Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy lehet ilyen pofátlan a...

Hogy lehet ilyen pofátlan a nagymamám? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
a lényeg hogy 3 éve külön költöztünk a nagymamától, messzire, külföldre, több mint 1000km választ el minket egymástól. Amellett hogy még ilyen távból is csak tökreteszi a szüleimet, nekem is folyton rosszat kíván, de nincs pofája a szemembe mondani, a nővérem és anyum mondta. Ugye itt járok iskolába, idegen nyelvet is kell tanulni, eddig minden jól halad, nagymamám viszont azt mondogatja hogy úgysem tudom befejezni az iskolát, hagyjam inkább és költözzek hozzá, majd ott befejezem, közbe meg ugye segíthetek neki, sütni-főzni, boltba járni, takarítani meg egyéb cselédmunkát végezni mert ő mozgáskorlátozott (másra sem vágyom). Mikor nyaraláskor ott vagyunk akkor is mindennel cseszeget, mondogatja hogy milyen jó lenne ha ott maradnék és csinálnám amit mond. Ilyenkor inkább nem mondok semmit és elmegyek. De ezután hogy ennyire pofátlan nem tudom mi tévő legyek, amellett hogy bebizonyítom nincs igaza, mivel vághatnék vissza neki? Jövőre el sem megyek hozzá szerintem. 17/l

2017. szept. 12. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Te most tényleg ennyire ostoba kis pitsa vagy, vagy provokálsz?
2017. szept. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Ne beszélj így a mozgáskorlátozott nagyanyádról ! Ő nyilván egyedül van és segítséget meg társaságot is várna és nem tudja máshogy kifejezni magát, csak ilyen "zsarolás" jellegű mondatokkal.
2017. szept. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

1-2, nyilván OKKAL van egyedül, ugyanis ilyen embert messze elkerül mindenki.


Mostohaanyám ugyanilyen sunyi, nem véletlen hogy egy barátja sincs, és a rokonságból is mindenki utálja, mert mindenkihez van egy-két "kedves" szava.

2017. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Milyen embert?? Aki 3 évvel ezelőttig fedelet adott a kedves 17 éves kérdező családjának feje fölé? "Cselédmunka" a háztartásba besegítés a kis libának...hogy be ne sz..rjak. Otthon se csinálsz semmit, kérdező? "Tönkreteszi" a szüleidet, de azért nyaralni odamentek...no comment. Valószínűleg ismeri a képességeidet, ha 14 éves korodig nála csöveztetek, még ha sérti is a véleménye a kis önérzetedet.
2017. szept. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Mivel kéne visszavágnod, semmivel. Megmondod, hogy te ott szeretnéd befejezni a sulit. Nyilván a te kezedben van a döntés, semmivel nem kényszeríthet rá. Majd megunja, ha látja, hogy nem reagálsz. Egyébként meg nem is értem 1000 km távolságból hogyan talál még mindig meg, telefonon zaklat? Cseréljétek le a számotokat.
2017. szept. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
csövezett a jófranc, már rég elköltöztünk volna onnan ha nem zsarolt volna minket. Apám testileg lelkileg tönkre tette, ő maga mondta hogy azért szülte hogy segítsen neki. Van gondozója, akit elküldött mert visszaszült neki, tőle is elvárta hogy aprópénzért gondozza meg még cselédeskedjen is neki, ezt mi fizettük helyette. Mindig rengeteg dolgot és pénzt viszünk neki. A nyaralás úgy néz ki hogy 1 hétig ott szenvedhetünk, hallgathatjuk ahogy generálja a veszekedéseket. A házimunkával semmi bajom, elmosogatok, felporszívózok, felsöprök magamtól is, de nem fogok neki állni sütit sütögetni csak mert neki olyanja van, nem azért megyek oda,akkor inkább elmegyek a barátaimhoz. Barátai nincsenek, (milyen meglepő), az egyetlen barátjával azért veszett össze mert nem adott neki igazat(a néni azóta meghalt), miránk azért volt mérges mert megálltunk beszélgetni vele amikor ő mérges volt rá... Legutóbb mikor ott voltunk azért verte ki a hisztit mert elmentünk anyum szüleihez vendégségbe, holott az egész hetet nála töltjük. A nagyapámat is ő tette tönkre, ő 3 éves koromban meghalt. Remélem most már érthető, anyámat is ott marja ahol tudja, volt hogy én szóltam közbe mert már nagyon túlzásba vitte. Anyám és apám is már idegileg roncs miatta, és ez a mamámat egy kicsit sem zavarja.
2017. szept. 12. 20:12
 7/13 A kérdező kommentje:
nem zaklat, de évente 1-2x muszáj haza menni, mert ha nem akkor megint megy a sírás, már meg van beszélve hogy ha elmennek a nagyszülők vissza sem megyünk többé. Konkrétan nekem nem ír, de van hogy közösen felhívjuk, olyankor mindig megemlíti hogy milyen jó lenne ha ott laknék, meg mikor az iskolai eredményekről beszélünk olyan "lehangolt". Mint mondtam az arcomba nincs pofája elmondani hogy inkább menjek oda rabszolgáskodni és tegyem tönkre a jövőm, valószínűleg tudja hogy többé nem szólnék hozzá.
2017. szept. 12. 20:14
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
Az ember nem azért szül gyereket, hogy az majd segítsen neki, ez igen rossz befektetés lenne.:-) Szerintem elfogult vagy nagyanyáddal, de mindegy. Felnőtt, családos embert csak akkor lehet zsarolni, ha hagyja magát, vagy ha tényleg ki van szolgáltatva.:-)
2017. szept. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
jó lenne ha én találtam volna ki, de nem én voltam. egész eddig szerettem is, de ezek után... ki tudná szeretni? Nem fogom jobban szeretni vagy tisztelni mint a szüleim, ha közöttük kell választanom szerintem egyértelmű hogy kit választok. Az még hogy ismeri a képességeim... hülyeség, ott és a mostani iskolámban is jól teljesítek, a tanáraim mind meg vannak elégedve... ha így folytatja valószínűleg apámék be fogják rakni idős otthonba, ott aztán sírhat meg dirigálhat.
2017. szept. 12. 20:29
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Ő ilyen, és már idős, megváltozni nem fog.

Nagyon nem kell tenned semmit, hiszen nem kötelezhet semmire.

Az, hogy bosszant, és rosszul esik...ahhoz hozzá kell szoknod, mert lesznek még így sokan, sokkal közelebbről, és őket el se tudod majd kerülni.

2017. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!