Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a teendő ha az unoka...

Mi a teendő ha az unoka ellopta a nagymama dugi pénzének egy jelentős részét és elköltötte, de a szülők kárpótolták, az unoka is bocsánatot kért, de a nagyi nem bocsát meg?

Figyelt kérdés

Már 3 hónap eltelt, de a nagymama még mindig nem hajlandó megbocsátani az unokának. Látni sem akarja.


Az unoka 17 éves és a pénzt (százezres tétel) egy nap alatt elverte, ruhákra és bulizásra.


Viszont a szülők miután megtudták visszafizették a pénzt a nagyinak és elérték, hogy ne tegyen feljelentést, de az unoka bocsánatát nem fogadta. Hallani sem akar róla, a szülőkre is dühös, hogy elrontották a nevelést.


Mi a teendő? Családterapeuta segíthet?



2017. ápr. 17. 19:01
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a nagymamának!Hiába fizették vissza a szülök mégis csak LOPOTT az unoka,ennyiből nincs elfelejtve!

Minek kéne családterapeuta? Mert nem hajlandó megenyhülni a nagymama 1 sima bocsánatkérésre?! Majd az idő,vagy a nagymama eldönti mi lesz!


A szülök hibája is,hogy lopott a gyerek.. Én sem bocsájtanék meg

2017. ápr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a dorbézolós csaj testvére, akinek a nagymuterjának a nyugdiját elverték. Él még a tesód? :D
2017. ápr. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Én bizony feljelentettem volna mert ugy tünik a szép szobol képtelen tanulni.

Anyuciék most kihuzták a szarbol ergo mit tanul meg: hogy bármit megtehet, ugyis megussza.

Hát nem, járjon csak a biroságra, hogy meglássa, a döntésének (17 éves, NEM kisgyerek) sulya van. Ha egy év mulva bárhol ilyent tesz és elkapják, börtönbe kerül.


Mellesleg én sem akarnék egy ilyen elcseszett unokát a házamban látni, minek? Hogy áll andoan azt kelljen lesnem, mikor lop meg ismét?

2017. ápr. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a nagymamának, tényleg elrontották a nevelést.

Az én nagyszüleimnek is van pénze, több millió forintot is el tudtam volna venni tőlük, ha olyan lennék.De nyilván szeretem és tisztelem őket,azért a pénzért ők dolgoztak meg anno, az övéké, fel sem merült bennem sosem ilyen.

Valami nagy baj lehet az unokával, ha ezt normális dolognak tartja.

A szülőknek el kellett volna küldeni szerintem diákmunkára a lányt és a lánynak kellett volna ledolgozni és visszafizetni a pénzt az utolsó forintig.

Ezzel,hogy kifizették helyette semmit nem értek el, semmit nem tanult belőle.

Nagyon le kell süllyedni ahhoz amúgy,hogy valaki családtagtól lopjon. Nem is tudom erre mit lehetne mondani. Ez egy normális családban elképzelhetetlen.

2017. ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 mikokka válasza:
84%
Az érzelmek elég nagy fokon dúlnak most nálatok. AZ idő old meg sok mindent. A kimondott szavakra ( bocsánat kérés) az érzelmi megfelelés csak sokkal később kövekezik be, mert nem kis dolog történt. Türelem, szeretet, kivárás, visszafogadás, ezeket a kulcsszavakat javaslom.
2017. ápr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 mikokka válasza:
0%
A szülőket nagyon jófejnek tartom, hogy a gyerek által elrontott dolgokat helyre akarják hozni. Viszont a büntetésnek nem látom értelmét.
2017. ápr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

ez nagy értékű lopás nem tini gyerekcsiny

17 évesen ezért le kelet volna csukatni

pépnz éhes kis k1rva jól teszi a nagyi ha leráza

2017. ápr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Meddig akarják még hagyni a szüleid, hogy kiélje magát a nővéred? Ha már az ő számlájukat is lefosztotta? Mert most az következik.


A nagyinak maximálisan igaza van.

2017. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Dudok Andrásné ***** válasza:
Gondolom egyformán lettetetek nevelve te mégis okosabb vagy mint a szüleid!! Sajnos semmi nem használ mig az a baráti köre van, ha csak egyszer rendórkézre, vagy börtönbe nem jut!! 5 ezer zsebpénz????? Huha??? Semmit. Vigyen otthonról reggelit akkor nem tud drogot venni.A jelek azt mutják arra kell !!APAAAA ?? Talán neki kellene jobban odafigyelni!!!
2017. ápr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
a nagymama dontese es ha igy erez az unoka irant joga van hozza hogy megszakitsa vele a kapcsolatot. mi a biztositek arra hogy megbocsajt es a kedves unoka megint elkovet valami disznosagot ellene. hagyjatok beken a nagyit es az unoka se zaklassa. se bocsanatkeressel se latogatassal.
2017. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!