Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülő láthatása? Az...

A nagyszülő láthatása? Az unoka láthatása

Figyelt kérdés

2017 szeptember 15 mikor elvitte a lányom az unokámat.


csecsemő kora óta (nevelgettem) itt lakik itt laktak a kicsi a hiánya pótolhatatlan nagyon hiányzik azt a fájdalmat El se lehet mondani amit én most érzek szinte a pici mindig velem volt. az édesanyja dolgozott reggeltől estig és a kicsi csak velem volt meg a nagyobbik fiammal (Sajnos már ő sem lakik itthon a lányom miatt) én velem aludt ha beteg volt én voltam vele. Lényegében majdnem mindent én csináltam mikor a szülei este hazajöttek akkor egy kicsikét

foglalkoztak vele én vagy a középső fiam fürdettük a kicsit . a szülei nagyon szeretik . a kicsi imádja az apját és az anyukáját A kicsi most két éves és majdnem 4 hónapos ……. nek hívják nagyon jó mammoo( ahogy o mondja) és unoka kapcsolatunk van. Ö egy nagyon boldog mosolygós, bújós dumcsis érdeklődő olyan mint egy kis szivacs mindent magába szív imádnivaló kiegyensúlyozott pici csillag. Ide tartozik tudja mikor mi lesz mi hol van nagyon fontos az idő beosztás. Este 19:00 vacsi 19:30-20:00 fürdetés 21:00 lefekvés rövid mese mikor ágyba megy sok sok puszi simi cirogatás. vele voltam mikor kijött a foga Ha lázas volt ha beteg volt a szülei ugye a hétvégén Pénteken és szombaton állandóan elmentek bulizni Akkor meg ugye Főleg én voltam a picivel meg a nagyobbik fiam Attila Nagyon szívesen vigyáztam a kicsire is vigyáznék most is hogy ha lányom nem kapta Nagyon szívesen vigyáztam én a kicsire mert imádom minden napomat percemet Kitöltött kitöltötte minden pillanat egy ajándék vele.

Ha csak egy köhi vagy tüszi volt vagy beteg volt a gyerekorvoshoz is én mentem vele mert az édesanyja dolgozott Szinte mindenhova együtt jártunk reggel felébredtünk akkor egy kis lustálkodás simizés ágyikós hancur tisztába tettem utána reggel kicsi játék volt .kimentünk a kertbe játszani. Szerencse hogy kertes házban lakunk jó a levegő lehet kint lenni szinte egésznap Majd az egész ház a kicsinek lett kialakítva baba biztossá téve nyáron kint medence van lehet sokat fürödni imádja a pancsit szeret a fűbe játszani a csúszdán csúszdázni hintázni nagyon hiányzik .Bent a házba is van sok sok játéka az autókat nagyon szeret a tabáját trabanja van így hívja nagyon szereti a készségfejlesztő játékokat és a mese könyveket . Reggel/este együtt locsoltunk szeret a gumicsizmájába a tócsába locsi pocsizni.

Ha a reggeli utáni játék véget ért akkor egy kicsikét kimentünk sétálni Vagy elmentünk nyáron fagyizni momozni (motorját így hívja) a környéken mindenki azt

