Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég fura problémám van, és nem tudom, kivel beszélhetném meg. Tehát inkább kiírom ide. 25 éves vagyok. Még tanulok, de lassan befejezem, és ki kell lépnem úgymond az életbe. Eddig nem gondoltam bele, mert bár randiztam, sőt együtt is éltem valakivel, nem agyaltam a jövőn, de most valami bekattant. Mindig elég határozott, talpraesett ember voltam, biztosan tudtam, mit várok az élettől. Most például a világból lehetne kizavarni egy párkapcsolat gondolatával is. Mégis.. Lassan betöltöm a 26-ot és azon agyalok, mi lesz velem 70 évesen. Egy-két barátom van, de bizalmasnak nem nevezném őket, az mindig a nagymamám volt. Kora ellenére elég racionálisan gondolkodik, kb úgy, mintha 40 lenne. Én jól érzem magam egyedül. Nem mondom, hogy 10 éven belül nem szeretnék egy stabil párkapcsolatot, de 30 éves korom előtt biztosan nem. Szeretnék karriert, utazni, nem akarom feladni a hobbijaimat. Most úgy érzem, és ez igaz volt az exemre is, hogy egy kapcsolatban nem tudom magamat adni, mert úgy nem kellenék senkinek. Független vagyok, nem szeretem, ha elszámoltatnak. De van egy gyerekes, érzékeny énem is. Csak egy példa: sosem tudnék megválni a gyerekkori hóembergyűjteményemtől, de ezt az exem elvárta volna. Szeretem az életem, jól elvagyok. Most az is képes örömet okozni, ha elmehetek pár hétre csak a családommal. De bennem van a félsz is, hogy mi lesz, ha már nem lesznek a nagyszüleim. Egyedül maradok, mert rabnak érzem magam egy kapcsolatban és ezért nem lépek, vagy megalkuszom valaki mellett, és feladom magam csak hogy ne maradjak egyedül? A gyerek kérdés is para. Mert legfeljebb azért vállalnék gyereket, hogy legyen, aki továbbviszi a családi hagyományt.


Tehát ha valaki képes volt ezt végigolvasni, adjon tanácsot: tényleg baj, ha nem kezdek gőzerővel férfit fogni és gyereket csinálni? A normális tanácsokat előre is köszönöm!



2017. ápr. 4. 14:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Kettot tarts magad elott.

1. Az eletben soha nem alkuszunk meg.

2. Nem mas ember tesz teged es eletedet boldogga.

2017. ápr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
csináld azt és úgy ahogy neked jó! soha nem tudhatod hogy az életed ahogy alakul. Lehet hogy 2 év múlva megtalálod életed szerelmét,aki úgy fogad el ahogy vagy, és a gyerekvállalás lesz a fontosabb célod.
2017. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom. Mégis.. Most egy kapcsolat inkább boldogtalanná tenne. De egyszer szeretnék. Mert tudom azt, hogy együtt tudok élni olyannal, aki olyan, mint én. De lesz esélyem, ha csak egy kapcsolatom volt eddig? Vagy ha nem vagyok majd 30-as nőként olyan gyakorlott, mint egy hivatásos, akkor végem?
2017. ápr. 4. 14:27
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem baj.


Férfioldalról ennek külön neve is van: MGTOW (men going their own way). Gyakorlatilag ez, amit leírtál, csak férfioldalról. Ugyanígy előfordulhat ez a nézőpont nőkben is, semmi különöset nem látok benne.


Amiket problémaként leírtál: párkapcsolat, gyerekvállalás, "gyerekesség" elhagyása felnőttként). A leírásod alapján ezek mind olyan dolgok az életedben, amiket mások várnak el tőled, vagy te úgy gondolod, hogy mások ezt várják el tőled. Tehát külső kényszerként éled meg őket, belülről nem érzel késztetést ezekre.


Úgy élj, ahogy neked jó, ne az határozza meg a mindennapjaidat, hogy mások elvárásainak megfelelj. Pont azért, mert mindkét nemben előfordulnak az így gondolkodók, jó eséllyel fogsz találni olyant, aki nem akarja kidobni a gyűjteményedet.


