Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van itt olyan ember, akinek...

Van itt olyan ember, akinek annyira "más világban" él a nagymamája, papája, hogy képtelen őket hosszabb ideig elviselni?

Figyelt kérdés

Papám közel 80 éves, kétkezi munkás volt egész életében. Azt már megszoktam, hogy azt hiszi, hogy az papagájok szaporodásától kezdve autóvezetésig mindenhez ért.


De amikor életvezetési tanácsokat, olyan érzésem van, hogy megrekedt vhol a 90es években.


Szerinte értelmetlen dolog diplomát szerezni, inkább érettségi után mennem kellett volna egy gyárba, "nem jó a mai fiatalok hozzáállása".


Vágassam le hajam, mert férfiaknak rövid haj való, s hosszú haj lányos, egy férfinak tudnia kell mindent megszerelni, vegyek szerszámkészletet stb.


Nekem az az igazán elképesztő, hogy sok magyar szülőnél/nagyszülőnél látom, hogy teljesen meg akarja szabni, hogy a gyereke unokája milyen életet éljen, és legkisebb eltérést a "normálistól" sem viseli el.

Mintha nem igazán éreznék, hogy hol a határ.


Az érdekelne, hogy nektek is van-e hasonló tapasztalatok.



2017. jún. 19. 09:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem a dédim ilyen,mindig sopánkodik hogy régen az öregek parancsoltak a fiataloknak meg kuss volt. Spórolni,spórolni ez a jelszava,mert neki minden fillért megkellett fognia,most a fiatal se költekezzen. Még azt is meg akarja szabni hogy mossam a bugyimat.
2017. jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Igen. Nagypapám 80 éves, csak nálunk annyival rosszabb a helyzet, hogy diplomás és világ életében főnök volt. Ezáltal azt hiszi, hogy a családtagok is a beosztottjai és én vagyok a bunkó, mert visszaszólok ha úgy beszél velem és csicskáztat mint ha a s.eggéből rántott volna ki. Mamám világ életében ráhagyta, senki nem küldte el soha melegebb éghajlatra. "Mindenhez ért", még az én szakmámban is "jobban tudja a dolgokat mint én". Emellett egoista, önző, mindig neki van igaza, már azt is megkaptam, hogy nekem és a páromnak együttvéve nincs annyi eszünk mint neki. Minimálisra redukáltam a kommunikációt, mert elviselhetetlen.


Amíg együtt laktunk 1 órás cirkuszt csinált abból ha nem hajnali 6kor keltem és álltam neki füvet nyírni, hanem mondjuk délelőtt 10kor. Szerintem 1 napig tudnám sorolni a hülyeségeit. Ha ez nem lenne elég, az önimádat mellé társul még egy jó nagy adag rosszindulat (mamám oldaláról is) + képmutatás. Szóval a nagy családi ünnepeket leszámítva nem találkozunk és akkor is 200-on van a vérnyomásom.

2017. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
"Szerinte értelmetlen dolog diplomát szerezni, inkább érettségi után mennem kellett volna egy gyárba, "nem jó a mai fiatalok hozzáállása". " Melyik 90-es években maradt? 1700-1800-as években, vagy korábban?
2017. jún. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!