hitte az én gyerekem mondom csak a nagymama vagyok Ja mert hogy te olyan fiatalos vagy és mindig veled van. Mondták a boltba és azt hitték sokáig míg nem mentem le a lányommal együtt is. a buszon a buszsofőrök is szinte látták hogy nap mint nap mindig én vagyok a kicsivel. mikor először megfordult ,mikor az első kis fogacskája kijött mikor az első lépéseit megtettem mikor az első szót ki mondta mindig ótt voltam neki mindig .El se lehet mondani azt a fájdalmat amit most érzek Ebed után általába 13:00-14::00 délutáni csicsika volt 16:30 17:00 aludt vidáman ébredt ha csak nem volt borus az idö .Mert akkor nyugös volt, nagyon érzékeny a forntra. Szürkület kor kimentünk sétálni nagyon szereti a szürkületett a holdat és a csillagokat nézni imádja a but repülöt helikoptert mindig néztük meséltem neki rolúk. most 2017 szeptember 18 án eljött a lányom mert még maradtak itthon a kicsinek és az apukájának téli ruhái csak 5 percet láttam de nagyon örült nekem is mindig mondta hogy ma ma ma ma is úgy bújj hozzám nagyon hiányzik szeretném őt újra látni Nagyon hiányzik a kicsi nem tudom hogy az anya hol volt mikor a kicsi csecsemő volt mikor minden pénteken szombaton buliztak akkor nem volt fontos a gyerek Én nagyon szívesen vállaltam a kicsit És vállalom most is a kicsit Szeretném kérni a kicsinek az ideiglenes felügyeleti jogot hogy a pici csillag itt lehessen nálunk A kicsinek ez az otthona itt van otthon csak ezt ismerte szegény most nagyon megvan zavarva a kis világa az ő megszokott kis élete nem érti mi történt. A másik mamája is nagyon szereti szokott ő is vigyázni rá De ő nem tud annyit vigyázni mint én .Aki egész nap itthon vagyok, Ő ugyan nyugdíjas de mellette még dolgozik és a beteg édesanyját ápolja gondozza .Eddig nagyon jó viszonyban voltunk mi ketten. A lányom mindig mondta a barátaiknak, hogy a két anyós milyen jól megvan. De most olyan jól elástak engem nála hogy még a telefont sem veszi fel nekem .A párom is kereste üzenetet is hagyott neki. Pedig tudja ki hivta . ugyan is a kedves lányom a barátai ismerősei között futótűzként el terjesztett hogy én milyen beszámíthatatlan mocskos stb nőszemély vagyok és hogy állandóan én miattam veszekedtek Hát ez pont nem így van .nagyon szeretem a kicsit és rettenetesen hiányzik Azt tudom és mindig éreztem, hogy a párja engem nem igen kedvel de nem tudom vajon miért?Pedig én befogadtam őket mostam takaritottam rendet raktam utánuk ésreztem ,hogy mindig hátulrol probálta a lányomat ellenemén forditani . Tudom ,hogy az anyának és az apának joga van a picihez de ezt a jogot ki is kell érdemelni

Én nem el akarom venni a kicsit a szüleitől ,mert imádja az anyját és imádja az apját De szeretném ha vissza kerülne ide a saját kis megszokott környezetébe. kis világába Addig míg rendes saját otthonba nem tudnak költözni. Rendesen fizetni a rezsit számlákat és biztonságos otthona legyen neki. Hiszen ahova vissza mentek onnét menekültek mert az apukának a bátyával nem lehet sokáig egy fedél alatt élni. Szegény nem is érti hogy vajon most mi történt vele hogy most miért nem jönnek vissza .hiába próbáltam kérni hogy legalább az Interneten a Messengeren hogy lássam hogy köszönjek neki Jó éjszakát hagy kívánjak reggel neki jo reggelt. Most szegénykét is bünteti mert nem engedi ide. Nem szeretném, ha a picinek valami lelki sérülése lenne mert ők most így kirángattak a kis békés nyugodt kiegyensúlyozott világából ahol boldog volt.

Az a bizonyos este


Hazaértem és össze csomagoltam össze csomagoltam a bőröndömet el akartam menni Annyira el voltam lelkileg keseredve hogy már teljesen 1 hete Lényegében nagyon keveset találkoztam a kicsivel te Teljesen hasznavehetetlennek éreztem magam Olyan olyannak éreztem magamat mint hogyha én csak egy eldobott kihasznált senki lennék A lányom bejött a szobába és elkezdi mit csinálsz mondom el elutazok kislányom úgy sincs szüksége senkinek rám Na jól van akkor én erre nem vagyok kíváncsi és kiment a szobából egy pár másodperc múlva puffadva Visszajött a szobába azt mondja és most mi lesz mikor jövök vissza Mondom lehet hogy csak karácsonykor jövök erre nagyon kiakadt

nem fogok itt maradni az üres házba csak nem gondolod hogy én itt maradok az üres házba Persze gondoltam mert nem lesz aki pakol utánuk, mos rájuk rendet tart kislányom én nem tudok ezzel most mit kezdeni lementem a lépcsőn és a párjától próbáltam segítséget kérni hogy segítsen kint a kertben még elrakni télisíteni a dolgokat. nagy nehezen odajött és megmutattam neki a teraszról hogy el kellene a medencés dolgokat tenni meg még egy pár holmit Hát nem igazán vágott hozzá jó képet szinte megrettent tőle .Újra kérdeztem a lányomtól akkor ma sem aludhat velem a kicsi? nem velünk fog aludni hagyjam már én .Had döntse el ő hogy mit csináljon az ő gyerekem ezek után becsukta a szoba ajtót és ott hagyott egyedül a szobába.

