Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Idős, beteg családtag. Mit...

Idős, beteg családtag. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nagymamám tavaly meghalt. Így felköltöztünk (férjem, fiam, én) a 84 éves nagypapámhoz, ne legyen egyedül. Egyéb betegségei is vannak, de kb. 2 hónapja kiderült, hogy tüdőrákos. Egyre gyengébb, de azért még elcsoszog. A héten katétert kapott, mert már a vizelés sem megy. Tegnap nagyon rosszul lett (oxigénhiány), fél óráig próáltam tartani egy széken míg kijött mentő. 50 kilós nő vagyok, tehát fizikailag nem vagyok épp toppon ilyen "feladatokhoz". Szerencsére jobban van, ma megint elcsoszogott, fel tud ülni, talán hétfőn haza is jöhet.

Itt jön a fő -önző- kérdésem: ti megpróbálnátok vele megbeszélni egy idősotthont (már ha így beveszik) vagy ápolnátok míg él? Őszintén, imádom a nagypapám és lelkileg, testileg eléggé megviselő az elmúlt időszak. A héten már ott tartunk, hogy pelenkázni kell, amit megcsinálok.. de ha szégyen ha nem, öklendezve, ennyire nem vagyok szociális beállítottságú. Az is sajnálatos, hogy a gyerekemnek végig kell néznie, amíg a dédipapa a konyhában fetreng a saját "végtermékében", míg a mentőt várjuk.. De ha jobban is van már hetek óta ott tartunk hogy 10percenként takarítom a körletet, amerre elcsoszogott, minden ki van kenve a faltól kezdve mindenig. Persze, nem tehet róla, de idegörlő, meg számomra rossz, hogy a gyerekem ilyen helyzetbe hozom, arról nem is beszélve, hogy kis 2 szobásban lakunk, tehát gyerek összezárva velünk, papa külön.

Nagyon imádom a nagypapám és szemétnek érzem magam, hogy ilyen eszembe jut... de már állandó felügyeletre szorul, szerintem már csak rosszabb lesz sajnos és ez nem megjósolható, hogy hónapok vagy akár évek vannak még hátra. Ti mit tennétek?



2017. jún. 23. 16:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
39%

A nagypapádnak nagyon kevés ideje van hátra. Fizessetek arra a max 2 évre a nyugdíjából (meg az ingyen lakhatás fejében, a várható örökség terhére, stb) otthonra ápolót.


Ne haragudj, de ennek így nagyon olyan beütése van, mintha beköltöztél volna a magatehetetlen nagyapád ingatlanába a pereputtyoddal, aztán őt kicsesznéd onnan a fenébe. Ennek a látszatát is kerüld el. Ha másért nem, már csak azért is, mert a fiad nem csak a szart látja, hanem azt is, hogyan kell egy beteg embert kisemmizni, és egyszer majd ő lesz az, aki ezt veled ülteti a gyakorlatba.

2017. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem vagy hajlandó te ápolni, akkor el kell adni a lakást, az árából a hátralevő életében pedig tisztességes körülmények között el lehet helyezni.
2017. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
11. A ház az én nevemen van, lehet neked olyan beütése van, de előtte évekig éltem itt helyben albérletben egy egyszobás lyukban, csak hogy a nagyszüleimnek elérhető közelségbe legyek. Holott lett volna sokkal jobb lehetőségem is, de ezért nem éltem vele, mert akkor el kellett volna költöznöm és nem tudtam volna naponta 3-4x feljárni. Nekik meg senki más nem volt csak én. Emellé mint említtem nem vagyok erőbajnok, 10 kilót fogytam az utóbbi időben és ha hamarosan odakerül a sor, még felülteni se bírom vagy átfordítani a nagypapát, mert fizikailag nem bírom. Párom összevissza műszakokban dolgozik, így rá nem mindig számíthatok, egyedül meg képtelen vagyok ellátni. Ha kisemmizni szeretném, mondhatni most tenném, mert a nagyja nyugdíját nekem gyűjti. Ha otthonba menne, a nyugdíja fedezné az árát, én az égvilágon semmit nem nyernék rajta anyagilag. És igen évek lehetnek hátra, ezt nem egy orvos mondta, merthogy idős korban ez már egy belassult folyamat.
2017. jún. 23. 18:02
 14/30 érdekel0 ***** válasza:
46%

A 11es válaszát szerettem volna megfogalmazni én is.

Egyébként az én egyik családtagom is dolgozott idősotthonban,ami szép lassan átalakult egy elfekvővé.

Ő azt mondta,sose bírna egy ilyen helyen élni.

2017. jún. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
15%

Akkor úgy látom, a kisemmizés már megtörtént. Tegyél belátásod szerint, aztán Isten legyen veled olyan irgalmas, mint te vagy a nagypapáddal.


Persze értem én, hogy az mégse járja, hogy nem döglik ki most rögtön abból a szobából, ami kellene a te kis tündérvirágodnak. De azért álljon meg a fáklyás menet.

2017. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Andizsuzsi ***** válasza:
56%
Nem adnám be sehova, nem is adtam apósomat, amikor hasonló helyzetbe került. Épp elég neki, hogy elvesztette a társát, akivel az életét leélte. Ha nem tudod ellátni, fogadni kell valakit, aki megteszi. A gyerek pedig azt fogja látni, hogy ápoljátok a rászoruló családtagot. Nem fog sokáig élni, te magad mondod, hogy folyamatosan romlik az állapota. Ha egy mód van rá, hagyd a saját otthonában "elmúlni".
2017. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Igen, vártam már ilyen negatív, kötekedő hangvételű kommentet is, az oldalt ismerve sejtettem, hogy lesz. Te biztos tudod, mi hogy állunk egymáshoz lelkileg meg hogy nem :D Nem várom el nagypapámtól, hogy segítsen, de mivel állandóan vele kell lennem, pár hónapja dolgozni sem tudok, így számára evidens. De nálunk ez sosem volt kérdés az egész családban úgy segítjük egymást, ahogy tudjuk. A gyerekemnek pedig most lesz kialakítva egy szoba a miénnk leválasztásával, úgyh nem kitúrni akarom. És nem ragaszkodom az idősek otthonához sem, ezért is írtam ki, ki mit tenne. Hátha van valakinek jobb ötlete.
2017. jún. 23. 18:16
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor döntsd el, hogy idegőrlő-e egy kis szobában élni, vagy nem probléma. A kettő együtt nem megy.
2017. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Igen, a gyerek azt látja, hogy ápoljuk és ő is imádja a papát, de azt is látja, hogy egy fagyira sem tudok elugrani vele, mert közben nem hagyhatom itt szegényt.

Én nem beadni akarom, ráerőltetni sem, nyilván. Az ő döntése is kell, hogy legyen. Nyilvánvalóan én is a szeretteim körében szeretnék lenni, ha eljön az idő, de én pl soha nem akarnék a gyerekem vagy bárki hozzátartozóm terhére lenni, ha már nem tudom ellátni magam. Nyilván nem kell mindenkinek így vélekedni, én így gondolom és ha bár most még nincs "terhemre", de mint mondtam fizikailag se bírnám. Lehet hogy valami szaksegítség lenne tényleg a megoldás, aki nappal legalább a nap nagy részében ellátná.

2017. jún. 23. 18:24
 20/30 A kérdező kommentje:
18. Idegőrlő, hogy a gyerekem ilyen helyzetben hozom, hogy nap mint nap ezt kell látnia - remélem, így érthető, bár szerintem érthetően is írtam.
2017. jún. 23. 18:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!