Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a teendő ha az unoka...

Mi a teendő ha az unoka ellopta a nagymama dugi pénzének egy jelentős részét és elköltötte, de a szülők kárpótolták, az unoka is bocsánatot kért, de a nagyi nem bocsát meg?

Figyelt kérdés

Már 3 hónap eltelt, de a nagymama még mindig nem hajlandó megbocsátani az unokának. Látni sem akarja.


Az unoka 17 éves és a pénzt (százezres tétel) egy nap alatt elverte, ruhákra és bulizásra.


Viszont a szülők miután megtudták visszafizették a pénzt a nagyinak és elérték, hogy ne tegyen feljelentést, de az unoka bocsánatát nem fogadta. Hallani sem akar róla, a szülőkre is dühös, hogy elrontották a nevelést.


Mi a teendő? Családterapeuta segíthet?



2017. ápr. 17. 19:01
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem világossá kellene tenni számára, hogy még egy éve van ilyesmire. Ha betölti a 18-at kulcsot az asztalra és mehet bulizni is akár.
2017. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
97%

Na, csak elmondtátok a nagyinak? Én nem tettem volna, akkor is ezt írtam. Pont ezért, bár én azt hittem, fizikailag lesz rosszul.

Idő kell. Nem ártana, ha a leányzó pozitív irányba változna. De az érthető, hogy a nagymama bizalma megrendült. Teljesen érthető. Talán idővel.

2017. ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim válasza:
3%
A saját nagymamája akarta feljelenteni? Hisz kárpótolták, és még bocsánatot is kért...
2017. ápr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
97%

Ha innentől kezdve az unoka tényleg megembereli magát, és normális életet kezd élni, akkor végül biztosan megbocsát majd, a maga idejében, a nagymama is.

Ha az unoka továbbra is vállalhatatlanul zűrös lesz, akkor kitagadást érdemel, nem megbocsátást.

2017. ápr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
97%
A tisztességtelenségre nincs bocsánat. Nyilván a szülők sem igen nevelték a gyereküket, csak úgy "nevelődött" és ezek szerint csak a rossz ragadt rá. Meg kellene tanítani keményen dolgozni és nem a segge alá tenni mindent.
2017. ápr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
98%

Nehogy már a nagymamát küldjétek terapeutához...mert az unoka nem normális.

Biztos hogy többet be nem tehetné a lábam hozzám!

2017. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
97%
Te vagy az, aki nem olyan rég kiírt egy kérdést, ahol a nővéred ellopta a nagyid sok ezer forint nyugdíját, és elverte ruhákra? Ott is a húg kérdezett. Ez annak a "sztorinak" a folytatása? Mert akkor nagyon tré a nővéred viselkedése.
2017. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
94%
Mutat bármi megbánást az unoka, vagy csak azért kért elnézést, mert a szülei ráparancsoltak és megvonták a zsebpénzét? A "rossz társasággal" tartja még a kapcsolatot? Egy ilyen húzást sokáig tart helyrehozni, mert hiába bocsát meg a nagyi, most hatalmasat csalódott és nagyban megrendült a bizalma valakiben, akit a legjobban szeret.
2017. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
96%
Az a baj, hogy egy pár százezres lopás már nem gyerekcsíny, ráadásul a drága unoka sem gyerek már a szó szoros értelmében. Az meg még egy lapáttal tesz az egészre, hogy az idősek tapasztalatom szerint haragtartóbbak mint a fiatalabbak. Szóval simán lehet, hogy a drága tesód b..szhatja.
2017. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
91%

az oké, hogy a szülők kártalanították a nagymamát, ez a nagymama felé korrekt. viszont a szülők helyében ettől függetlenül a nyári szünetben elküldeném a gyereket dolgozni, és ugyanúgy visszafizettetném a nagymama pénzét vele is. Még enni se adnék neki, ha nem dolgozna.


kamaszként háromszáz forintot elcsenni bocsánatos bűn, 10000-ret jellemtelenség, de százezres tételt ellopni és elverni - erre nincsen szó... ha így folytatja, nagyon hamar vagy börtönben végzi, vagy prostituáltként...

2017. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!