Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem fogadnak el Anyaként...

Miért nem fogadnak el Anyaként? Miért változott meg a nagyszülők viselkedése?

Figyelt kérdés
Már Kismamaként és most, Anyaként is rengeteg sérelem ér mindkét Nagymamától, mert nem azt csinálom, és nem úgy, ahogy Ők megélték, elvárnák, stb. Ők nem a segíteni akarok/szeretnék kategória, hanem a elvárom, hogy így és így legyen, ha nem akkor sértődés és pocskondiázás van. Eddig próbáltam nem foglalkozni vele, vagy kedvesen megbeszélni, de most már úgy érzem, teljesen megmérgezik az Anyaságomat, és a Párommal való kapcsolatomat. Úgy érzem, semmi se jó nekik, amit csinálok, és mióta próbáltam Velük megbeszélni, hogy mi bánt, azóta a környezetükben Ők lettek a sértettek, visszahallom mindegyik oldalról, közben Velem szemben továbbra is az az udvarias, kedveskedő odamondogatás van. Páromon látom, hogy stresszeli és nem akar már ezzel foglalkozni, így egyedül maradtam ezzel. Minap a Védőnő is eljött, hogy az egyik Mamával találkozott és ledöbbent, mennyire erőszakos, meg is látogatott és a Védőnő elmondta, mennyire ledöbbent és nem is gondolta, hogy ilyen lelki körülmények között vagyok. És hogy én sose panaszkodom a nagyszülőkre. A Védőnő és a Gyermekorvos szerint is minden rendben a Kicsivel, azt mondják jól csináljuk a Párommal. Akkor mégis miért kell két akaratos nagyszülőnek tönkre tenni a napjaimat? Azt sajnálom a legjobban, hogy annyira letör és boldogtalanná tesz, hogy látom a Kicsin is, hogy érzi rajtam, hogy valami nem stimmel. Próbálom leplezni, de biztos vagyok benne, hogy megérzi. Van ebből valami kiút? Most tényleg az lenne a végső megoldás, hogy mindenkivel össze kellene veszni? Ha próbálom velük kedvesen megbeszélni, úgy érzem, gyengeségnek tartják és nem érdekli őket, mit mondok. Elkönyvelik, hogy hisztis vagyok, meg érzékeny. Volt már más is ilyen helyzetben? Mi lenne a jó megoldás?

2017. jún. 19. 08:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

A jó megoldás az lenne, ha a párod nem bujkálna a konfliktus elől, hanem felvállalná és leállítaná a kedves mamáékat. Nélküle ezt a harcot nem nyerheted meg. Nem is értem, hogy képes tétlenül tűrni, hogy téged állandóan szapulnak - sokat elárul róla.

Végső esetben igen, én összevesznék velük. Az is jobb, mint így felnevelni egy gyereket. Ha ennyire nem tetszik nekik az életetek, vagy te, akkor nem kell jönni, csókolom.

2017. jún. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Lehet drasztikusnak hangzik de meg kell szakítani a nagyikkal a kapcsolatot amíg észhez nem térnek. Ha tényleg most ilyen érzékeny időszakban vagy, mondjuk szoptatsz is akkor nem kell a felesleges idegeskedés. Ne hívd át őket, csak akkor jöhetnek a picihez ha ti hívjátok őket. Magadnak szülted azt a pici babát, nem a nagymamáknak, érte igenis te és az apja vagytok felelősek, nem a nagyik.
2017. jún. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha a mamak nem ertenek a szobol hiaba probald nekik normalisan elmondani hogy vegyenek vissza, akkor nem kell oket tobbet beengedni.

Ha a vedono is latta, hogy a viselkedesuk nem oke, akkor neked van igazad, ok meg pocskondiazzanak csak ahogy akarnak az ajto tuloldalan (...legalabb lesz is ra valami okuk.)

Foleg, ha a te idegesseged atragadva gyerekre is...ez senkinek sem tesz jot.

Parod sem akar ezzel foglalkozni, akkor te minek veszed magadra egyedul? Te a paroddal es a gyermeketekkel vagy most mar egy onallo csalad. Nektek kozosen kellene fellepni az ilyen problemak megoldasa kapcsan, es egy oldalon kellene allni. Ti tudjatok mi a legjobb nektek es a gyereknek, a ti felelosegetek a gyerek egeszseges nevelese.

