Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Idős, beteg családtag. Mit...

Idős, beteg családtag. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nagymamám tavaly meghalt. Így felköltöztünk (férjem, fiam, én) a 84 éves nagypapámhoz, ne legyen egyedül. Egyéb betegségei is vannak, de kb. 2 hónapja kiderült, hogy tüdőrákos. Egyre gyengébb, de azért még elcsoszog. A héten katétert kapott, mert már a vizelés sem megy. Tegnap nagyon rosszul lett (oxigénhiány), fél óráig próáltam tartani egy széken míg kijött mentő. 50 kilós nő vagyok, tehát fizikailag nem vagyok épp toppon ilyen "feladatokhoz". Szerencsére jobban van, ma megint elcsoszogott, fel tud ülni, talán hétfőn haza is jöhet.

Itt jön a fő -önző- kérdésem: ti megpróbálnátok vele megbeszélni egy idősotthont (már ha így beveszik) vagy ápolnátok míg él? Őszintén, imádom a nagypapám és lelkileg, testileg eléggé megviselő az elmúlt időszak. A héten már ott tartunk, hogy pelenkázni kell, amit megcsinálok.. de ha szégyen ha nem, öklendezve, ennyire nem vagyok szociális beállítottságú. Az is sajnálatos, hogy a gyerekemnek végig kell néznie, amíg a dédipapa a konyhában fetreng a saját "végtermékében", míg a mentőt várjuk.. De ha jobban is van már hetek óta ott tartunk hogy 10percenként takarítom a körletet, amerre elcsoszogott, minden ki van kenve a faltól kezdve mindenig. Persze, nem tehet róla, de idegörlő, meg számomra rossz, hogy a gyerekem ilyen helyzetbe hozom, arról nem is beszélve, hogy kis 2 szobásban lakunk, tehát gyerek összezárva velünk, papa külön.

Nagyon imádom a nagypapám és szemétnek érzem magam, hogy ilyen eszembe jut... de már állandó felügyeletre szorul, szerintem már csak rosszabb lesz sajnos és ez nem megjósolható, hogy hónapok vagy akár évek vannak még hátra. Ti mit tennétek?



2017. jún. 23. 16:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
9%
Na látod, mondom én, hogy dögöljön a papa, mert a tündérvirágnak kell a hely. A másik változatot akkor ebben a beszélgetésben többet ne hazudd.
2017. jún. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Gratulálok a szövegértelmezésedhez. Nem, én nem szerettem volna gyerekként egyik hozzátartozóm sem így látni, mert még felnőttként is borzasztó lelkileg, nem tudom itt hol van a sztoriban a helykérdés, még a kérdéseben sem ezt fogalmaztam idegörlőnek.
2017. jún. 23. 18:33
 23/30 anonim ***** válasza:
52%

A 70%-os válaszolóval nem foglalkozz, mert csak veszekszik, nem képes értelmezni, amit írsz és valószínüleg magából indul ki.


A kérdésre: feltétlen érdeklödj utána a házi ápolásnak, mert egyrészt annak nem sok értelme van, hogy megrokkanj, másrészt a bácsinak is jobb, ha szakszerüen látják el, és mégha csak pár órára is leszel tehermentesítve, aaz is sokat számít és több idöd lesz a gyerekre is.

2017. jún. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenképp rákérdezek a háziorvosunknál, (gondolom nem egy hasonló esetet látott már), hogy a helyzetünkre mi lenne a legjobb megoldás vagy mit hol vehetek igénybe.
2017. jún. 23. 18:54
 25/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki normálisan válaszolt!

Mindenképp rákérdezek a háziorvosunknál, hogy esetünkben mi lenne a legjobb megoldás vagy mit és hol vehetek igénybe segítség gyanánt (gondolom nem egy ilyen esetet látott már).

2017. jún. 23. 18:56
 26/30 anonim ***** válasza:
28%

Roppant "vicces" a Gyakori "közönsége"...

