Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek ha a szüleim nem...

Mit tegyek ha a szüleim nem fogadják el az unokájukat?

Figyelt kérdés
23 vagyok és van egy két éves kisfiam.4 éve ismert meg a gyerekem anyát szinte azonnal szerelem volt viszont a drága szüleim már akkor is mindent meg tettek hogy keresztbe tegyenek a kapcsolatunknak ennek a mai napig nem tudom az okát.Mikor meg tudták hogy a párom terhes egy ideig abba hagyták de mikkor megszületett a baba újra folytatódott minden.A gyerekről tudomást se akarnak venni mert hogy attól a nötől nekik nem kell unoka.Nagyon szeretném hogy ez a dolog rendbe jöjjön viszont amíg nem tudom az okát fogalmam sincsen hogy mit tehetnék hogy ez jobb legyen.Szegény kisfiam még nem is találkozót az én részemről a nagyszüleivel.

#gyerek #nagyszülő #unoka nagyszülő-unoka kapott
2017. dec. 16. 19:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
75%
Tudod ki látogatná őket, ha nem kiváncsiak a gyerekre...
2017. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
68%

Tulajdonképpen könnyű, és kényelmes megoldás megszakítani a kapcsolatot, akkor nem kell konfliktust kezelni, nem kell kompromisszumokat kötni, stb. Na de mi lesz később?

Szerintem az is kérdés, hogy megteheti-e a kérdező, hogy elvegye a gyerekétől azt a lehetőséget, hogy megismerhesse a nagyszüleit. Ha most, kicsi korában nem sikerül elérnie, hogy a nagyszülők megenyhüljenek, akkor később már sosem lesz olyan a kapcsolat az unoka és a nagyszülők között, mint amilyenre egy gyerek vágyik, ami normális lenne. Szerintem a szülőnek a gyerek érdekét kell néznie, márpedig a gyereknek az az érdeke, hogy megismerhesse a nagyszüleit, és hogy minél előbb minél jobb kapcsolata lehessen velük. Vagyis a szülőnek igenis az a dolga, hogy dolgozzon az ügyön ameddig csak lehet (ameddig csak élnek a nagyszülők), nem az, hogy egyszerűen bedobja a törülközőt, hogy jó, akkor megszakítom a kapcsolatot velük és kész, mert ezzel egy csomó mindentől megfosztja a gyerekét.

2017. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
93%
22 válaszolo milyen dolgoktol fosztaná meg gyereket ha nem láthatná nagyszülöket ,semmitöl föképp hogy nem is szeretik a gyereket nagyszülök .
2017. dec. 18. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
55%

Az én ismerettségi körömben is akad ilyen nagyszülő, nem fogadja el az unokáját, nem találkozik vele, nem érdekli.

Nem tudsz mit tenni, ha kérdezősködik a gyerek, akkor el kell neki mondani a saját szintjén hogy mi van. Felesleges hazudni, úgyis rá fog jönni.

De én totál biztos vagyok benne, hogy eljön majd az idő, amikor a nagyszülők keresni próbálják majd és jópofizni fognak..

Csak addigra már a gyerek is le fogja vágni, hogy mi van és nem fogja érdekelni a hülyeségük.

Nekem az anyai és az apai nagyszüleim teljesen mások, már gyerekként is éreztem és tudtam, hogy az anyai nagyszülőmnek nem igazán számítok, nem kíváncsi rám.

Nehéz ügy, de ha a másik nagyszülőpár ott van, az sokat segít.

Én pl sosem éreztem így hiányt, az apai nagyszüleimnél jobbat nem is kívánhatnék.A másik meg hát hagyjuk.

Nem értem egyébként az ilyen embereket, legalább az unokával foglalkozhatnának.De az is gáz, hogy 4 év után is utálják a gyereked anyját..

2017. dec. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!