Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég fura problémám van, és nem tudom, kivel beszélhetném meg. Tehát inkább kiírom ide. 25 éves vagyok. Még tanulok, de lassan befejezem, és ki kell lépnem úgymond az életbe. Eddig nem gondoltam bele, mert bár randiztam, sőt együtt is éltem valakivel, nem agyaltam a jövőn, de most valami bekattant. Mindig elég határozott, talpraesett ember voltam, biztosan tudtam, mit várok az élettől. Most például a világból lehetne kizavarni egy párkapcsolat gondolatával is. Mégis.. Lassan betöltöm a 26-ot és azon agyalok, mi lesz velem 70 évesen. Egy-két barátom van, de bizalmasnak nem nevezném őket, az mindig a nagymamám volt. Kora ellenére elég racionálisan gondolkodik, kb úgy, mintha 40 lenne. Én jól érzem magam egyedül. Nem mondom, hogy 10 éven belül nem szeretnék egy stabil párkapcsolatot, de 30 éves korom előtt biztosan nem. Szeretnék karriert, utazni, nem akarom feladni a hobbijaimat. Most úgy érzem, és ez igaz volt az exemre is, hogy egy kapcsolatban nem tudom magamat adni, mert úgy nem kellenék senkinek. Független vagyok, nem szeretem, ha elszámoltatnak. De van egy gyerekes, érzékeny énem is. Csak egy példa: sosem tudnék megválni a gyerekkori hóembergyűjteményemtől, de ezt az exem elvárta volna. Szeretem az életem, jól elvagyok. Most az is képes örömet okozni, ha elmehetek pár hétre csak a családommal. De bennem van a félsz is, hogy mi lesz, ha már nem lesznek a nagyszüleim. Egyedül maradok, mert rabnak érzem magam egy kapcsolatban és ezért nem lépek, vagy megalkuszom valaki mellett, és feladom magam csak hogy ne maradjak egyedül? A gyerek kérdés is para. Mert legfeljebb azért vállalnék gyereket, hogy legyen, aki továbbviszi a családi hagyományt.


Tehát ha valaki képes volt ezt végigolvasni, adjon tanácsot: tényleg baj, ha nem kezdek gőzerővel férfit fogni és gyereket csinálni? A normális tanácsokat előre is köszönöm!



2017. ápr. 4. 14:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ne nevess utolsó, világító/villogó, sálas hóembereket gyűjtök. Együttélés? Sokak szerint nem volt "igazi" kapcsolat, mivel ő sokat utazott és néha hetekig csak skypon tartottuk a kapcsolatot. Persze nekünk megfelelt, nem ezért lett vége.
2017. ápr. 4. 14:47
 12/15 A kérdező kommentje:
Két éve lett vége, és belementem jó néhány randiba, csak hogy jobb legyen, de inkább az lett világos, hogy nem vágyom ilyesmire. Most nem.
2017. ápr. 4. 14:53
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom, hogy miért baj, hogy nem ismerkedsz állandóan. Mert a megszokás nagy úr, és soha nem fogod a változás igényét érezni, csak az utolsó pillanatban, már pánikban.


Hogy én mit csinálnék? Kitűznék magamnak egy minimális ismerkedési időre töltendő állandó programot, és azt mindig betartanám, még ha unnám, utálnám is pillanatnyilag. Hogy mennyit viselsz el, a te tudod. Lehet heti egy alkalom társkeresőn kezdett személyes találkozásokra, templomi ismerkedős kávézás, egyedülállók klubja, akármi. Ha soknak tartod a heti egy alkalmat, akkor kéthetente vagy havonta. De mindenképpen tartanám magam a rendszerességhez.


Olyan ez, mint amikor utál az ember kocogni, de magára erőlteti hetente egyszer, és utólag már örül, hogy hiába utálta fölvenni a tornacipőt, hiába ki nem állhatta magát a futást, meg egy kutya is megijesztette közben, elkezdett az eső is esni, de utólag mégis jobb volt, mint engedni a lustaságnak vagy akármi másnak, és otthon maradni.


Nincs esetleg a nagymamádnak egy ismerőse, akinek hozzádvaló rokona van?


A hóembergyűjtemény nem baj, inkább az ex, akinek nem tetszett. Majd akad, akinek tetszeni fog. És neked is tetszeni fog az Ő kisvasútja, és mindenki foglalkozhat a saját dolgával, a család mellett is.

2017. ápr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy ez sokkal bonyulultabb. Én nem tudok és nem is akarok senkivel együtt élni. Még ugye tanulok, de közben dolgozom, még ha elég kötetlen is. Ha így marad, két éven belül lesz saját lakásom, saját egzisztenciám. De nyilván ha elérem, eszem ágában sem lesz eladni, ahogy közös kasszába sem mennék bele. Így már az összeköltözésnél esélyes, hogy bukik a dolog. Nem akarok mástól függni.
2017. ápr. 7. 22:30
 15/15 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, de szerintem csak meg kell találni a hasonlóan gondolkodó férfit. Biztos, hogy van.


Vannak párok, aki nem élnek együtt, és manapság már nem a házasságra, hanem a gyerekekre írnak előzetes szerződéseket, hogy a pár melyik tagja mit hogyan vállal majd a gyerekekkel.


Most az mindegy, hogy ez mennyire helyes vagy helytelen, de tény, hogy egyre gyakrabban írnak ilyen szerződéseket még a gyerekek születése előtt a szülők. Ügyvéddel, szabályosan.

2017. ápr. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!