Elmondanak, mindennek, hogy ki akarod semmizni, idősotthonba akarod adni, stb, de akik azt javasolták, hogy otthonápolást kérj, azokat meg lehúzzák :D

Most akkor mit csinálj? :-) (szerintük)

2017. jún. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
85%
Volt a környezetemben egy hasonló helyzet. Otthon ápolták, a hölgy szintďn nagyon vékony, de a férj jobban be tudott segíteni, ott is van kisgyerek. Eljött az a pont, amikor nem bírták tovább, sajnos otthont kellett keresni. Nagyon nem egyszerű, mindenhol teltház van. A kisgyereket annyira megviselte, hogy látta leépülni az idős rokont, hogy pszichológushoz kell hordani. Nem azért, mert otthonba adták, hanem a leépülés folyamata viselte meg. Szerintem keressetek neki helyet, igenis a gyerekre is kell gondolni.
2017. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Valószínű túlfilóztam. Tegnap meglepően jól volt a kórházban, de ma szörnyű... nem mondtak semmi jót...
2017. jún. 24. 17:50
 29/30 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a nagyapádnak hetei vannak hátra, és nem biztos, hogy hazakerül a kórházból. Ha eddig ápoltad, most már semmi értelme beadni otthonba. Minimum féléves várólistával találod magadat szembe... Vszinűleg őt már csak ápolási osztályra veszik be, vannak fizetős ápolási osztályok, ahol havi 70-80 ezerért kórházi ellátást kap. Őneki már az kell sajnos szerintem. Aki nem csinálta, az nem tudja, mennyire megterhelő egy végstádiumos ember ápolása. Van hospice szolgálat, van háziápolás, fogadhatsz képzett ápolónőt (nyugdijas ápolónők óránként egy ezresért), ezek valamennyit könnyitenek a terheden. A kisgyereket ez mélyen megterheli, ez egyértelmű, nem neki való látvány, és az egész családot megterheli, nagyon, felnőttként is iszonyu nehéz végignézni egy ember végső leépülését és eltávozását. Csak te dönthetsz, és jó döntés igazából nincs... (én végigcsináltam, a haláláig, de nagy áldozattal járt, egzisztenciálisan is, pszichikailag is, és mi jobb anyagiak és lakáskörülmények között voltunk szerencsére, de igy sem volt könnyű).
2017. jún. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
0%
Szerintem mindenképp keress idősekothonát, vagy ha az nem megy, addig is szakembert. Ne akarj a lefogyás, a megterhelő fizikai/lelki munka miatt pár éven belül utánamenni, kielőzni őt... az életnek van eleje, és vége... ez pedig neki is megalázó, biztos sajnál téged, és nem akarja, hogy sérvet kapj, vagy tönkremenj.. a gyerekeknek pedig ne az maradjon meg, hogy a papa magatehetetlen, maradjon meg a szép emlék. Ha gyerek lennék, a hosszas otthoni ápolás után nem azt vonnám le következtetésként, hogy de szép anyutól, hanem azt, hogy 'hogy bírja, mennyire altruista, én biztos nem fogom végigcsinálni'.Én ha ilyen idős leszek, biztos magamtól megyek majd oda, és a szüleimet is vinni fogom, ha abba a fázisba kerülnek. Ne mondj le róla, tervezzetek beszélgetéseket, az agy sokkal tovább bírja általában, mint a test, ezért fontos, hogy ne maradjon magára... de attól még, hogy régen nem volt ilyen lehetőség, és a mostani sz*r helyzetnél is sz*rabb volt a helyzetük az embereknek, és nem tehették meg a szakszerű ellátást, nem azt jelenti, hogy az a jó. Valszeg az összes idős ilyen besavanyodott nézetet vall, mint az otthon, egyedül ápolást, mert mást nem ismer... :/
2017. jún. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!