Nagyon elkeseredtem elkezdtem sírni közben rám is rám jött egy ilyen pánikroham sírás közben alig kaptam levegőt megfogtam a mobil telefonomat és próbáltam segítséget hívni mivel ő rám csukta az ajtót és a lépcsőnél nálunk van egy ilyen csapóajtó azt is lecsapta nem hallhatta hogy én itt fent sírok próbáltam az ő nevét nyomni a mobiltelefonba de nem sikerült így a másik a kisebbik fiamnak a nevén volt a tárcsázás De mivel az sem járt sikerrel így biztos arrébb nyomtam mert bekapcsolt a zenelejátszó a telefonomba a telefon felvett a hívásom lehet hallani amint levegö útán kapkodom a telefonom úgy van beállítva hogy a hívás tól kezdve mindent vegyen fel. Később hallottam hogy benyitott az ajtón és utána becsukta az ajtót és lement a lépcsőn valószínűleg el ájultam nem tudom mennyi idő telt mikor újra bejött és elkezdett rázni valamit messziről hallottam Anya anya de durván De durva hangon is mondta anya anya azt hitte, hogy megjátszom magam ne játszd már meg magad nem kell itt már meg játszani magadat közben kiment és szólt a párjának hogy hívd fel anyud mert én nem válaszolok utána megint visszajött és elkezdett rázni most már kezdtem egy kicsikét észhez térni jobban érezni magam Közben megint kiment és mondta a párjának hogy hívd fel anyud az ő válasz ez volt minek hívjam fel őt most? mire visszajött a szobába én addigra nagy nehezen felültem az ágyra és probáltam vele megbékélni kibékülni mondtam neki szépen kislányom ugye tudod hogy ha te nem nyújtasz nekem segítséget valami komolyabb bajom lesz te nem hivsz segitséget orvost mentőtt akkor ebből rendőrségi ügy is lehet Mert te nem nyújtottál nekem segítséget.Ő Erre elkezd kiabálni a szobából majd kirohan a párjához hogy hallod ezt rendőrséget akar hívni ránk Én szépen mondom neki kislányom én nem akarok rád rendőrséget hívni de ha megkérdezik tőled esetleg hogy miért nem segített őn az édesanyjának akkor még a gyereket is elvihetik és azt mondják hogy te egy felelőtlen szülő vagy mert nem nyújtottál segítséget az édes anyádnak. Erre ő mint a fúria megint elkezdte a párjának ordítani hogy hallod ez el akarja vetetni tőlünk a gyereket a párja meg probál fenyegetni mit csinálsz te mit akarsz nem lehet minket csak ugy fenyegetni mert mi sokan vagyunk ám miért akarod elvetetni ő az én gyerekem. Én mondom nem akarok én ilyet csinálni Nekem eszem ágában nincs elvetetni a te gyerekedet. Gyere kislányom beszéljünk tudod jol,hogy mindent elmondhatsz nekem és nem mondom el a titkaidat sem nem szóltam a buszvezető …….. sem akiért úgy oda vagy miért tennék akkor rosszat. Pedig mindig mondod ha nem lenne a ……. akkor már régen lefeküdtél volna vele Erre elkezd üvöltözni hogy én ki találom azt hogy ő neki tettszik a …… buszvezető vagy próbálkozik vele elmondtam igen őszintén mert már úgyis meghallotta a Miki Igen azért járkál állandóan ide oda hogy azzal a buszvezető vel tudjon beszélni nem hitte el vagy csak ugy csinált mert utána pánikrohamot produkált levegőt levegöt mondogatta. A lányom közben berohant a szobába bent volt a pici is és becsukta az ajtót én oda mentem az ajtóhoz és Könyörögve mondtam kislányom nyisd ki az ajtót beszéljünk légy szíves bentről kiabálta hogy ha nem megyek el az ajtótól akkor Miki kihivja a rendőrőket rám (Nagyon szép még én probálok békülni és a saját házamba ilyet tenne)Ő meg mondja Hívd ki a rendőrséget Mondom neki Ne kiabálj mert megijed a kicsi miért kell ezt csinálni Gyere ki és beszéljük meg légy szíves közben a kedves párja már bent elkezdett öltözködni ez volt este 21:00 és 21:30 kértem hogy most az éjszakában ne induljanak neki a picivel Ha menni akarnak akkor holnap reggel tegyék. Tudni kell ,hogy ők nem beszélik meg a problémát hanem csapkodnak üvöltenek és elrohannak. De van egy gyerek is akit nem lehet csak úgy ide oda rángatni. csapot papot ott hagyni elköltözni. (Annak idején is így költöztek ide hozzánk mikor Cs…. összeveszett a lányom a Párja testvérévelés a Párja meg az édesanyjával a pici a kocsiba kapot egy rohamot úgy megijedt egész kicsi baba volt akkor iszonyatos lelkiállapotban jöttek költöztek akkor hozzánk) nagy nehezen sikerült rábeszélni hogy akkor holnap reggel költözzenek el Másnap próbáltam oda menni a szobába hogy akkor segítek a picit tisztába tenni mert ők megkezdték a költözködés . De itt a szobában csináljam nem vihetem ki máshova mintha én valami rosszat akartam volna csinálni a picivel vele A végén csak megenged te a M…, hogy a másik szobába át jöjjön a B… mert közbe az anyja ott is pakolta holmiijait de szegény nem is értette hogy mi történik mert elég izgatott volt nagyon bujt hozzám és mondta anya apu mamma és bújt Közben a kismenyem is megjött Ő is nagyon szereti a B… hozzá is bujt mondta Zsazsi (Zsaninak hivják.)Megérkezet a költözős baráti csapat is nagyon siettek mert egykét meleg ruhát itt hagytak amit később 2017.09 .19-én el is vittek ekkor láttam a B… újra 5 percre.négy nap útán nem is nagyon érdekli a lányomat ,hogy én vajon mit érzek, hogy vagyok egyedül mert most én teljesen egyedül vagyok nagyon fáj a lelkem nagyon nagyon hiányzik az én kis csillagom szemem fénye szívem csücske életem értelme a mindenem az én B..im. Nagyon örült nekem sok puszit kaptam adtam neki mammma mamoo mondta boldog volt nagyon.Ö az aki minden percemet órámat napomat be aranyozta.Most 2018.01.26 van 2017.11.hótol nem látom a B… nagyon hiányzik.


