Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy lehet ilyen pofátlan a...

Hogy lehet ilyen pofátlan a nagymamám? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
a lényeg hogy 3 éve külön költöztünk a nagymamától, messzire, külföldre, több mint 1000km választ el minket egymástól. Amellett hogy még ilyen távból is csak tökreteszi a szüleimet, nekem is folyton rosszat kíván, de nincs pofája a szemembe mondani, a nővérem és anyum mondta. Ugye itt járok iskolába, idegen nyelvet is kell tanulni, eddig minden jól halad, nagymamám viszont azt mondogatja hogy úgysem tudom befejezni az iskolát, hagyjam inkább és költözzek hozzá, majd ott befejezem, közbe meg ugye segíthetek neki, sütni-főzni, boltba járni, takarítani meg egyéb cselédmunkát végezni mert ő mozgáskorlátozott (másra sem vágyom). Mikor nyaraláskor ott vagyunk akkor is mindennel cseszeget, mondogatja hogy milyen jó lenne ha ott maradnék és csinálnám amit mond. Ilyenkor inkább nem mondok semmit és elmegyek. De ezután hogy ennyire pofátlan nem tudom mi tévő legyek, amellett hogy bebizonyítom nincs igaza, mivel vághatnék vissza neki? Jövőre el sem megyek hozzá szerintem. 17/l

2017. szept. 12. 17:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Hisztis a mama :D lehet van benne féltékenység is, hogy ti mennyire jó család vagytok, béke-szeretet-stb., ő meg ebből ki van hagyva és már direkt csinálja, hogy vele is legyen foglalkozva.

Igenis fejezd be a sulit, ne foglalkozz azzal mit mond. Üljetek le nagy családiasan beszélni vele, hogy sok vele a baj,ki, miért nem jár haza.

Vagy ha már tényleg kibírhatatlan a mama, javasoljátok neki az öregek otthonát, ha nem bírja már egyedül a dolgokat.

2017. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
82%
en a helyedben nem mennek tobbet hozza. a szuleid is jol tennek ha ritkitanak a latogatasokat. ha van/volt gondozoja akkor meg vegkeppen ne foglalkozzatok vele. te tanulj es nem az a dolgod hogy rokkant nagyanyat apolj. mondom ezt ugy hogy magam is tul vagyok a 60 on. SOHA NEM ENGEDNEM hogy hozzatartozo gondozzon. en is kulfoldon elek erre vannak az intezmenyek es nem arra hogy a rokonaim mossak alolam a szaros lepedot.
2017. szept. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj belőle ügyet. Ha mondja akkor megmondod kösz mama nem megyek oda tanulni. Maradok a szüleimmel hiszen ez így normális.
2017. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!