Akinek meg ez nem tetszik, az igy jart...

2017. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom a környezetükben sem túl népszerűek a nagyszülők, ők úgy vannak vele, hogy nekik többet ér az, hogy beleszólhassanak, tönkretegyék másoknak az életét, mint hogy szeressék őket.

Kérdés, mi a fontosabb Nektek, a saját, gyereketek jövője, vagy a nagyszülőkkel való "jó" kapcsolat.

Mindenképp a kapcsolat leépítését javaslom, ha "csak" ennyi áll mögötte.

Bár lehet, örökösödéi sérelmek, stb húzódik emögött, ami tipikus néhány nagyszülőnél.

Cserébe ezt "nyújtják" a fiataloknak.

2017. jún. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Ritkábban kell látogatni őket, akkor majd képesek lesznek örülni, ha ott vagytok. Az én mamám is mondta, hogy adjak neki teát, határozottan közöltem ,hogy tőlem teát sose fog kapni a baba. Ha nem tetszik neki, akkor sem. Nem kell mindent lenyelned.
2017. jún. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Attól tartok, hogy a Te személyiségedben lehet valami, ami kiváltja a "nagymamák" fokozott uralkodási megnyilvánulását. Ugyanis, bevallom, én sem értem pontosan, hogy milyen "nagymamáról" írsz. Ők a Te nagymamáid, vagy a gyereked nagymamái, azaz a Te édesanyád és a párodé ?? Ha az életben is úgy viselkedsz, mint amilyen nem egyértelműen, magyarán félreérthetően fogalmazol írásban, akkor érthető, hogy Ők is valamilyen bizonytalanságot éreznek a viselkedésedben és tetteidban, amelyet szeretnének "helyre tenni" és ezt a maguk határozott, kissé erőszakos módján teszik.
2017. jún. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Attól tartok, hogy a Te személyiségedben lehet valami, ami kiváltja a "nagymamák" fokozott uralkodási megnyilvánulását. Ugyanis, bevallom, én sem értem pontosan, hogy milyen "nagymamáról" írsz. Ők a Te nagymamáid, vagy a gyereked nagymamái, azaz a Te édesanyád és a párodé ?? Ha az életben is úgy viselkedsz, mint amilyen nem egyértelműen, magyarán félreérthetően fogalmazol írásban, akkor érthető, hogy Ők is valamilyen bizonytalanságot éreznek a viselkedésedben és tetteidben, amelyet szeretnének "helyre tenni" és ezt a maguk határozott, kissé erőszakos módján teszik.
2017. jún. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az én Anyumról és Párom Anyujáról van szó. Konkrétabban is leírhatnám a történéseket, de regény lenne belőle. A két nagymama se beszél egymással, barátaik sincsenek. Szeretem Őket, csak nagyon fáj, hogy mindig megbántanak, megsértődnek. De nem akarom azt csinálni, amit Ők akarnak, ennyi erőből le is adhatnám Nekik a picit....?!
2017. jún. 19. 08:39
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha a párod mamlasz, akkor állj te a sarkadra. Engem is sokat szekáltak mindenféle hülyeséggel (élnek még a gyerekek, nem kell aggódni) és az óvodában anyósom olyan mocskos dolgokat hazudott rólam, hogy évekig nem tértem magamhoz. Azért csinálják ezt, mert ócska emberek, ezért. Nem kell őket mentegetni a bűnük alól, mert erre a szemét viselkedésre nincs mentség.
2017. jún. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 acelsziv ***** válasza:
93%

Olyanok vagytok, mint a szamár akinek a bokorban százszor beverték a fejét de odadugja százegyedszerre is.

Mindkettőtöknek fel kellene nőni és vállalni a konfrontációt a családdal.

Neked is, a párodnak is le kell állítani a szülőket.

A TI életetek a TI családotok. Ebbe másnak beleszólása NINCS.

Fogjátok fel, hogy már családos emberek vagytok akik gyereket nevelnek. Ha nem álltok ki magatokért egyfolytában alázva lesztek a gyerek előtt is és semmi tekintélyetek nem lesz előtte. Milyen szép lesz amikor majd kamaszodik és az arcotokba köp, mert a mamáktól ezt látta, hogy lehet.

2017. jún. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!