Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet ezen "túllenni",...

Hogyan lehet ezen "túllenni", hogyan fog ez az érzés alakulni? Sosem vesztettem még el ilyen közeli szerettemet.

Figyelt kérdés

Elment a nagypapám, hosszú, kemény betegség után. Az utolsó időszak szörnyű volt számára, minket is megviselt.

Sokat gondolok az együtt töltött időkre, közös elmékekre, minden apróságra, de szomorúsággal töltenek el. Hogy mindez nincs többé... Hogy mennyire tökéletes volt minden régen, újra a gyerekkoromat szeretném, azt a biztonságot, amit az adott mikor hozzájuk mentem, és azt a szeretetet. Ahogy megtanított mindenre. És most azt érzem, hogy sosem lesz már minden ilyen tökéletes. Visszavágyom ezekbe a pillanatokba. Mintha az egy másik élet lett volna, nem a mostani életem. Nem szeretném magamat sajnálni... tudom, hogy már nem szenved. De a hiánya, és az, hogy ennyire gyorsan elrepült ez a 20 év amit vele tölthettem, rémisztő és felfoghatatlan. Szörnyű látni a többi családtag szomorúságát, bárcsak boldogok lennének!


Hogyan lesz tovább? Miként fog ez bennem alakulni? Tudnátok tapasztalatokat írni? Mint mondtam, nem voltam még ilyen helyzetben.



2017. dec. 2. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem eddig csak a nagymamám halt meg, de mivel velünk élt, és nyugdíjas volt, mindig ő volt velünk itthon, anyám helyett. Én se tudtam, hogy mit kellene csinálni, mert nem is lehet mit csinálni sajnos...


Idővel majd sokkal kevésbé fogjátok magatokat rosszul érezni... mást egyébként se lehet tenni.

2017. dec. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Arra gondolj, hogy mar nem szenved. Sokszor a hozzatartozok az onzok, ok akarjak, hogy eljen, de kinek lenne jo az ugy.
2017. dec. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám rákos volt, 2és fél hónap alatt teljesen leépült. Akkor már "készítettük" magunkat a legrosszabbra, szóval nem volt váratlan a halála és valamilyen szinten megnyugtató volt tudni, hogy nem szenved többet, mert szegénykémnek borzasztó fájdalmai voltak, alig kapott levegőt, a végén már aludni is alig tudott. A család ismerősének apukája hasonló állapotban volt majdnem egy évig, és így utólag belegondolva jó, hogy a mi nagymamánk nem szenvedett annyit.
2017. dec. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el. Az halál az élet része, és örülj hogy nem szenved többé. Ha visszaemlékezel ne úgy gondolj rá hogy elmúlt hanem örülj hogy vele lehettél ennyi ideig. Én még nem vesztettem el nagyon közeli hozzátartozót ezért nem tudom átérezni, de azt tudom hogy nem lehet könnyű.
2017. dec. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sokszor idézd fel az együtt töltött időt, emlékezz rá. Ha nem felejted el, tovább él benned!

Tudom, hogy most nagyon nehéz, de később megszelídül a bánat és helyette emlékezés és szeretet marad.

2017. dec. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!