Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamámat nem érdekeljük,...

A nagymamámat nem érdekeljük, meg is mondta, anya mégis bújik bele. Ez normális?

Figyelt kérdés

Nagymamám sosem volt valami családcentrikus egyéniség, mióta emlékszem rá, mindig ő volt a család szomorú tagja, akit senki se ért meg, senkivel nem alakított ki különösebben jó kapcsolatot, kiskoromban sem szerettem vele lenni. Nem beteg, egyszerűen nem szereti a körülötte lévőket, semmit nem tud megbecsülni, ő az a tipikus, akinek semmi nem jó.

Manapság már jobban elfajult a helyzet. Több éve már hogy megözvegyült, mégjobban begubózott magának, elvan a saját kis világában, senkit nem enged be. Megmondta, hogy nem érdeklik az unokái (5 lány), mert semmirekellők vagyunk, "rongy qrvák" (nekem speciel világéletemben egy kapcsolatom volt, ami azóta is tart), soha nem lesz egy normális férfi az életünkben, amúgy sem lehet velünk értelmes dolgokról beszélni. Mikor ezt a szemembe mondta, eldöntöttem, hogy köszönöm, nekem itt elég volt belőle. A gyerekeire, anyára és a nővérére is azt mondta, hogy semmirekellők, mert ő elvárja, hogy kiszolgálják a korára hivatkozva. Elvárja, hogy amikor meglátogatjuk, takarítsunk nála, főzzünk neki ki a hétre, cseréljünk ágyneműt, függönyt, takarókat, törülközőt, mosogassuk el a heti mocskát, nyírjuk le a füvet az udvaron, kapáljunk, nyírjuk meg a rózsákat, a meggyfát, meg a kutya fszát is csináljuk meg, ha már kigondoltam, miközben ő ledől a nappalijában aludni, végig, még mi ott vagyunk. 2 mondatot is alig beszél anyáékkel (szó szerint).

De ha meg nem megyünk hozzá hétvégén, mert saját programunk van, azonnal kapjuk tőle a hívást, hogy hogyan képzeljük, ő nem tudja magát eltartani, miért nem megyünk és csináljuk meg a "dolgunkat" (idézem) nála. Elmagyaráztuk már neki, hogy nekünk is van saját életünk. Rengeteg benzinpénz elmegy a minden héten hozzá szaladgálással, plusz az időnk is. Vagy neadjisten dolgunk van. Ezért ha nem tudja magát eltartani, a legjobb megoldás az öregek otthona. De ha ezt felhozzuk, akkor is semmirekellők és hálátlan dögök vagyunk!

Anyának és a testvérének is mondtam már, hogy ez nem normális. Ha nem tud minket, vagy a munkákat legalább megbecsülni, akkor hagyják békén. Úgysem szeret senkit, meg is mondta nekik is. De jön a kifogás hogy "jaj, de anyám". Mikor ők, saját maguk is elmondják, hogy kiskorukban is ez volt, az apjuk nevelte őket nagyobb részben, mert akkor is leszrta őket.

Ha rajtam múlna, már a "rongy qrva" meg a "kit érdekeltek" szavainál megszakítottam volna vele a kapcsolatot.

Most mit tudunk tenni? Hogy lehet ebből a helyzetből a legjobban kijönni? Vagy ti mit gondoltok erről? Nagyon unalmas már mindkét fél "igazát" hallgatni.


2017. szept. 25. 01:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Milyen hagyatéka? Hitelt vesz fel hitel hátára, általában nem magának, a szomszédnak, az utcabelieknek. Hosszú sztori.

Nem, nem fogom megcsinálni a dolgokat, ha nem értékeli. Konkrétan lesz@rja, úgy van vele hogy őt ki kell szolgálni. Magának is meg tudná csinálni, jó kondiban van a korához képest, igenis lusta. Én ismerem, és így van. Hozzászoktatták ehhez anyáék.

Konkrétan megmondta, hogy nem kíváncsi ránk, csak a "dolgunkat" csináljuk meg nála. Gondozó már nincs a faluban, nem tud többet fedezni a szociális intézet. Igenis, az öregek otthona a legjobb megoldás, ha nem képes magát ellátni. Ez nem csúnya dolog, vagy szégyen, de ha nem képes magát rendezni, akkor ne csodálkozzon hogy ez a tény.

2017. szept. 25. 13:38
 12/16 A kérdező kommentje:
Van másik idősebb rokon, akinek nagyon szívesen segítek bármiben, mert nem nézi sz@rba, látom rajta hogy boldogságot okoz neki, illetve nem várja el. De pont ezért fogom magamtól megcsinálni. De ez nem a nagymamám.
2017. szept. 25. 13:39
 13/16 A kérdező kommentje:

Hónap közepétől pedig folyamatosan szűkölködünk, mert költeni kell a benzinpénzre, mindenféle ajándokat vesz neki anya meg a tesója alkalom nélkül (eközben nagyanyám azt sem tudja mikor van a gyerekei születésnapja), természetesen ezt sem értékeli. Van hogy mi vásárolunk be neki, pedig nem rossz a nyugdíja, ráadásul nem tudom mire, de kap egy csomó féle támogatást. Ebben a hónapban azért nem tudtuk a német nyelvvizsgafelkészítő tanáromat fizetni, mert őfelségének új lapos tévét a régi helyett (ami amúgy jó volt), hogy legyen min hallgatni a sláger tévét.

Nem vagyok irigy, de egy ilyen embertől igenis sajnálom. Ráadásul szerintem ez már a luxus kategória.

2017. szept. 25. 13:47
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a lapostévé tényleg túlzás, különösen, ha a család szükségleteinek a rovására megy. Ráadásul az idősebbek nem is tudják kihasználni, mert zömében nem értenek hozzá.
2017. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy néz ki, ezt nem a nagyival kell lejátszanod, hanem anyukáddal, hogy gondolja át a fontossági sorrendet. Főleg, hogy a saját háztartásotok látja a kárát az egésznek, azt nem szabad engedni.
2017. szept. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyeneket mod, az nem ok, azaz, vagy bunko, vagy beteg. En biztosan nem apolnam a helyedben. Hivjon embereket, es fizesse ki a nyugdijabol. Az en mamam aranyos es szeret bennunket. Ha ilyeneket mondott volna, racsaptam volna az ajtot. Anyukadnak viszont az anyukaja, neki nem parancsolhatsz. Nekem sem tetszene, de nem tudsz mit csinalni, csak annyit, hogy te nem mesz, illetve nem hantorgatod az ugyet. A nagymama meg a benzinpenzt sem fizeti??? Joeg, akkor nagyon szanalmas banya, hala isten, nem a lanya, hanem az unokaja vagy.
2017. szept. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!