Azért figyelj arra, hogy realisztikusan gondolkodj. Pl. egy párkapcsolatban mindenképp kell kompromisszumot kötni (persze nem mindegy, miben). És minél később kezdesz kapcsolatba, annál nehezebb alkalmazkodni, mert sokáig éltél úgy, ahogy neked tetszett. A gyerekvállalás kérdése is fontosabb nőknél mint férfiaknál, mert ahogy egyre idősebb korban vállalnak gyereket a nők, annál nagyobb az esélye a komplikációknak (a gyereknek és az anyának is). Persze 25 évesen még van időd ezt eldönteni.

2017. ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"De lesz esélyem, ha csak egy kapcsolatom volt eddig? Vagy ha nem vagyok majd 30-as nőként olyan gyakorlott, mint egy hivatásos, akkor végem?"


Elég sok egyedülálló 30+os férfi van, mérget vehetsz rá, hogy egy gyerektelen nő ezerszer nagyobb eséllyel indul náluk, mint egy elvált gyerekes.

2017. ápr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mert legfeljebb azért vállalnék gyereket, hogy legyen, aki továbbviszi a családi hagyományt. " Milyen hagyományt? Gyéká hagyományt? :)


25 évesen fiatal vagy, és igazad van, ne egy másik embertől (pártól) várd el, hogy majd sínre teszi az életed (ahogy nagyon sok ember), a fontos, hogy egyedül is stabilan, jól érezze magát egy ember.


"sosem tudnék megválni a gyerekkori hóembergyűjteményemtől, de ezt az exem elvárta volna" ne haragudj, de ez az ember nem érdemelt meg. :D

2017. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
off az MGTOW nekem nagyon szimpatikus mozgalom lenne, csak sajnos van egy nőgyűlölő oldala is, valahogy akikkel eddig találkoztam, mindig belekeverték ezt.
2017. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a válaszod, teljesen megértetted a dilemmámat! Tudom, kompromisszumok mindig vannak, de nekem egy kapcsolatban ugyanaz az elvárásom, amit nyúltani tudok. Összeköltözésnél is szeretném megtartani a szabadságom, ami abban nyilvánul meg, hogy szeretnék egy saját kuckót, és néha minőségi időt tölteni egyedül. Ahogy én elvárom a hűséget, úgy ahhoz tartom magam. Ezen kívül ha intelligens, van humora (még ha sötét is) és szeret utazni, jó eséllyel nyert ügye lenne. Külsőre gyengém a hosszab haj, meg a karakteresebb arc, de ennyi. Kor nem érdekel. Szal 26 és 70 között bárki. Nem irreálisak az "elvárásaim" szerintem. De most egyedül jó. És mindenhol azt hallom, ha ennyi idősen nem vagy több éves kapcsolatban és nincs úton a gyerek, ásd el magad. Márpedig arra nem vagyok kész.
2017. ápr. 4. 14:41
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Amit írsz, az igen életszerűtlen, aki már huzamosabban együtt élt valakivel, az sokat randizott általában előtte.:


"mert bár randiztam, sőt együtt is éltem valakivel"


Fura, hogy a randizást így kiemeled, miközben már együtt is éltél valakivel.


Mi az a "hóembergyűjtemény", ez matricagyűjtemény?

Figyelj, én most leszek 30 éves férfi és én sem válok meg a gyerekkori bélyeggyűjteményemtől! Sőt a main napig van, amit néha gyűjtök, pl. szép albumokat.


"Tényleg baj, ha nem kezdek gőzerővel férfit fogni és gyereket csinálni?"


Randizz még jó párat sok korodbeli férfival, én azt tanácsolom, hiszen az csak egy kötetlen beszélgetés.

2017. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hagyomány? Van egy ház, ami kb 7 generáció óta öröklődik. De ez az egyetlen indokom a gyerekre. Tulajdonképpen az örökbefogadás szimpatikusabb, mint a saját.
2017. ápr. 4. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!