2018. jan. 28. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Minek ilyen családba gyerek? :O Amugy meg Szülő ne másszon bele a gyereke életébe mert akkor szoktak igy menekülni. :(
2018. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Elegük lett abból hogy mindent te akarsz csinálni. És elmentek
2018. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Szereintem is elegük lett,nem a tiéd a gyerek,de úgy viszonyulsz hozzá mintna jóformán a tiéd lenne. Pszicholúgushoz fordulj.
2018. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Még kéne érteni, hogy nem a te gyereked.

Mi alapján kérnéd a felügyeleti jogot?! Azért mert elköltöztek, még nem kapod meg. Kikerült a megszokott környezetből(szerintem még jót is tesz neki ), és akkor mivan?! Sokan költöznek gyerekkel.

Amíg a megfelelő környezet biztosítva van addig semmi közöd ahhoz, hogy hová költöznek. És most nem az számít, hogy szerinted milyen a gyereknek a megfelelő környezet!

Egyébként ha tiltják tőled a gyereket akkor lehet kérni nagyszülői láthatást. Ehhez jogod van, de hogy megítélik e az már nem biztos.

Egyébként a sok felesleges dologból amit leírtál, az jön le, hogy te az anyja akarsz lenni az unokádnak. Akkor is ha ezt tudatosan tagadod.

2018. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
5%
Borzasztó érzés lehet. Sajnos a nagyszülőknek semmilyen lathatasi joga sincsen, ami bizony igazságtalan. Az én tanácsom, hogy lassan, fokozatosan próbálja rendezni a kapcsolatát a lányával, ha ez sikerül az unokájával is találkozhat majd.
2018. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem olvastam el végig ezt a regényt, de nem olyan bonyolult ez. Bíróságon lehet pereskedni a láthatásért, a nagyszülői láthatás általában havai 1 alkalom 1-2 óra.

De először szerintem keress egy pszichológust.

2018. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Megpróbáltam végig elolvasni, de ez túl hosszú és néhol összefüggéstelen.

Persze, hogy elmenekültek tőled. Te a nagymama vagy, nem az anyuka. És a lányodnak, az unokádnak segítettél. A lányod dolgozott, mint írtad, emiatt vigyáztál a gyerekre.

Közben pedig elkezdtél anyai érzésekkel lenni iránta.

Szerintem keress fel egy pszichológust. Ha ezt így folytatod, a végén sosem láthatod majd a picit.

2018. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Neked már volt lehetőséged a lányodat felnevelni. Ennyire volt sikeres. Hagyd őket békén, itt csak te járhatsz rosszul. Gondolom nekik is tettél erről megjegyzéseket, hogy téged szeret anyaként a kisgyerek és nálad jobb helye lenne. Nem csodálom, hogy feléd se néznek..
2018. jan. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
A helyzetet nem minősítem, mert néhol zavaros, de az kiderült belőle, hogy neked orvosi segítségre van szükséged, és nem vagy alkalmas az unokád nevelésére.
2018. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!