én nélküle látogattam mindig el hozzá. Így a családi béke legalább megvolt. :) )

2017. jún. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!