Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A mamám megőrjít. Mi a megoldá...

A mamám megőrjít. Mi a megoldás? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Mindenhez negatívan áll, panaszkodik folyamatosan, mindenkiben és mindenben csak a rosszat látja. A nála tett látogatások után napokig rossz kedvem van. Kimerít teljesen, semmihez sincs kedvem. Folyamatosan hívogat és írogat facebookon(!), hogy menyjek el hozzá. Sütött ezt meg azt, vett nekem ruhát, "beteg" a kutyája, nézzem meg stb. Aztán ha ott vagyok, elmondja hogy én őt már nem is szeretem, csak magammal törődök, mi lesz így vele, belehal. Eddig az volt a baja h nagyon sovány voltam, most meg azt mondja, hogy kövér vagyok (169cm/59kg), csúnya a hajam, hogy nézek már ki ebben a ruhában... Értem én, hogy csak figyelmet akar, de egyszerűen nem tudok minden nap eljárni hozzá. Nem megy aztán se a tanulás, se otthon a házimunka. A párom azt javasolta, hogy ne mennyek el, mert nem bírja nézni amilyen állapotba kerülök a mama miatt. De azt meg nem tehetem meg vele. Beszélni próbáltam a fejével, a legnagyobb kedvességgel is, de egyik fülén be, a másikon ki.

2017. máj. 12. 10:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem azért viselkedik így, mert nem szeret téged vagy csesztetni akar, hanem valószínűleg elkezdett demens lenni. Ezt nagyon nehéz felfogni az itt írogatóknak?

Persze, mindjárt jön a kérdezőtől a válasz, hogy teljesen egészséges, blabla, de ezt nem tudhatod! Egyébként is megváltozik az ember személyisége, ahogy megöregszik, mit nem lehet ezen megérteni?

2017. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%

Én is alaposan megöregedtem (65 éves vagyok) és azt tapasztaltam, hogy az öregségemmel eljött az őszinteség kora is nálam.

Nem köntörfalazok, ahogy megfogalmazódik bennem egy gondolat kimondom, persze igyekszem az udvariasság, vagy a jó ízlés határain belül maradni, de néha még így is félresikerül.

Nem tudom mitől van ez az időseknél?

Talán mert már nincs különösebb tétje a dolgoknak?

Azt mondjuk a mai napig nem értem, hogy a velem korúak miért erőltetik, vagy zsarolják ki a látogatásukat?

A kierőltetett dolgoknak számomra nincs értéke, de a többségnek még mindig ezek a látszatdolgok a legfontosabbak a kiüresedett életükben.

Sose öregedjetek meg, ritka undorító dolog, akárki akármit is mond!

2017. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

64 éves, semmilyen gyógyszert nem szed. Fitt, minden reggel sétál egy nagyot, gond nélkül szalad a 2 éves unoka után..

1-2 éve kezdett rosszabbra fordulni a helyzet. De mindig is ilyen panaszkodós, rossz személyiség volt. Kis koromban is sírt, amikor pl megtudta h négyest hoztam haza a suliból(a kedvenc kisunokája fájdalmat okozott szegény mamának ezzel). Azt mondogatta, h neki mindent elmondhatok, közben kiteregette a legféltettebb gyermeki titkaim. Tudom, hogy a korral sok gond jár, de jelen esetben nem csak erről van szó. 20-30 éve is majdnem ugyanígy kesergette édesanyámék mindennapjait.

Pedig annyi öröm van az életében, de nem képes meglátni. Nagyon sajnálom ezért, s nagyon sokáig próbáltam, nem tudtam segíteni. Azt hiszem, nem éri meg napokig dekoncentráltnak és kedvetlennek éreznem magam őmiatta. Nem szeretném vele megszakítani a kapcsolatot, de ez semmiképp sem mehet így tovább. Megpróbálok mégegyszer leülni vele, s ha nem érti meg... jön a rosszabbik megoldás.

Mégegyszer köszi mindenkinek a választ. Ment a 'hasznos' mindenkinek.

2017. máj. 12. 16:39
 14/16 anonim ***** válasza:
Van állata, kertje?
2017. máj. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, van.
2017. máj. 13. 18:00
 16/16 anonim ***** válasza:
És milyen állata és növénye van? Úgy értem, hobbiállat, társállat? Virágok, sziklakert, amiket a saját örömére gondoz?
2017. máj. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!