Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális dolog az, hogy a fél...

Normális dolog az, hogy a fél éves kislányom jobban ismeri és többet is mosolyog arra a nagyszülőre, akivel napi szinten találkozik, mint akivel heti egyszer?

Figyelt kérdés
Anyósomék a szomszédban laknak,míg a szüleim 2 órára.Járunk sokat a szüleimhez is. A jövőben,amikor már nagyobb lesz ez a távolság nem megy majd a kapcsolatuk rovására?Szeretheti e őket ugyanúgy?

2017. jún. 12. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy normális, hogy azzal közvetlenebb kapcsolatban van, akit minden nap lát. Az én szüleim is 100km-re laknak tőlünk, (mondjuk nekünk anyósom is), de nincs a kapcsolatukkal semmi probléma a távolság miatt, kölcsönös az imádat. Az én lányaim már nagyobbak, 7 és 3évesek, de m odafigyelünk arra, hogy a találkozások meglegyenek rendszeresen. Anyumék és anyósom is jön hozzánk kb egy-két hónapban 1x felváltva, mi is megyünk amikor tudunk, általában ünnepekkor, szülinapokon. Az nem sok éves szinten, de a kapcsolat rovására nem megy. Az a lényeg hogy a nagyszülő kimutassa a szeretetét, játsszon és foglalkozzon a gyerekkel, és akkor ha messze is van, nem lesz gond a gyerek szeretni fogja.


Még azt is megtehetnéd, hogy a babával elmész néha, pl 2-3 havonta egy hosszú hétvégére, pl péntektől vasárnapig a szüleidhez. Így mégtöbbet lehetnek együtt, a gyereked pedig minél nagyobb lesz, annál több emlék fog megmaradni a kis fejében a távoli nagyiról és papiról is, és a te lelkednek is biztosan jót tenne. :)

2017. jún. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minthogy sok olyan helyzetet láttam már, hogy a nagyszülők is utaznak az unokákhoz, nem csak fordítva, akkor a válaszom: minden rendben lesz, csak szervezés része.
2017. jún. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Azért kár azzal áltatni a kérdezőt, hogy esetleg nem fog jobban ragaszkodni ahhoz a nagyszülőhöz, aki tényleg a szomszédban lakik. Persze, fontos, hogy a nagyszülők is olyanok legyenek, de a rendszeres, gyakori kapcsolat nagyon fontos.

Ha mind a két oldalról normális nagyszülők vannak, akkor valószínű, hogy jobban fog kötődni az anyósodékhoz, ha továbbra is gyakrabban látja majd őket. Elég durva dolgokat kellene csinálnia anyósodéknak, hogy ahhoz kötődjön jobban, akiket ritkábban lát.

De ez nem zárja ki azt, hogy a te szüleidet ne szeresse.

Tapasztalatból beszélek. Anyukám rá a példa. A nővérem gyerekeivel sajnos nem tudta tartani a kapcsolatot rendesen, heti szinten volt a dolog. Dolgozott, messzebb lakott, mint a másik mama. A másik mama 3 házzal arrébb lakott, a másik gyerekéről egyidős unokák voltak, így együtt nagy buli volt mindig nála, nyaralni vitte őket, minden nap unokázott. Anyukámnak ez nem ment (más bajok is voltak). Évekkel később nekem is lettek gyerekeim. Anyukám már nyugdíjba ment, megszűnt a gondviselési kötelezettsége, rengeteg ideje maradt, a szomszédban lakott. Ezzel szemben anyósom másik városba, pedig csak félórára. Ő is csak hetente jött. Ilyenkor egész nap itt van, de mégsem olyan a kapcsolatuk, mint anyukámékkal. Egyszerűen szükség van a JOBB kapcsolathoz a gyakoribb találkozásra. Ettől függetlenül a gyerekek kapcsolata jó az anyósommal, mert tényleg mindent meg is tesz, mégis anyukám az első számú.

2017. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A gyermeked erdeke, hogy minel tobben szeressek es a nagyszulok az elete resze legyenek! En sokaig (nehany honap) nem vittem anyosomhoz a Picurit mert nem kedveltem anyosom, sajnos nekunk mas nagyszulo nincs. Amikor elkezdtem hozza vinni azt vettem eszre a Picuri sokkal boldogabb es kozvetlenebb mindenkivel! A kicsi erdeke az elso! Neki kellenek a nagyszulok! Azzal pedig ne foglalkozz, hogy melyikhez kotodik jobban! Sose tudni mit hoz az èlet! Orulj neki, hogy ilyen kozel lakik legalabb az egyik nagyszulo es vidd hozzajuk amennyiszer csak tudod!
2017. jún. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 survivorrocky123 válasza:

Nem értem a kérdéses,ne a nagyszülökhö passzold le a gyereket vidd el öt/öket kirándulni.Légyvigazságos a gyerekeddel szemben de reálisan gondolkodj!

Òrülök a válaszadásra. Tovàbbi Kellemes Napot!

2017. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a messzebb lakó nagyszüleimhez jobban kötődöm.. Mindegyiküket szeretem, de a messzebb lévők jobban hasonlítanak rám belsőleg, így nekik bátrabban mondok bármit
2017. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!